Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea 15 , przedłużenie taśmy

CzarnaRączka 22 Cze 2012 13:40 962 2
  • #1 22 Cze 2012 13:40
    CzarnaRączka
    Poziom 2  

Witam jako iż jestem nowym użytkownikiem tego forum , chciał bym wszystkich serdecznie przywitać , a więc 'Cześć wam wszystkim.!' .
    A teraz opowiem wam o moim problemie , 2/3dni temu zakupiłem monitor Bealinea 15cali , model : (10 15 70 ) , początkowo miał służyć jako matryca w projektorze , lecz potrzebowałem przedłużyć taśmę gdyż na oryginalnej tył matrycy zostaje zasłonięty i w związku z tym mam nie mały problem. Jako iż dysponuję lutownicą ... transformatorową , pewnie sami się domyślacie jak fajnie musi się lutować owym sprzętem (1cm;16kabli)
    i sęk w tym iż , taśmę odlutowałem i dolutowałem kable jako przedłużka tylko aby żaden pierun się nie oderwał to obsmarowałem całość klejem , i mam taki problem , że nie wiem który kabelek do którego pinu mam dolutować na taśmie ,bardzo będę wdzięczny za jakiś schemat czy coś co mogło by mi pomóc rozwikłać tą plątaninę .
    Z góry dziękuję , Krzysiek

ps"jak będzie trzeba to wrzucę fotki"
    ps2"przepraszam jak zły dział i proszę o przeniesienie"

0 2
  • #2 22 Cze 2012 13:51
    gilus1
    Poziom 28  

Ciężka sprawa, schematy tego nie obejmują. Proponowałbym może wg kolejności wyprowadzeń kabli i taśmy, ale to tylko propozycja bo nie wiem jak to jest przylutowane i zalane klejem. Jakieś zdjęcia by się przydały. Swoją drogą to gratuluję wytrwałości, cierpliwości i opanowania podczas tego lutowania.

0
  • #3 23 Cze 2012 08:58
    CzarnaRączka
    Poziom 2  

Belinea 15 , przedłużenie taśmy

tak to wygląda ; c

drugą stronę już zlutowałem 'na widzi mi się' (znaczy miałem te kabelki jako tako po zaznaczane ale z niektórych zmyły się napisy także no...) jakieś pomysły aby pomierzyć to miernikiem czy jest wszystko dobrze (jakoś na obu płytkach , bo nie mam dostępu do lutów zaklejonych ;c ? aby nie spalić całości jak podłączę...
    z góry dziękuję

@edit:

fuck... i już po wszystkim , naderwała mi się taśma łącząca lcd z płytką zasilającą ;c

0