Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DRUKARKA Lexmark Optra T614 brak połączenia z laptopem

madziarra 22 Cze 2012 19:01 1755 6
  • #1 22 Cze 2012 19:01
    madziarra
    Poziom 7  

Witam,
    posiadam drukarkę Lexmark Optra T614.
    Od jakiegoś czasu nie mogę połączyć jej z laptopem.

Do pewnego momentu wszystko działało poprawnie. Wydruk-idealny. Potem drukarka zaczęła sygnalizować pusty toner. Mimo to, mogłam nadal drukować - więc drukowałam. Później musiałam sformatować laptopa więc drukarka przez ok miesiąc stała nieużywana. Po zainstalowaniu sterowników i ponownej próbie połączenia z drukarką - nie udało się. Laptop w ogóle nie widzi tej drukarki. Czy to możliwe, że pusty toner w jakiś dziwny sposób blokował połączenie z laptopem? A! Mimo braku łączności i pustego tonera mogę w każdej chwili robić wydruk parametrów drukarki (nie wymaga połączenia z laptopem).

Wczoraj była próba połączenia drukarki z innym laptopem i nowymi sterownikami - to samo, laptop po prostu jej nie widzi. Więc z pewnością problem leży po stronie drukarki. Sprawdziłam kabel - w środku wszystkie kabelki są polutowane - nie widać uszkodzenia.

Proszę o wskazówki, gdzie ewentualnie szukać przyczyny tego problemu.

DRUKARKA Lexmark Optra T614 brak połączenia z laptopem

0 6
  • #2 16 Lip 2012 17:56
    madziarra
    Poziom 7  

Witajcie,
    niestety nikt nie odpowiedział na moje pytanie...i problem nadal nie jest rozwiązany.

Żeby sprawdzić czy da się jeszcze coś zrobić z tą drukarką, wpadłam na inny pomysł. Chciałabym spróbować podłączyć ją kablem sieciowym (okazało się, że poza portem równoległym mam jeszcze możliwość użycia drugiego gniazdka).
    Czy ktoś mógłby poprowadzić mnie, krok po kroku?

0
  • #3 16 Lip 2012 18:46
    suri1986
    Poziom 23  

Skoro masz laptop, to rozumiem że masz też router, więc najlepiej przez niego. Musisz jedynie ustawić na drukarce podobny adres IP, podobny do tego co masz na kompie. Np jeśli masz na komputerze 192.168.1.100, maskę 255.255.255.0 to na drukarce ustawiasz IP 192.168.1.20 maskę taką samą j/w. Ustawiasz to w menu sieci drukarki. Potem dodajesz ręcznie drukarkę jako lokalną, ale wpisujesz jej adres IP(nie plug and play).

'

0
  • #4 17 Lip 2012 10:31
    madziarra
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź,
    a bez routera można byłoby spróbować? (bo akurat go nie mam). Zasada jest wtedy taka sama czy muszę na coś uważać?

To połączenie ma być na jeden raz, żeby sprawdzić co jest z drukarką nie tak...
    Nie chciałabym przez to namieszać w laptopie.

0
  • #5 17 Lip 2012 15:32
    bladee
    Poziom 1  

Zasada taka sama jeśli chodzi o ustawienia sieci, tylko kabelek potrzebny będzie "skrosowany"

0
  • #6 17 Lip 2012 18:35
    madziarra
    Poziom 7  

Ok, a adres IP zmieniam na 100% w drukarce, tak? Jeszcze tego nie próbowałam... W każdym razie na laptopie niczego nie muszę ustawiać poza dodaniem urządzenia?

A jeszcze jedno...jak już podłącze kablem... to na laptopie powinna pojawić się informacja, o nowym urządzeniu?
    Czy powinnam gdzieś jeszcze "pogrzebać"?

Chodzi o to, że zaczynam się zastanawiać czy w ogóle płyta w drukarce się nie spaliła... (ta która odpowiada za połączenie drukarki z komputerem). Wprawdzie nie widać, żeby coś było nie tak (niedawno rozkręcałam drukarkę) ale to mógłby być powód, dlaczego laptop nie wykrywa urządzenia przez usb... Problem w tym, że zarówno usb jak i gniazdko sieciowe są scalone z jedną płytą więc próba połączenia kablem sieciowym może też się nie udać...

0
  • #7 17 Lip 2012 20:16
    rys57
    Moderator

madziarra napisał:
    Jeszcze tego nie próbowałam...
    To może spróbuj.

madziarra napisał:
    zaczynam się zastanawiać czy w ogóle płyta w drukarce się nie spaliła...
    Też się zastanawiamy.

madziarra napisał:
    połączenia kablem sieciowym może też się nie udać...
    Bez krosu i bez ustawienia parametrów w laptopie może się nie udać.

Nie wiem, jak jeszcze możemy pomóc.
    Temat zamykam. Gdyby Szanowna Koleżanka poczyniła jakieś próby i zechciała opisać efekty, proszę o wiadomość na PW.

0