Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer a-757 - różnica brzmienia, porównanie, wybór

_AnGeL_ 22 Jun 2012 23:28 5917 18
Optex
    _AnGeL_
    Level 10  
    Witajcie mam do was pytanie odnośnie tego modelu, gdyż rozważam jego kupno.
    A więc czy brak tych mostków z tyłu wpływa na jakość moc wzmacniacza?
    http://allegro.pl/pioneer-a-757-dual-mono-super-stan-i2431883491.html
    Rozważam jeszcze propozycję tego wzmacniacza jednak na ostatnim zdjęciu widać jakby przypaloną góre.
    http://allegro.pl/pioneer-a-757-k-wroclaw-faktura-polecam-i2427853443.html
    Który z wyżej wymienionych było wybrać korzystniej?
  • Optex
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    _AnGeL_ wrote:
    A więc czy brak tych mostków z tyłu wpływa na jakość moc wzmacniacza?
    Jakich mostków ?
    _AnGeL_ wrote:

Rozważam jeszcze propozycję tego wzmacniacza jednak na ostatnim zdjęciu widać jakby przypaloną góre.
    E tam. To prześwitujące wnętrze i kurz.
    _AnGeL_
    Level 10  
    Pioneer a-757 - różnica brzmienia, porównanie, wybór

Czy to wpływa jakoś na prace czy jest to po prostu jakis tam zbędy element
  • Optex
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    To jest zwora na gniazdach od korektora. Jeśli nic nie jest tam podłączone, gniazda muszą być zwarte.
    _AnGeL_
    Level 10  
    A więc do poprawnego działania musi być to zwarte?
    Który z tych obu wzmacniaczy byś wybrał jak bys miał osobiście kupić?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Brałbym ten, który jest kompletny, no chyba że chcesz dorabiać zworki.
    _AnGeL_
    Level 10  
    Słuchaj bo rozmawiałem jeszcze z gościem to mowił że działa bez zastrzeżeń nawet bez tych zworek. Czy kręci czy tylko niektóre wzmacniacze z tego co czytałem np. Radmor, bo ten bez zworek wydaje sie byc w lepszym stanie.
    I jeszcze jedno pytanie.
    Czytałem ostatnio o wzmacniaczu Yamaha ax-900 jest on duzo lepszy od Pioneera a-757 i czy warto dołożyć te kilka złotych do niego? Lecz ciężko go też dostać.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Po pierwsze jakie kolumny będzie napędzał ten wzmacniacz i jakie masz preferencje brzmieniowe?
    _AnGeL_
    Level 10  
    Altus 300 do tej pory były napędzane wzmacniaczem ax-500, jednak chciałbym go zmienić.
    Chciałbym uzyskać dość miękki dźwięk przyjemny dla uszu i dobry bas.
    Słucham rock/rap a także czasem jakiś pop jak leci w tv. Wzmacniacz miał by być podpięty pod telewizor.
    _AnGeL_
    Level 10  
    Prosił bym o szybką odpowiedź gdyż zależy mi na czasie
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    _AnGeL_ wrote:
    Altus 300 do tej pory były napędzane wzmacniaczem ax-500, jednak chciałbym go zmienić.
    W takim razie zmień kolumny. Altusy nie grają tak jak chcesz i żaden wzmacniacz tego nie zmieni.
    _AnGeL_
    Level 10  
    Na początku pytałem o roznice między wzmacniaczami ax-900 i a-757 i który z nich byłby bardziej odpowiedni. Kolumny niedawno kupiłem i nie zamierzam ich sprzedawać bo narazie odpowiada mi ich dźwięk.
    Czy jest duża różnica między wzmacniaczem Pioneera a-757 lub a-777 a ax-900 i czy warto dołożyć te pare groszy do ax i dlaczego?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Przy Altusach nie usłyszysz żadnej różnicy.
    _AnGeL_ wrote:
    _AnGeL_ wrote:
    narazie odpowiada mi ich dźwięk.
    Gdzie tu konsekwencja ?
    _AnGeL_
    Level 10  
    Czy pytałem jak to wypadnie przy altusach?
    Chodzi mi o ogólną akustykę wzmacniaczy.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    _AnGeL_ wrote:
    Chodzi mi o ogólną akustykę wzmacniaczy.

Kolego, wzmacniacz dobiera się do kolumn. Możesz sobie kupić sprzęt za 10 tysięcy, ale co z tego, jeśli masz kiepskie kolumny ? Po pierwsze grają kolumny i to one są najważniejsze, po drugie źródło dźwięku odpowiada na jakość. Dopiero na trzecim miejscu, o brzmieniu decyduje wzmacniacz.
    Co to jest według Ciebie "akustyka wzmacniaczy" ? Wzmacniacz nie gra.
    Sprzęty które wymieniłeś, to podobna półka brzmieniowa.
    Piszesz o zmianie wzmacniacza. Przy Altusach, ta zmiana jest bezsensowna.
    petrus
    Level 24  
    telecaster1951 wrote:
    Wzmacniacz nie gra.
    ...
    Piszesz o zmianie wzmacniacza. Przy Altusach, ta zmiana jest bezsensowna.

Może dosłownie nie gra, ale na jego brzmienie wpływa jego przedwzmacniacz, jeśli jest to integra ;)
    Co do zmiany kolumny to popieram. Oczywiście zmiana charakteru brzmienia również jest możliwa poprzez wymianę wzmacniacza (Pioneer lepiej przypasuje bo gra ciemniej od Yamahy, a Altusy dają ostro po uszach).
    Przed chwilą przeżyłem prawdziwy szok jak zobaczyłem cenę prawie 2 tys. za parę. Naprawdę współczuję wszystkim, którzy to kupili. Tradycja kosztuje :D
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    petrus wrote:
    Oczywiście zmiana charakteru brzmienia również jest możliwa poprzez wymianę wzmacniacza (Pioneer lepiej przypasuje bo gra ciemniej od Yamahy, a Altusy dają ostro po uszach).
    To jest sprawa korekcji. Altusy można "ujarzmić", ustawiając odpowiednio korektor. Te dwa modele, grają w dużej mierze podobnie. Różnica nie będzie tak zauważalna, jak między Yamahą a Denonem.
    petrus wrote:
    Może dosłownie nie gra, ale na jego brzmienie wpływa jego przedwzmacniacz, jeśli jest to integra :wink:
    Tak, ale przede wszystkim grają kolumny, potem patrzy się na źródło, a dopiero potem na wzmacniacz. Po co komu Pioneer Dual Mono, jeśli wąskim gardłem są kolumny i zapewne źródło.
    Różnica pomiędzy ax-500 a ax-900, w tym przypadku będzie niewielka.
    petrus wrote:
    Przed chwilą przeżyłem prawdziwy szok jak zobaczyłem cenę prawie 2 tys. za parę. Naprawdę współczuję wszystkim, którzy to kupili. Tradycja kosztuje :D

No cóż. Jak widać nadal są chętni.
    _AnGeL_
    Level 10  
    Tu się zgodzę nigdy bym nie dał 2tys za te kolumny, ja kupiłem swoje za 800zł razem ze wzmacniaczem jednak troche uszkodzonym ktory gra do połowy dlatego teraz chce zakupić jakiś porządny wzmacniacz zeby był juz na lata a później jakiś korektor i odtwarzacz.
    _AnGeL_
    Level 10  
    Wzmacniacz juz zamówiony mam nadzieje że przypadnie mi do gustu jak juz bym miał zmieniać kolumny to wolał bym kupić porządne kino w tej cenie.