Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do oglądania fimów, komunikatorów gg / skype , przeglądania stron

tsqmi 22 Cze 2012 16:40 1469 13
  • #1 22 Cze 2012 16:40
    tsqmi
    Poziom 10  

Witam, zastanawiam się nad kupnem jakiegoś średniej klasy laptopa, służyłby mi on głównie do rozrywki bo teoretycznie głównie nic ciekawego nie robię na komputerze, zwłaszcza wieczorem, a z komputerem stacjonarnym nie przeniosę się na łózko.
    Chciałbym wyłowić jakiegoś używanego laptopa na allegro, najlepiej wylicytować coś dobrego, zazwyczaj wychodzi taniej.
    Chce aby był dość szybki, nie rakieta ale wiadomo, żeby np. gg nie włączało się minute.
    Możecie polecić mi coś dobrego?
    W laptopa chciałbym włożyć 300-500zł

• #2 22 Cze 2012 23:29
    tsqmi
    Poziom 10  

~ odświeżam

• #3 23 Cze 2012 09:57
    SEDNO
    Poziom 18  

Do tanich komputerów z małą mocą obliczeniową polecam przesiadkę z GG na AQQ. Zużywa raptem 10-15MB RAMu, podczas gdy konkurencyjne GG obwieszone masakryczną ilością zbędnych dodatków jakieś 10x więcej RAMu!

Do filmów też jakiś przyzwoity player, również mało "zasobożerny", skype musi być jakie jest. NIe instaluj innych niepotrzebnych programów, antywirusów i innych zamulaczy.
    Dużo też zależało będzie od systemu operacyjnego i włączonych w nim opcji. Jeśli używasz Win7, to powyłączaj przezroczystości, możesz nawet dać klasyczny wygląd okienek i paska zadań, taki z WinXP lub nawet z Win98.

Dzięki tym zabiegom dasz radę "niezamulić" taniego kompa o małej mocy i całkiem płynnie i wygodnie z niego korzystać, bo jest to dość trudne do osiągnięcia nie licząc się z tym co opisałem.

Co do samego laptopa, to w tej cenie zważając na mobilność, możnaby zdecydować się na jakiegoś netbooka, ale jeśli będziesz oglądać dużo filmów i przemieszczać się tylko z biurka na łóżko, to faktycznie najlepszy będzie jakiś starszy używany laptop z 15" matrycą. Nie mam wielkiego rozeznania w laptopach, a szczególnie starszych i używanych, więc podałem Ci tylko takie użytkowe i ogólne uwagi, bo nikt nie odpisywał. Poszukaj sam czegoś odpowiedniego, ewentualnie poczekaj jeszcze na rady innych forumowiczy.

• #4 23 Cze 2012 10:02
    Olsenq
    Poziom 16  

" Chce aby był dość szybki" żartujesz sobie ? za tą kwotę może kupisz... laptopa na korbę ...

• #5 23 Cze 2012 17:36
    tsqmi
    Poziom 10  

SEDNO - dzięki za cenne wskazówki.

Olsenq - nie chodziło mi o nowe laptopy także odpuść sobie

• #6 25 Cze 2012 16:37
    tsqmi
    Poziom 10  

~ odwieżam

• #8 30 Cze 2012 15:36
    SEDNO
    Poziom 18  

a może inaczej...

Domyślam się, że owe łóżko masz w tym samym pokoju co PC...

Czy nie lepiej byłoby się wyposażyć w duży monitor/TV jeśli takiego nie masz i bezprzewodowy zestaw mysz + klawiatura, zamiast kupować laptopa nie potrzebując go w trasie, a tylko do zastosowań domowych?

Na 15" i słabej mocy obliczeniowej i tak zbyt wygodnie nie przegląda się internetu, czy ogląda filmy, a taki duży monitor i co najmniej bezprzewodowa mysz do PC dawałaby już jakiś komfort ;).

• #9 30 Cze 2012 17:36
    Olsenq
    Poziom 16  

duży monitor tv/monitor do max 500 zł ? Trochę nie na miejscu ta rada. Wyraźnie Ci kolega piszę potrzebuje laptopa do 500 zł. Nie wiesz jak mu pomóc to nie wygaduj takich bzdur.

• #10 30 Cze 2012 18:49
    SEDNO
    Poziom 18  

Może się nie dokładnie wyraziłem...Nie chciałem powiedzieć, że ma za 500zł kupić monitor/TV, tylko pytam czy przypadkiem nie ma takiego telewizora, może planuje poza tym budżetem jego zakup, ewentualnie czy jego monitor jest wystarczająco duży/ blisko łóżka, żeby jednak korzystać z PC, a dokupić sobie tylko bezprzewodową myszkę i klawiaturę.

Poza tym za 500zł można kupić powiedzmy 22" monitor i do małego pokoju, to już będzie "duży" monitor ;).

• #11 30 Cze 2012 21:38
    tsqmi
    Poziom 10  

Ale czy przy takim 22-23 calowym monitorze będzie się dobrze pracować przy biurku ?
    Obecnie mam 19" panoramiczny i filmy z odległości 2m jakoś idzie oglądać

• #13 01 Lip 2012 10:00
    Olsenq
    Poziom 16  

kolega wyraźnie napisał max 500 zł a nie 800 ... Czytanie ze zrozumieniem.

• #14 01 Lip 2012 12:39
    452387
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo