Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka ciSnieniowa Stihl RE 160K problem z rozruchem

OlekR 22 Jun 2012 23:27 4969 1
    OlekR
    Level 14  
    Witam wszystkich.

Dostałem myjkę Stihl RE 160K. Po podłączeniu zasilania i wody okazuje się, że silnik nie może ruszyć i pobiera zbyt duży prąd, co powoduje, że wyskakują bezpieczniki.

Gdy podłączyłem myjkę do zasilania, bez podłączania wody, silnik po mału ruszył i po kilkudziesięciu sekundach wszedł na pełne obroty.
    Po takim rozruszaniu podłaczyłem wodę i myjka działa normalnie. Gdy jej nie używam przez np. dzień znowu trzeba rozruszać silnik bez wody i dopiero gdy wejdzie na obroty wyłączyć myjkę, podłączyć wodę i włączyć ją ponownie. Myjka wtedy działa normalnie.
    Sprawdziłem olej i jest zalany podk korek.
    Myjka posiada mosiężna pompę i ceramiczne tłoki (jeśli ma to jakieś znaczenie).

Co może powodować, że silnik nie startuje od razu i trzeba go rozruszac?
    Proszę o radę jak naprawić tą myjkę, bo uruchamianie jej w obecnym stanie jest bardzo uciążliwe.
    Pozdrawiam
    knap-piotr
    Level 16  
    hej, może admin mnie nie opier...że piszę późno posta, ale w odpowiedzi na twój problem, mam myjkę re108 i podobne objawy były. Otóż rozpadło sie łożysko wirnika od strony pompy(bo 2 łożysko jest od strony wiatraczka). Rozpadł się koszyczek utrzymujący kulki w odpowiedniej odległości, co powodowało problemy z uruchomieniem silnika( w zależności jak się zbiegły kulki).

Jak będzie ktoś miał podobny problem, trzeba uważać przy demontażu łożyska, aby nie uwalić uszczelniacza , po między pompa a silnikiem, przed łożyskiem jest simering.