Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o radę jaki kupić tv

kpolariss 22 Jun 2012 20:22 5545 25
    kpolariss
    Level 9  
    Jaki telewizor mi polecacie

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost i lekko z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? ekran prostopadle do okna południowego
    7. Jaki masz obecnie telewizor? crt Panasonic
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? internet , ipla , yt
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfra +
    10 .Jakie urządzenia? odtwarzacz dvd, komputer, dysk zewnetrzny, usb
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? mat
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tylko filmy, yt, nie specjalnie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? -nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 40 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zależy mi na dobrym obrazie, reszta ,internet ma mniejsze znaczenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie
    jacekRCA
    Level 25  
    Proponuję jeden z trzech:
    1) lg 42LM615S
    2) lg 42LM620S, link http://www.ceneo.pl/16396307s
    3) lg 42LS570S

a szczególnie nr 2, jest najdroższy z podanych, zobaczysz sobie kontekstowo porównanie, ale ja bym wziął nr z powyższych. Jak Ci się nie podobają to zobacz sobie przynajmniej jakie mają funkcje te tv.
    User removed account
    Level 1  
    kpolariss
    Level 9  
    Dziękuję za rady. Dziś spróbuję w MM przyjrzeć się tym telewizorom
    User removed account
    Level 1  
    kpolariss
    Level 9  
    Trafiłem tylko do Euro RTV AGD .
    To co mnie w zasadzie przeraziło - rzędy telewizorów , każdy lepszy od drugiego a wszystkie podłączone do sygnału sd , obraz tak beznadziejny , że odniechciewa się zakupu . Jedynie do sygnału testowego podłączone były Toshiby , jeden Sony, dwa Samsungi . Sprzedawca powiedział, że tak u nich jest i że na pewno obrazy w hd będą rewelacyjne. Zresztą matryce są od jednego dostawcy - Samsung , telewizory różnią się logo producenta ( marka), oprogramowaniem- jego słowa .
    Myślę ,że gdyby tak było wybór telewizora byłby banalny.
    A teraz co wyłowiłem :
    Toshiba 40RL 838 ( cenowo atrakcyjna 1990 zł ) obraz testowy ok
    Philips PFL 5007 K i PFL 6606 H
    Sharp 40LE 630 E ,( Sharp 40LE 830 za drogi)
    LG 42 LS 570S , LG 42LV570s lub 42LM615 S ( chociaż brak internetu)
    do tego dorzucę Panasonic TXL42E5E
    Trudny wybór .
    Jak się ma sprawa szybkości zmiany programów w Philipsie 5007 K , bo wyczytałem, że to dość wolny telewizor. Nie mówię o internecie , bo to przecież nie komputer. Ale zmieniając programy nie chciałbym czekać kilku sekund na reakcję
    User removed account
    Level 1  
    kpolariss
    Level 9  
    Zdecydowałem się na Philips 5007K
    Jutro idę do sklepu . Na co mam zwrócić uwagę kupując tv?
    User removed account
    Level 1  
    kpolariss
    Level 9  
    Kupiłem Philipsa 5007k12 .
    Pierwsze wrażenia - lekkie rozczarowanie.
    Mam cyfrę plus , dekoder sagemcom DSI87. Podłączyłem kablem hdmi do portu 2 jako odbiornik cyfrowy. Coś tam ustawilem w konfiguracji ale obraz w dalszym ciągu
    daleko od testowego
    Może ktoś doradzi jak skonfigurować tv
    kpolariss
    Level 9  
    Jestem przerażony
    Dopiero wczoraj wieczorem zacząłem na poważnie konfigurować tv (praca)
    ustawianie w w ustawieniach telewizora nic nie dało , zmieniałem porty hdmi nic.
    Program mozna oglądać jedynie w miare na kanalach hd.
    Zrobiłem zdjęcia z tvn 24 z przed chwili
    Cały czas mam nadzieję , że skoro obraz testowy to żyleta , to problem tkwi w dekoderze , kablu ?
    Dziś wraca żona z synem z urlopu - chyba mnie zabije. Proszę o radę jaki kupić tv Proszę o radę jaki kupić tv
    Mylagos
    Level 19  
    Witam.
    Moim zdaniem przyczyną są kanały SD, które po prostu mają niższą rozdzielczość i telewizor nie jest w stanie dostatecznie dobrze przeskalować obrazu. Kalibracja powinna pomóc uzyskać naturalne kolory i odpowiednią ostrość, ale raczej nie poprawi jakości skalowania.

