Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz electrolux ergorapido nie ładuje się bateria kontrolka po chwili gaśni

22 Cze 2012 16:55 21540 11
  • Poziom 2  
    Witam
    Mój odkurzacz najwyraźniej przestał ładowac akumulatory. Po wstawieniu do stacji dokującej lampka zapala się na chwilę po czym blednie i za chwilę kompletnie gaśnie. W czym tkwi problem? Dodam, że ostatnim czasem często był wyciągany za stacji przez dzieci.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    Jeśli ładowarka jest sprawna, to możliwe że akumulatorki w odkurzaczu uległy uszkodzeniu.
  • Poziom 27  
    dzimi napisał:
    to możliwe że akumulatorki w odkurzaczu uległy uszkodzeniu.
    tak dokładnie jak kolega pisze -skoro się diody świecą i za chwilę gasną to tylko utrata pojemności akumulatorka.
  • Poziom 2  
    Ile może kosztowac taki akumulator (może są zamienniki)?
    Na tabliczce znamionowej znajduja się takie informacje
    Electrolux type CT 120NI
    ZB2901
    PNC 900 165 596
    12V DC NI-MH
    INPUT: 15V-200mA

Trochę słaby był ten akumulator skoro wytrzymał tylko 1,5 roku.
    Czy wpływ na to mogo miec włączanie pomimo rozładowanej baterii (zdarzało się - z małymi dzicmi, które co chwilę coś nabrudzą).
  • Specjalista AGD
    modynka napisał:
    Czy wpływ na to mogo miec włączanie pomimo rozładowanej baterii

Tylko taka przyczyna - jedyna.
    W środku 10 sztuk akum. prawdopodobnie rozmiaru ogniwa R6. Trzeba pakietować z nowych. Koszt ok. 80zł.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Link

3 i 4 zdjęcie to ogniwa w Ergorapido. 10 szt.
  • Poziom 2  
    Czytałam gdzieś, że pakietów NiMh nie wolno doprowadzać do stanu rozładowania głębokiego. Niestety chyba u mnie doszło do takiego stanu (pomimo stanu rozładowania odkurzacz ponownie był uruchamiany, działał przez chwilę i się wyłączał). Czy jest jakaś szansa żeby uratowac te ogniwa (skoro i tak mają byc wymienione można poeksperymentowa,c czytałam gdzieś o mrożeniu akumulatorów- zadziała?)? Na stronie electroluxa nowe ok 220 zł (prawie tyle co odkurzacz).
  • Pomocny post
    Moderator
    Przy odrobinie chęci i posiadania podstawowych narzędzi oraz wiedzy, możesz:
    1. Dokładnie zmierzyć akumulatorek
    2. Poszukać w sieci sklepów które mają do sprzedaży podobne akumulatorki
    3. Zakupić odpowiednią ilość
    4. Wymienić stare na nowe
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Naprawiłem już kilkanaście tych wynalazków Elux. W Chełmie na pewno jest jakiś sklep z częściami RTV - można u nich zamówić, ew. zakupić gotowe ogniwa z fabrycznie zgrzanymi wyprowadzeniami. Ja zawsze pakietuję na zamówienie, żeby się nie bawić w wyginanie odpowiednim kierunku - blaszki w oryginalnych są w dosyć dziwacznych kierunkach zgrzane.
    Temat osobiście uważam za wyczerpany tak jak mój poprzednik dzimi. Koszt kompletu ogniw 1200 mAh NiMH wraz z pakietowaniem podałem wyżej.
  • Moderator AGD i automatyka
    Temat zamykam.