Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie balansera do akululatora 48V 16Ah na ogniwach Moli.

22 Cze 2012 19:13 1633 7
  • Poziom 14  
    Witam. Mam akumulator 48V 16Ah na ogniwach moli i ładowarkę do niego o mocy 2,3A o napięciu 53V z układem odłączającym ją po naładowaniu. Moim problemem jest to, że po podłączeniu jej nie które cele zaczynają się bardzo grzać a jak wiadomo to jest niebezpieczne przy akumulatorkach litowo jonowych poza tym nie mogę naładować akumulatora przez to do pełna. Myślałem o balanserze ale nie wiem jak go podłączyć, czy podłącza się go do pojedynczego każdego ogniwa, czy określone paczki i w ogóle skąd go wsiąść i jak się zabrać za podłączenie jego. Akumulator składa się z 88 ogniw. Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Ogniwa sie grzeja bo sa do wymiany i maja wewnetrzne zwarcie zaden balancer ci tu nie pomoze wymiana tylko kompletami , zasada ta sama co bateri w laptopie.
  • Poziom 14  
    To uważasz kolego Kiepik że gdy wymienię ogniwa na nowe powinny dobrze się ładować i nie nagrzewać. Słyszałem że ogniwa litowe są wybredne na prądy i napięcia i mają swoją określona skalę której trzeba się trzymać. Jeśli wymienię na nowe obejdzie się bez balancera?.
  • Poziom 13  
    Masz ogniwa litowe-jonowe wiec zasada ta sama co w bateri laptopowych jak niektore ogniwa sie przegrzewaja w czasie ladowania wniosek sa do wymiany bo maja zwarcie wewnetrzne to typowy objaw uszkodzonego ogniwa, a wymieniac mozna tylko pakietami i na ogniwo przypada stale napiecie 4.2V i prad maleje w miare naladowania . Od balansowania ogniw slozy elektronika nadzorujaca ladowanie i rozladowanie podlaczona do kazdego pakietu poszukaj w dziale baterii laptopowych zasady ich dzialania kopalnia wiedzy ;)
  • Poziom 14  
    Rozumiem kolego Kiepik ale dziwi mnie fakt że każda ma napiecie która się grzeje lub nie 4,5 V.
  • Poziom 14  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli podłączę akumulatory Litowe najpierw w paczki równolegle a potem szeregowo to np w moim przypadku zamiast 88 balanserów zmniejszy się ich liczba do 11. Połączył bym najpierw po 8 równolegle i zwiększył pojemność a potem 11 szeregowo i zwiększył napięcie do 48 V i na każdy szeregowo balanser. Ogólnie rzecz biorąc to moje pytanie brzmi czy jeżeli łączę je rownolegle to czy dalej trzeba wykorzystywać balanser na każde ogniwo czy tylko na dana paczkę?.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Na kazdy pakiet ,ale zauwaz ze i tak musisz zbalansowac ogniwa na wstepie zanim polaczysz w pakiet, 4.5V to sporo na ogniwa jakie sa napiecia na innych? jesli takie i sie nie grzeja to albo czeka cie szukanie dedykowanych ogniw pod 4.5V albo przeprogramowanie elektroniki tym sterujacej .i wymiana wszystkich na 4.2V
  • Poziom 14  
    Dobrze. Dziękuje bardzo za pomoc. Zamykam temat.