PS.
    Pamiętaj, że każdy model telewizora jest innych i wymaga własnej kalibracji. Polecam przeczytać:
    http://blog.skalibrujtv.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/
    User removed account
    Level 1  
    kpolariss
    Level 9  
    Dziękuję za odzew i pomoc.
    Kupiłem wczoraj nowy kabel hdmi
    http://www.euro.com.pl/kable/arkas-ghh-15-hdmi-1-4.bhtml
    Obraz wyraźnie się poprawił ! Zwłaszcza na programach hd
    No i co powiedzą ci , którzy mi wmawiali, że kabel hdmi nie ma znaczenia.
    A tak ciekawe czy gdybym kupił ekranowany kabel np:
    http://www.euro.com.pl/kable/vivanco-22338-hdmi.bhtml
    http://www.euro.com.pl/kable/vivanco-28394-hdmi-1-4.bhtml
    czy obraz byłby lepszy ?
    Co do kalibracji . Widzę , że Philips jest najmniej wdzięczny do regulacji. Zastanawiam się czy bez przyrządów w ogóle można dobrze skalibrować . Mieszkam w Bielsku-Białej i nie bardzo mogę znaleźć u nas usług.
    Próbuję sam w menu konfiguracji - metodą prób i błędów . Proszę o ewentualne sugestie.
    W poniedziałek podłączę antenę dachową , bo odbieramy wokół telewizję cyfrową
    Na razie żona nie wyrzuciła mnie z domu więc chyba nie jest tak żle.
    User removed account
    Level 1  
    Maciej Koper
    Level 10  
    Jasne, jak się nie ma pojęcia to najlepiej mydlić oczy pojęciami typu "interferencja fal", byle tylko potwierdzić błędne zdanie użytkownika i zyskać jego przychylność.

Jakość kabla HDMI nie wpływa na postrzeganą jakość obrazu! Zniekształcenia sygnału typu interferencja fal, wygasanie, filtrowanie pasma dotyczą analogowej natury sygnału elektrycznego, a transmisja HDMI jest CYFROWA i do tego b. skomplikowana. To wyklucza możliwość jakiejkolwiek degradacji jakości w klasycznym tego słowa rozumieniu.

Napisałem o tym temat bazując na oficjalnej specyfikacji HDMI 1.4, czyli co się dzieje gdy kabel HDMI nie daje rady. Nie trzeba daleko szukać - http://blog.skalibrujtv.pl/2011/11/czy-jakosc-kabla-hdmi-wplywa-na-jakosc-obrazu-dzwieku/

Jeszcze bardziej dociekliwych odsyłam do publikacji szanującego się producenta kabli (audioquest) - http://www.audioquest.com/resource_tools/down...I_eyepattern_BER_and_cliffeffect_rev_1_00.pdf

