Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod karty zbliżeniowej UNIQUE

23 Cze 2012 09:18 4099 3
  • Poziom 9  
    Witam,

Panowie poszukuję rady jeżeli chodzi o czytnik kart zbliżeniowych.
    Kupiłem czytnik na allegro typu: "Czytnik Kart Zbliżeniowych RFID na USB RCP KD"

1. karta którą miałem wcześniej ma znany kod:

0109C8A2C8 ; ORYGINAŁ HEX

2. Przykładam tę kartę do tego czytnika i szczytuje mi:

0013148872 ; (odczytuje kod dziesiętny)

3. Ale nie problem przeliczyć go kalkulatorem na kod hex,( bo w takim formacie jest wpisywany do urządzenia od którego chcę czytać karty):

13148872 (dec) = C8A2C8

4. Wniosek jest taki, że czytnik nie czyta całego kodu tylko czyta jego fragment

Jeżeli wpiszę do urządzenia czytającego karty kod z pkt 1. to autoryzuje tą kartę, jeżeli wpiszę kod z pkt 2 lub 3 to

nieautoryzuje.

Pytanie brzmi, czy karta zbliżeniowa ma zbyt długi kod, żeby mógł go odzytać zakupiony przeze mnie czytnik?

Czy czytnik jest nie odpowiedni i czyta tylko karty o krótkim kodzie?

Czy być może producent urządzenia do którego chcę czytać karty zrobił jakieś zabezpieczenia, żeby kupywać je tylko u niego?
  • Moderator na urlopie...
    To raczej coś z czytnikiem. Karty RFID UNIQUE 125kHz mają 40-sto bitowy numer, czyli podane przez Ciebie w pkt. 1. 5 bajtów. Jeśli czytnik wogóle czyta kartę to znaczy że ma ona zgodny standard (no chyba ze to jakiś model z dodatkową pamięcią, ale i tak powinien mieć 40 bitów...) ale czytnik coś źle odczytuje...
    EDIT:
    nawet jak widać na screenie:
    http://www.controlsys.pl/obrazki/al_czytnik_1.png
    coś jest nie tak z tymi czytnikami - numer powinien mieć w postaci dziesiętnej 13 cyfr, a tu ma tylko 10. Po przeliczeniu numerków ze screena też otrzymujemy tylko 3 bajty z 5-ciu...
    Ja bym w związku z tym napisał do sprzedawcy tego urządzenia, bo to mi wygląda na jakiś bubelek/niedoróbkę niestety. (Notabene około 2 miesięcy temu zajmowałem się od podszewki takimi kartami i ich kopiowaniem ;-) )
  • Poziom 9  
    Kolego, potrzebuję urządzenia, które wyświetla kod takiej karty UNIQUE. Szukam na allegro, ale opcja która posiadam jest jedyna z całego serwisu;)
  • Moderator na urlopie...
    1. Niech Kolega nie wysyła punkcików - od takich rzeczy jest przycisk "Pomógł" - wtedy też odpowiedni post zostanie oznaczony.
    2. Eeee, słabo coś Kolega szukał tych czytników, może owszem nie ma od razu natywnie na USB, ale warto złożyć sobie samemu taki zestawik: TRD-80 CLASSIC (lub TRD-55 CLASSIC) + FT232RL + Br@y Terminal (program do odczytu po stronie PC) - wyjdzie do 100zł na Alle...
    Sam osobiście z takiego zestawu korzystałem prowadząc badania nad tymi kartami (jako układ weryfikujący pracę emulatora) i nie było żadnych problemów.