Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciSnieniowa Stihl RE 160K problem z rozruchem

OlekR 22 Cze 2012 23:27 2926 1
  • #1 22 Cze 2012 23:27
    OlekR
    Poziom 14  

Witam wszystkich.

Dostałem myjkę Stihl RE 160K. Po podłączeniu zasilania i wody okazuje się, że silnik nie może ruszyć i pobiera zbyt duży prąd, co powoduje, że wyskakują bezpieczniki.

Gdy podłączyłem myjkę do zasilania, bez podłączania wody, silnik po mału ruszył i po kilkudziesięciu sekundach wszedł na pełne obroty.
    Po takim rozruszaniu podłaczyłem wodę i myjka działa normalnie. Gdy jej nie używam przez np. dzień znowu trzeba rozruszać silnik bez wody i dopiero gdy wejdzie na obroty wyłączyć myjkę, podłączyć wodę i włączyć ją ponownie. Myjka wtedy działa normalnie.
    Sprawdziłem olej i jest zalany podk korek.
    Myjka posiada mosiężna pompę i ceramiczne tłoki (jeśli ma to jakieś znaczenie).

Co może powodować, że silnik nie startuje od razu i trzeba go rozruszac?
    Proszę o radę jak naprawić tą myjkę, bo uruchamianie jej w obecnym stanie jest bardzo uciążliwe.
    Pozdrawiam

2 1
  • #2 27 Kwi 2013 14:13
    knap-piotr
    Poziom 16  

hej, może admin mnie nie opier...że piszę późno posta, ale w odpowiedzi na twój problem, mam myjkę re108 i podobne objawy były. Otóż rozpadło sie łożysko wirnika od strony pompy(bo 2 łożysko jest od strony wiatraczka). Rozpadł się koszyczek utrzymujący kulki w odpowiedniej odległości, co powodowało problemy z uruchomieniem silnika( w zależności jak się zbiegły kulki).

Jak będzie ktoś miał podobny problem, trzeba uważać przy demontażu łożyska, aby nie uwalić uszczelniacza , po między pompa a silnikiem, przed łożyskiem jest simering.

4
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo