Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4 zalany, gorąca obudowa

dziobas 22 Cze 2012 13:30 4635 7
  • #1 22 Cze 2012 13:30
    dziobas
    Poziom 13  

Witam

Mam problem z telefonem iPhone 4 (nie 4S). Telefon był zalany i wogóle zero życia. Udało mi się postawić go na nogi. Zwarty był kondensator przy układzie zasilania. Teraz telefon wstaje, daje się wgrać nowy OS, ale są problemy:

1. Przy włączeniu słychać strzał z kamery, dziwny objaw, ale słychać to wyraźnie. Telefon uruchamia się, ale po chwili okolice umiejscowienia kamery robią się dobrze ciepłe.

2. iPhona nie można aktywować. Nie widzi sieci. Szuka, ale nie znajduje.

Proszę o poradę co zrobić z tym pierwszym, bo to nie wygląda na nic normalnego. Gdzie może być problem?
    Jeśli ktoś zna odpowiedź na drugi problem, będę równie wdzięczny.

0 7
  • #3 22 Cze 2012 17:43
    dziobas
    Poziom 13  

Z całym szacunkiem, ale gdzie w tym jakakolwiek odpowiedź na moje pytania?
    Nie pytałem co zrobić jak telefon wpadł mi do wody, tylko zadałem konkretne pytania o konkretne przypadki czy ktoś się spotkał z takim uszkodzeniem i czy ewentualnie mógłby mnie nakierować na właściwy tor poszukiwania uszkodzenia.
    Poradnik dobry, dla kogoś, kto mało ma doświadczenia, albo brak wiedzy. W tym przypadku pudło!

0
  • #4 22 Cze 2012 18:16
    Sadnesses
    Poziom 8  

Polecam wyczyszczenie płyty w wanience ultra.
    Wymienione przez Ciebie objawy kierują nas w okolice montowania optyki aparatu,
    zerknij więc pod lupą porządnie te część płyty. Może płyta jest jeszcze niedoschnięta.

0
  • #5 22 Cze 2012 23:20
    mundek223
    Poziom 29  

To że telefon w jakimś miejscu robi się ciepły znaczy o tym że jakiś układ ma zwarcie czyli po zalaniu postępuje korozja jak tel będzie wyczyszczony tak jak w tym poradniku tel może normalnie działać bez dalszej ingerencji.

0
  • #6 22 Cze 2012 23:35
    Sadnesses
    Poziom 8  

mundek223 napisał:
    ...tel może normalnie działać bez dalszej ingerencji.

dobrze ująłeś..."może", niestety prawda jest taka, że w większości przypadków, zalane telefony szykujemy pod sprzedaż.

0
  • #7 23 Cze 2012 00:16
    dziobas
    Poziom 13  

OK, to moze wyjasnie. Elektronika nie jest dla mnie nowoscia, wiec nie trzeba mi tlumaczyc jak i czym wymyc plyte glowna. Czyszczona byla w wanience i to kilkukrotnie w roznych plynach. Suszona i dmuchana, wiec wody juz tam dawno nie ma.
    Po odpieciu kamery, nie grzeje sie nic. Uporalem sie juz z aktywacja (sn0wbreeze), a po wejsciu w system, ukazuje sie brak WIFI, brak bluetooth oraz brak IMEI.
    Czytalem kiedys, ze przegrzanie ukladow pomaga w iPhone 3 na dokladnie takie bolaczki, jednak nie wiem jak to jest z iP4. Jesli ktos cos wie, to prosze o podzielenie sie ze mna ktore uklady i w jakich warunkach grzac.

0
  • #8 23 Cze 2012 10:28
    OlekMTG
    Poziom 34  

To ja może wyjaśnie że nikt tu wróżką nie jest i ze szklanej kuli nie powie co jest uszkodzone. Może być sama kamera albo któryś z układów. Podstaw inną kamere i sprawdź czy też będzie się grzał. Jeśli tak to zmrażacz do ręki i szukamy co jest przyczyną.

0