Także kolego @kpolariss, jeżeli zauważyłeś "coś" to albo sugestia, albo poprawił Ci się sygnał, innej możliwości nie ma ;) BTW kalibracja Philipsa jest dosyć prosta, ale bez sprzętu nie ruszysz niczego oprócz podstawowych parametrów. Przykładowo oszacowanie na oko czy biel ma pożądaną temperaturę i odcień przekracza możliwości nawet osób, które mają za sobą kilkadziesiąt kalibracji z użyciem sprzętu pomiarowego, a niepoprawny balans bieli "ciągnie" za sobą wszystkie barwy. Zobacz wpis Tomka na forum HDTVPolska - http://hdtvpolska.com/topic/27869-panasonic-v...-w-pierwszym-poscie/page__st__140#entry280472
    kpolariss
    Level 9  
    W sprawie kabli trochę się mi rozjaśniło .
    Jestem laikiem , chciałbym oglądać tv w miarę komfortowo , więc dalej zadam pytanie dotyczące jakości sygnału , bo tu leży klucz ( chyba).
    Wydawało mi się ,że mając dekoder cyfry , antenę ustawiał fachowiec , to jest na max. Pogrzebałem w ustawieniach dekodera i znalazłem : siła sygnału 80%
    , jakość sygnału 75 % .
    Czy to ma znaczenie ?
    I jeżeli tak to jak zwiększyć te parametry ?
    User removed account
    Level 1  
    Maciej Koper
    Level 10  
    @kpolariss
    Spadek siły/jakości sygnału telewizji cyfrowej może objawiać się przycięciami obrazu, lub dźwięku albo pojedyńczymi artefaktami. Poza tym obraz jest taki jak nadają go ze studio, a zwykle jest mocno skompresowany i stąd niska jakość.

@LOCOLOCO
    Jeżeli to jest Twój argument w dyskusji, to odpowiem Ci tak: A poczytaj o tych, którzy wymieniali kable jak szaleni, nakręcani opiniami handlowców i różnicy nie zauważyli. Można tak się spierać w nieskończoność, bo ludzki umysł jest tak podatny na sugestię, że może zobaczyć co tylko będzie chciał. A po co, skoro problem jest banalny do rozwiązania? Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, bo to nie dyskusja o religii czy polityce, a o prostym kablu, którego tyczą się proste prawa.

A jeśli do kogoś jednak brutalna teoria nie przemawia to proponuję prosty test - zakupić najtańszy kabel HDMI i podłączyć nim sygnał, a następnie podczas działania rozcinać kolejne warstwy ekranowania i izolacji kabla i patrzeć czym w pewnym momencie zacznie objawiać się degradacja sygnału. Odpowiedź brzmi: gęstym cyfrowym śnieżeniem, nie żadnym spadkiem jakości, pogorszeniem czerni, czy wypranymi kolorami :) 10zł i 15 minut poświęconego czasu, a rozwieje wszelkie wątpliwości i zobaczycie ile warte są opinie handlowców i tych co "coś widzą" :)
    User removed account
    Level 1  
    Maciej Koper
    Level 10  
    Jeżeli komuś poprawia się wzrok od zakupu dobrego kabla, no to czemu nie, jestem za. Wszak do tego dążymy, by być zadowolonym ze sprzętu.

I to żaden wyczyn, wystarczy napić się alkoholu i od razu kobiety dookoła robią się ładniejsze :D Nasze zmysły są po prostu ułomne.

Jednak sugerowanie czegoś nieprawdziwego pod przykrywką teorii o interferencji fal jest zdecydowanie nie na miejscu. Lepsza jest trudna prawda, że taką mamy TV w kraju i lepiej nie będzie, niż piękne kłamstwa, że kabel poprawi.

Ja przynajmniej taką prawdę będę rozpowszechniał na forach, gdzie jest jeszcze wolność wypowiedzi :)
    User removed account
    Level 1  
    Maciej Koper
    Level 10  
    Widzisz, teraz wysunąłeś mądre wnioski, poza ostatnim podpunktem, którego nie będę komentował bo już dość trollowania na dzisiaj :)

Ja jakbym murował kabel w ścianie to na pewno też bym nie kupił taniego, żeby nie mieć pewnego dnia przykrej niespodzianki, ale w połączeniach które są luzem na wierzchu korzystam z kabli za 12,50zł.

Zboczyliśmy z tematu wątku...
    User removed account
    Level 1