Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 routery w domu-netia i linksys wag200

23 Cze 2012 08:28 1517 3
 • Poziom 12  
  Witam, przeczytałem o tym kilka postów ale nie znalazłem odpowiedzi.Mianowicie mam netie i router netii, jednak ma słaby zasięg -koło domu na działce nie ma sygnału.Chciałbym podłączyc drugi router Linksys wag200 bezprzewodowo do tego routera z netii i w ten sposób przedłużyć zasięg.połączenie kablem między routerami odpada ponieważ nie chcę wiercić.Czy jest to wykonalne i jak ustawić router linsys wag200 żeby działał jako przedłużacz wifi?
 • Poziom 12  
  Nie ma na nim producenta ale to ten jak niżej w opisie:

  Netia ma własny router WiFi - Netia Spot
  2011-06-07 13:56

  Netia Spot to nowy router, który operator będzie oferował wszystkim swoim klientom. Będzie on wypożyczany, a nie sprzedawany. Przedstawiciele Netii chwalą się, że dopracowano w nim wszystkie szczegóły wyglądu, a rozwiązywanie problemów i obsługę maksymalnie uproszczono.

  Wygląd urządzenia zaprojektowała firma Design Partners. Router ma tylko jedną, niemigającą, dwukolorową diodę - która świeci się na biało w momencie, kiedy wszystko pracuje poprawnie i na czerwono, kiedy jest jakiś błąd.

  Router WiFi w standardzie n (do 300 Mb/s) ma wbudowany modem ADSL2+, 3 porty Ethernet 100 Mb/s. Urządzenie ma 2 porty USB, do których można podłączyć dysk USB (będzie widoczny w otoczeniu sieciowym) lub modem USB z mobilnym Internetem od Netii (inni operatorzy nie są obsługiwani). Obsługa drukarki USB ma pojawić się jesienią.

  Dodatkową opcją jest współpraca z operatorem sieci hotspotów WiFi - FON. Jeżeli ktoś zgodzi się udostępniać swoje połączenie WiFi innym członkom społeczności, może liczyć na rewanż - w ten sposób powstaje ogólnoświatowa sieć hotspotów, z których można korzystać za darmo. Z tej opcji będzie można zrezygnować.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Jeżeli znajdziesz w urządzeniach tryb WDS to możesz spróbować połączyć radiowo te urządzenia. Niestety wiem z doświadczenia że tryb ten ma problem w urządzeniach różnych producentów. Lepszym rozwiązaniem, zamiast WAG200, był by jakiś typowy access point, ponieważ Linksys WAG200 to router ADSL a jego funkcje radiowe są bardzo ograniczone.