Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Trafic II 2004r. podgrzewanie lusterek

blowme 22 Jun 2012 15:26 4959 1
IGE-XAO
    blowme
    Level 12  
    Witam

Auto Renault Trafic II 2004r. 2.0 16V
    Auto ma podgrzewane lusterka ale niestety po wciśnięciu przycisku od tej funkcji nic się nie dzieje. Dokładniej powinien cyknąć przekaźnik i powinna się zaświecić kontrolka w przycisku o aktywności grzania. Bezpiecznik jest dobry.
    Sprawdziłem już sam przycisk i napięcie do niego dochodzi, lampka w przełączniku jest sprawna. Co mnie trochę dziwi jest to przycisk rozłączający. Podejrzałem w Traficu ale dieslu, że tam cyka przekaźnik w momencie wciśnięcia przycisku przekaźnik znajdujący się pod kierownicą koło pedałów. Jednak w mojej wersji w tym miejscu znajduje się przekaźnik od funkcji szyb elektrycznych.
    Moje pytania:
    - gdzie znajduje się lub powinien znajdować się przekaźnik od podgrzewania lusterek?
    - co może być jeszcze przyczyną (może jakiś termostat lub coś podobnego)?
    - czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym do tego modelu auta gdyż w internecie mało jest jakichkolwiek informacji, opisów, schematów ( tylko coś po czesku znalazłem ale do vivaro i to dla użytkownika)

Może jakieś sugestie lub konkretna porada?
    Dzięki
  • IGE-XAO
    adam_1967
    Level 10  
    Witam, w moim vivaro benzyna 2.0 16V ogrzewanie lusterek podpięte są fabrycznie pod włącznik ogrzewania tylnych szyb.