Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA64 - przywrócenie ustawień fabrycznych

22 Cze 2012 21:03 3052 2
  • Poziom 14  
    Witam
    mam w ręku ca64 firmy satel , chciałem się do niej dostać przez kompa , ale nie wiem jak ją zresetować , mam samą płyte i zasilacz oraz akumulator. Kod 1234 w programie mówi mi tylko witaj użytkowniku ale jak klikam na ikonę połącz z CA to jest komunikat że nie nawiązano łączności z centralą , może ktoś ją zablokował aby programowac z komputera , ale nie wiem jak w niej przywrócić ustawienia fabryczne.

z góry dziękuję za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Kolego ściągnij sobie ze strony satela instrukcję, tam jest wszystko opisane.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 28  
    Możesz kolego wejść w tryb serwisowy „z kołków”.
    Procedura jest następująca:
    1. Wyłączyć kolejno zasilanie sieciowe i akumulator oraz sprawdzić podłączenie
    manipulatorów do szyny manipulatorów.
    2. Założyć zworkę na kołki RESET umieszczone na płycie centrali.
    56 SATEL CA-64
    3. Podłączyć kolejno akumulator i zasilanie sieciowe - zacznie migać dioda LED
    umieszczona przy przekaźniku linii telefonicznej (centrala nie startuje, jeśli zostanie
    podłączona tylko do akumulatora).
    4. Odczekać, aż dioda zgaśnie i zdjąć zworkę z kołków - centrala powinna automatycznie
    wejść w menu trybu serwisowego - na wyświetlaczu manipulatora LCD o najniższym
    adresie pojawi się napis „􀃆Koniec TS”, a dioda LED oznaczona SERWIS zacznie migać.
    Jeżeli na wyświetlaczu manipulatora pojawi się napis o treści: „Skasować dane centrali?
    1=Tak”, oznacza to że wcześniej w centrali została programowo zablokowana możliwość
    wejścia w tryb serwisowy „z kołków” (􀃆Tryb serwisowy 􀃆Konfiguracja TS 􀃆Blokada TS).
    W tej sytuacji naciśnięcie klawisza z cyfrą 1 pozwoli na wejście w tryb serwisowy, ale
    jednocześnie ulegną skasowaniu wcześniej zaprogramowane w centrali ustawienia (jak po
    wykonaniu funkcji wymienionych w punkcie 5. Po wykonaniu tej operacji można przejść do
    punktu szóstego.
    5. Wykonać funkcje restartów (􀃆Restarty 􀃆Restart ustawień / 􀃆Restart haseł / 􀃆Restart
    zdarzeń).
    6. Wykonać funkcje identyfikacji dołączonych modułów (􀃆Struktura 􀃆Sprzęt 􀃆Identyfikacja
    􀃆Ident. manipul. /􀃆Ident. ekspand.).
    Uwaga: Po wykonaniu identyfikacji nie wolno zmieniać adresów w manipulatorach
    i ekspanderach.
    7. Zakończyć tryb serwisowy funkcją „Koniec TS” zapisując dane w pamięci FLASH. Gdy na
    wyświetlaczu manipulatora pojawi się komunikat „Zapisać dane we FLASH’u ? 1=Tak”
    należy nacisnąć klawisz z cyfrą 1 - nowe ustawienia zostaną zapisane, a centrala wejdzie
    w stan podstawowy (oczekiwanie na podanie hasła).
    8. Ponownie wywołać tryb serwisowy.
    Jeżeli centrala weszła ponownie w tryb serwisowy oznacza to, że działa poprawnie i można
    przystąpić do dalszej instalacji systemu (podłączenie ekspanderów, czujek, sygnalizatorów,
    klawiatur itp.), nawiązania komunikacji z komputerem i oprogramowania wszystkich
    potrzebnych parametrów.