Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ETHM-1 a połączenie z telefonu komórkowego...

darekpawel 22 Cze 2012 14:23 8823 17
  • #1 22 Cze 2012 14:23
    darekpawel
    Poziom 17  

Nie mogę się połączyć z tej aplikacji "MobileKPD" z modułem ETHM-1.

Wpisuję takie parametry:

Name ETHM-1
    Server: xxx.xxx.xxx.xxx
    Port:8010
    Key: xxxxxxxxx

Jako server - to oczywiście IP łącza WAN.
    Key - to klucz z pola "GuardX/java key"

Próbuję rożnych kombinacji, ale kicha...

Porty na routerze są przekierowane na 192.168.1.10,
    bo z "normalnego" PC-ta łączy się "ze świata" bez problemu...

Jakieś podpowiedzi?

ETHM-1 a połączenie z telefonu komórkowego...

0 17
  • #2 22 Cze 2012 17:11
    gigi-44
    Poziom 26  

Ale port 8010 to raczej z przeglądarki www,, wpisz w Mobile KPD port 7091.

0
  • #3 22 Cze 2012 19:46
    darekpawel
    Poziom 17  

Wszelkie kombinację wpisuję - podane porty i klucze;
    wychodzi mi błąd "Connection error (1)".

A przez LAN czy WAN - z PC-ta łączy się bez problemu...

0
  • #4 22 Cze 2012 22:01
    Stan-Mar
    Poziom 24  

Kolega dobrze Tobie radzi.
    1. czy łączysz się komputerem z zewnątrz (z poza sieci LAN, w której jest centrala).
    2. W telefonie podajesz adres zewnętrzny swojej sieci LAN i port 7091 oraz klucz GUARDX

Powinno działać.

0
  • #5 22 Cze 2012 22:48
    darekpawel
    Poziom 17  

Skoro tak - to musi być problem telefonu... :cry:
    Być może transmisja jest blokowana przez BES... :idea:

Telefon to Blackberry 9900...

Muszę sprawdzić na innym "czystym"telefonie; nie podłączonym do sieci korporacyjnej...

Może ktoś miał podobny problem i sobie poraził???

0
  • #6 23 Cze 2012 11:45
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Ja na moim routerze (D-Link DIR-635) musialem wystawic ETHM-1 poprzez DMZ i dopiero chodzilo inaczej firewall przerywal szyfrowanie.

pozdr

0
  • #7 23 Cze 2012 19:41
    darekpawel
    Poziom 17  

No, ale jak się łączy przez telefon albo przez Internet - to szyfrowanie jest inne???

Bo mi działa przez Internet - wszystkie opisane w instrukcjach sposoby łączenia...

0
  • #8 24 Cze 2012 08:29
    rokycky
    Poziom 23  

Sam sobie odpowiedziałeś - Blackberry...

0
  • #9 24 Cze 2012 13:08
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Ale jak przez internet na wewnetrznym IP 192.168.1.10 czy na zewnetrznym

http://twojeip.wp.pl/

po jak dziala tylko na wewnetrznym to chodzio o DMZ.

Z DMZ musze tez wystawiac komputer przy programowaniu GPRS-T1

0
  • #10 26 Cze 2012 22:36
    darekpawel
    Poziom 17  

Przez Internet - wpisując adres IP sieci WAN, taki jaki daje TP S.A. w Neostradzie (zmienia się chyba raz dziennie)...

A w DMZ nic nie ustawiam...

0
  • #11 19 Lip 2012 20:33
    adrianekd
    Poziom 7  

Witam,

Mam podobny problem - przez www w sieci wewnętrznej i zewnętrznej bez problemu wchodzę do centrali alarmu.

Natomiast próbuję zalogować się przez komórkę ( BB oraz iphone) przez dedykowaną aplikację MOBILE KPD i podaje

Name ETHM-1
    Server: xxx.xxx.xxx.xxx => adres ip podany przez dostawcę ( ten adres podaje jak loguję sie przez www)
    Port:7091
    Key: xxxxxxxxx

Wyskakuje mi komunikat: BŁĄD POŁĄCZENIA (1)

pomoc techniczna satela powiedziała mi że muszę przekierować port 7091 na adres ip modułu ETHM-1

Jak to zrobić? Mam ruter LINKSYS WRT 160NL

0
  • #12 23 Sty 2013 14:25
    darekpawel
    Poziom 17  

Po wielu próbach - z nudów - udało mi się to odpalić to "MobileKPD" na telefonie BlackBerry.

