Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZWE 24-3 MFK - Rośnie ciśnie wody w instalacji

22 Cze 2012 15:11 1190 4

• Poziom 7  
    Witam!
    Problem taki że rośnie ciśnienie wody w instalacji czy to może być spowodowane rozsadzeniem wymiennika (woda nie wycieka na zewnątrz nagrzewnicy) przez mróz bo to domek jednorodzinny i kocioł by nie używany dłuższą chwilę i wiało strasznie z komina, może zaworu trójdrogowego czy może czegoś innego. Czy ktoś pomoże mi z takim problemem??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Oczywiście że może być uszkodzony wymiennik. Prosty test: zamykamy dopływ zimnej wody do kotła i czekamy - ciśnienie rośnie to : otwarty zawór napełniający co ( poza kotłem) lub inne problemy z instalacją , - ciśnienie nie rośnie- wtedy dopływ otwieramy jeśli będzie wzrastać wymiennik może być uszkodzony.( niestety spory koszt wymiennika ok 950 zł)
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    MicMuz napisał:
    może zaworu trójdrogowego
    NIe masz u siebie zaworu III drogowego. Może być omawiany wymiennik albo zawór dopełniający na instalacji. Często to drugie jest przyczyną! Zacznij od tego

• Poziom 7  
    ok dziękuję za rady jutro napisze co się dzieje. Z tego co kolega pisał zrozumiałem że w tym kotle nie ma zaworu trójdrogowego

• Poziom 7  
    Niestety okazało się ze to wymiennik ciepła (nagrzewnica). Aby mieć 100% pewność wyciągnąłem wymiennik z kotła i podłączyłem pod ciśnienie wody na wężykach i niestety woda przedostaje się z układu cwu do układy co! Niestety :(