Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 940N - nie odpala po podaniu sygnału

22 Cze 2012 23:13 2298 2
  • Poziom 24  
    Witam kolegów po kilku latach nieobecności!:)
    Zgodnie z sugestią moderatora zakładam nowy wątek na temat tego monka, mam takiego gada SyncMaster940N
    Dane: Model code LS19HAAESB/EDC
    type: GH19LS
    zasilacz: IP-35135B trafka oddzielne
    sterownik invertora prawdopodobnie ( ciężko odczytać) 0Z9939
    Monitor trafił do mnie z objawami takimi, że było brak podświetlenia i dioda na klawiaturce migała (1hz) Po rozebraniu w przetwornicy stwierdziłem spuchnięte kondensatory w linii 13V (840uF/25V - trzy sztuki), spalony bezpiecznik rezystorowy 3A.
    Wymieniłem kondensatory C301, C111, C112 w linii 13V, wymieniłem bezpiecznik, wymieniłem tranzystory polowe pompujące w trafka na IRF7389PBF oba układy smd, trafa pomierzone rezystancja wydaje się ok ( wtórne 1,3k), profilaktycznie wymieniłem tez kondziołki w linii 5V C109, C110
    Po tych czynnościach objawy są następujące:
    podłanczam monitor do zasilania, wciskam włącznik na panelu przednim monka i po około 1 może 2 sekundach pojawia się napis "Sprawdź przewód sygnałowy", myślę że tak powinno być więc puki co jest ok, po wciśnięciu przycisku "menu" pojawia sie napis d-sub test ok. Niestety po podpięciu przewodu sygnałowego monitor wyłancza podświetlenie i zaczyna mrugać dioda, po wypięciu przewodu podświetlenie wstaje i wyświetla napis " sprawdź kabel"
    Przetwornice pomierzyłem na zarówkach, napięcia 13,2V i 5,12V więc raczej w normie. Tutaj kończą się moje pomysły, pewno działa jakies zabezpieczenie, tylko dlaczego i jakie. Kolega Jakant sugerował uszkodzenie procka, być może, w tym monku procek to NT68F632ALG podobno padają, scaler SE56AWL. Wyszperałem w gruzach płytkę sygnałową od takiego monka ale efekt jest taki sam a nawet gorszy bo okno z napisem "sprawdź kabel sygnałowy" wyświetla się dwa razy, tzn ekran podzielony jest na dwie części. Może też uwalona pewności nie mam bo to płyta z demontażu.Proszę kolegów o jakieś sugestie, może ktoś pokonał już taki problem, może kolega Lisek:)?
    Pozdrawiam, i przepraszam moderatora za zamieszanie:)
  • Poziom 35  
    Spróbuj metody z rezystorem. Opis był w podobnym przypadku z samsungiem 913. Skorzystaj z wyszukiwarki. Zastosuj rezystor 47Ω pomiędzy 5 a 6 nogą procesora. Nie jest to złoty środek ale w wielu przypadkach się sprawdza.
  • Poziom 24  
    Ok, sprawdzę po weekendzie i dam znać o efektach. Pozdro