W aplikacji MobileKPD tworzymy profil:

Name ETHM-1
    Server: AAA.BBB.CCC.DDD
    Port:7091
    Key: XXYYZZ

Gdzie:
    - ETHM-1 dowolna nazwa
    - AAA.BBB.CCC.DDD - zewnętrzny /WAN/ adres TCP/IP naszego routera
    nie może być wpisany tekstowo - np. jeśli mamy zmienny TCP/IP (Neostrada) i jak korzystamy z serwisu DynDNS albo podobnego; tzn. nie wpisywać MOJDOM.DYNDNS.ORG albo coś w tym rodzaju...

- 7091 w tym przypadku port GuardX /odczytany z modułu ETHM-1/; nie wpisujemy portu WWW/MIDP1.0,, bo nie zadziała *)
    XXYYZZ - klucz GuardX/Java

*) w tym punkcie instrukcja modułu ETHM-1 Satel-a jest bardzo niezrozumiała;

Ważna uwaga: telefon Blackberry może mieć nałożoną blokadę /tzw. IT-Policy/ - to w przypadku jak ktoś używa służbowego telefonu i który jest podłączony do BES - Blackberry Enterprise Server;
    Trzeba - chyba - pisać do "nadwornego" informatyka, aby taką blokadę zdjęli...

W przypadku czystego telefonu BB - kupionego w salonie do prywatnego celu - mobileKPD działa bez problemu...

Inna uwaga: w ustawieniach modułu ETHM-1 należy wpisać adres serwera DNS. W moim przypadku zadziałało, jak wpisałem taki sam adres, jak adres default gateway /brama/.

Inne uwagi - jak się pojawia komunikat:

Connection error (1 albo 3), telefon łączy się z naszym routerem, ale przekierowanie portów jest złe; i połączenie jest odrzucane przez firewall routera...

Please wait... - i trwa to w nieskończoność; porty nie są przekierowane na routerze, ew. wpisane błędne adresy/dane w MobileKPD.

Jak ktoś ma dalsze uwagi/sugestie - to prosze dodać...

Satel pod tym względem - dosyć po macoszemu traktuje ten produkt...

0
  • #13 26 Sty 2013 22:29
    altel
    Poziom 9  

Witam. Aplikacja działa bardzo poprawnie. Od 2 lat korzystam w firmie i w domu .Fakt ,że nie na BB tylko HD2 (win) a obecnie ONE X (andro). Przy czym w firmie ETHM-1 z sieci wewnętrznej na świat wychodzi za pomocą TPSA - DLS tak więc stałe IP, natomiast w domu za pomocą TPSA Neostrada tak więc adres domenowy.W domu nawet przez 3 routery (taka potrzeba). Wszystko działa bez najmniejszego problemu .Pełne ustawienia podał już darekpawel .Najwżniejsza sprawa aby to wszystko działało proszę pamiętać o przekierowaniu portów na urządzeniach sieciowych.

0
  • #14 28 Sty 2013 13:36
    didotom
    Poziom 16  

altel napisał:
    Witam. Aplikacja działa bardzo poprawnie. Od 2 lat korzystam w firmie i w domu .Fakt ,że nie na BB tylko HD2 (win) a obecnie ONE X (andro). Przy czym w firmie ETHM-1 z sieci wewnętrznej na świat wychodzi za pomocą TPSA - DLS tak więc stałe IP, natomiast w domu za pomocą TPSA Neostrada tak więc adres domenowy.W domu nawet przez 3 routery (taka potrzeba). Wszystko działa bez najmniejszego problemu .Pełne ustawienia podał już darekpawel .Najwżniejsza sprawa aby to wszystko działało proszę pamiętać o przekierowaniu portów na urządzeniach sieciowych.

Potwierdzam, ważne jest przekierowanie portów i na pewno będzie działać poprawnie ostatnio pobrałem z android marketu wersję PRO z obsługą makra, działa bardzo fajne, szczegolnie dla dzieci albo żony przydaje się to, :) otwarcie bramy rolety światła i inne, nie trzeba zagłębiać się w menu manipulatora

0
  • #15 23 Wrz 2013 20:16
    foxx102
    Poziom 10  

witam, czy ktoś z was wie może co oznacza komunikat connect failed: ECONNREFUSED (connection refused)?

0
  • #17 24 Wrz 2013 11:14
    foxx102
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź, problem w tym, że mam stałe IP na zewnątrz, ale jestem za NAT u dostawcy. Obawiam się, że to wszystko psuje...

0
  • #18 24 Wrz 2013 19:33
    foxx102
    Poziom 10  

już udało mi się załatwić kwestię. Bbyła kwestia przekierowania portów na NAT...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo