Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału cyfrowego w DVB-C, słaby sygnał analogowy na LCD

23 Cze 2012 09:52 3886 7
  • Poziom 9  
    Cześć
    Mam nastepujący problem. Na moim nowym telewizorze na którym chciałem
    odbierać tv w cyfrowej jakości po podłączeniu tunera z kartą od sąsiada
    mam informację o braku sygnału na prawie wszystkich kanałach. Jedynie na
    najmocniejszych np TVP1 i TVP 2 mam widoczny obraz ale to tylko czasami,
    częściej pojawiają się na ekranie kwadraty i tnie się dźwięk. Poniżej
    przedstawiam schemat mojej instalacji. Co mogę w niej poprawić? Dodam
    tylko, że poprzednio na TV analogowym obraz też nie był jakiś
    zachwycający, choć dobry własnie na pierwszych kanałach z pasma kablówki
    im dalej w kierunku kanałów 30-40 i wyżej tym większa kasza pojawiała się
    na ekranie. Czy w zaznaczonym na czerowno miejscu mogę wstawić rozgałęźnik
    aktywny ARA 1/2F i czy istnieją szanse, zę poprawi on odbiór? Odcinki
    kabli od pierwszego rozgałęźnika do kolejnych elementów składowych mojej
    instalacji mam wykonane z porządnego grubego kabla koncentrycznego z
    solidnym ekranowaniem.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Michał
  • Poziom 31  
    Zamień kable wychodzące z rozgałęźnika zaznaczonego na czerwono. Sprawdzisz czy on uszkodzony nie jest. Bo albo on, albo "zwrotnica" uszkodzona. Zakładając że z wtykami i kablami jest ok. A tak na marginesie to sporo masz tych rozgałęźników, więcej niż telewizorów. :D
  • Poziom 9  
    Cześć
    Skoro mam za dużo rozgałęźników niż telewizorów to który z nich byś wywalił z instalacji?
    Chciałbym wyeliminować niepotrzebne urządzenia. Czy TV na dole tego rysunku jeśli będzie miał w końcu sygnał cyfrowy to czy będzie aktualizował się w nim program tv? Chodzi mi o to czy będzie komunikacja również zwrotna z kablówką w tym przypadku jaki mam teraz?

"zwrotnica" nazywam urządzenie dzielące sygnał na DATA/TV/RADIO
    "rozgałęźnikiem" urządzenie dzielące sygnał z 1 na 2 (nie trójnik _|_ )
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Po co tyle zwrotnic i to multimedialnych. :?:

Nie proście jest zrobić tak :

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Prościej owszem, ale nie mam wówczas w pokoju sygnału radia z kablówki, a chciałbym je podłączyć do tunera i słuchać radia z kablówki

Dodano po 6 [minuty]:

Przypuszczam, że na tym TV z dołu rysunku mam za słaby sygnał, wytłumiony przez wszystkie urzadzenia po drodze. Dlatego chciałem zastosować wzmacniacz sygnału. Czy myślicie, że poprawi on odbiór TV analogowej i tym samym cyfrowej?
  • Poziom 36  
    Tak jeszcze prościejBrak sygnału cyfrowego w DVB-C, słaby sygnał analogowy na LCD
    Niby dlaczego nie miałbyś mieć sygnału radia z kablówki .
  • Poziom 9  
    andrefff napisał:
    Tak jeszcze prościejBrak sygnału cyfrowego w DVB-C, słaby sygnał analogowy na LCD
    Niby dlaczego nie miałbyś mieć sygnału radia z kablówki .

Dziękuję, tak mieć już nie mogę gdyż pierwszy rozgałęźnik jest pod ścianą i nie mam do niego dostępu, trzeba by było kuć, a chciałbym tego uniknąć.
    W ostatnim telewiozorze na dole mam zwrotnice mulimedialną gdyż nie mam w tamtym pokoju w ogóle gniazdka antenowego, dlatego rozdzielam w nim sygnał na TV i Radio.
  • Poziom 9  
    Zastosowałem rozgałęźnik aktywny ARA 1/2F o wzmocnieniu 8-12dB w miejscu zaznaczonym czerwonym kwadratem w pierwszym moim poście. Efekt był taki jak zakładałem. Poprawił się odbiór kanałów sygnału analogowego. Nie był spektakularny, obraz na niektórych kanałach lekko śnieżył, ale poprawa była widoczna. Natomiast odbiór sygnału cyfrowego nareszcie stał się możliwy! :) Nie wystąpiły żadne zacięcia się obrazu ani dźwięku. Tak więc polecam. Mam tylko pytanie, czy będzie chodził EPG w przypadku zastosowania tego rozgałęźnika. Czy zastosowanie lepszego wzmacniacza o regulowanym wzmocnieniu poprawi jeszcze odbiór sygnałów w systemie analogowym, np ALCAD AL-223? Jak objawia się zbyt mocny sygnał w instalacji? Czy wówczas kanały nachodzą na siebie, czy co się dzieje?