Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV 98 centralny zamek nie działa prawidłowo.

figurel 22 Jun 2012 19:52 9645 1
    figurel
    Level 22  
    Zrobiłem zamki w dwóch drzwiach, w obu zimne luty. Wszystko działało prawidłowo jednak po podpięciu VAG-a wyszedł jeden jeszcze błąd:

00952 - Signal: Drivers Door Open
    28-00 - Short to B+

Ponieważ nabyłem doświadczenia z dwojgiem drzwi postanowiłem zabrać się i za trzecie. Wyjąłem zamek, rozebrałem, sprawdziłem wszystkie mikrostyki, sprawdziłem ścieżki, złożyłem i okazało się, że sprawę pogorszyłem, otrzymuję dodatkowy błąd:

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220) 27-00 - Implausible Signal

Ponowny demontaż, sprawdzenie, montaż, walka wiele godzin i stan na teraz przedstawia się następująco:

- zamykając z kluczyka w drzwiach kierowcy zamykają się i ryglują wszystkie drzwi poza drzwiami kierowcy
    - zamykając z kluczyka w drzwiach pasażera sytuacja taka sama.
    - dioda w drzwiach kierowcy świeci
    - brzęczyk niezapalonych świateł działa
    - zapalają się wszystkie światła wnętrza pojazdu przy otwarciu każdych drzwi

Mam wiekowy już, dokładany alarm Langeford. Sytuacja dokładnie taka sam jak z kluczykiem. Z pilota zamykają się i ryglują wszystkie drzwi oprócz oczywiście drzwi kierowcy. Drzwi się ryglują - oprócz drzwi kierowcy oczywiscie - dioda świeci. Alarm się uzbraja, syrena i kierunki nie odzywają się co znaczy chyba tyle, że widzi on, że drzwi kierowcy są też zamknięte, mikrostyk zatem chyba sprawny.
    Zamka drzwi kierowcy praktycznie nie słychać.

Sprawdziłem wszystkie mikrostyki, cztery na płytce i jeden na zewnątrz zamka, przełączają. Sprawdziłem wszystkie ścieżki, przejścia są.

W kostce do zamka 12V jest, na przewodach z centralki alarmu do zamka pojawia się chwilowo napięcia podczas próby zamknięcia z pilota.

Co jeszcze mogę sprawdzić? Sytuacja jest mocno stresująca, liczę na pomoc braci elektrodowej

Dodam, ze taka sama sytuacja występuje gdy zamykam drzwi przyciskiem na drzwiach kierowcy. Zamykają, (bolce wciągają się) a w drzwiach kierowcy ani drgnie.
    figurel
    Level 22  
    Ogarnąłem temat, przyczyna kłopotów na fotce poniżej, przewody w przelotce między drzwiami a słupkiem. Po naprawie wszystko pięknie działa.

Golf IV 98 centralny zamek nie działa prawidłowo.