Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVR Atmega- rozpoczęcie nauki, co kupić?

igorwielki 23 Cze 2012 09:57 2167 6
  • #1 23 Cze 2012 09:57
    igorwielki
    Poziom 7  

Hej, chcę zacząć uczyć się programowania mikrokontrolerów i zastanawiam się czy to mi wysatczy:

http://allegro.pl/plytka-evb-at16-32-atmega16-orange-lcd-avr-usb-i2440752575.html

Czego będę jeszcze potrzebował do tego zestawu? Jeśli nie ten, pomóżcie znaleźć mi odpowiedni zestaw. Proszę o dokładna i rzetelną odpowiedź, bo sam nie potrafię sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam.

0 6
  • Pomocny post
    #2 23 Cze 2012 10:37
    lukash90
    Poziom 16  

Jeśli tylko dysponujesz aż taką ilością zbędnej gotówki, to z płytki będziesz zadowolony, chociaż na początku nie wykorzystasz jej zasobów w pełni. Do zestawu chyba przyda się tylko zasilacz, bo nie widać na aukcji żeby był w zestawie. No i jakaś dobra książka o programowaniu AVR :)

0
  • Pomocny post
    #3 23 Cze 2012 10:43
    Zelu00
    Poziom 15  

To jest chyba najbardziej "wypasiony" eval. board do nauki programowania. Nic lepszego na rynku nie dostaniesz. W przyszłości dopniesz do tego kontroler ethernet'owy np.ENC28J60 i masz wszystko.

Ja na Twoim miejscu dokupiłbym jeszcze jakiś programtor ISP, bo jak "uwalisz" bootloader to juz nic nie zaprogramujesz.

0
  • #4 23 Cze 2012 16:32
    igorwielki
    Poziom 7  

Możecie mi jeszcze przybliżyć co to jest programator ISP i do czego służy i doradzić jaką książkę najlepiej kupić?

0
  • #5 23 Cze 2012 18:51
    pmt
    Poziom 12  

Co do ISP:
    wiki
    A z książek w języku polskim to chyba dwie pozycje są najbardziej polecane:
    Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji
    Autor: Tomasz Francuz
    Mikrokontrolery AVR
    Język C
    Podstawy programowania
    Autor: Mirosław Kardaś
    Ewentualnie jeszcze:
    AVR I ARM7
    Programowanie mikrokontrolerów dla każdego
    Autor: Paweł Borkowski

Na forum jest o nich sporo informacji, poszukaj i poczytaj co ludzie piszą ;)

0
  • #6 23 Cze 2012 18:56
    McMonster
    Poziom 32  

Na tej stronie masz masę podstawowych informacji potrzebnych do rozpoczęcia z AVR.

0
  • #7 23 Cze 2012 20:00
    igorwielki
    Poziom 7  

Dzięki wielkie, bardzo mi pomogliście. Czekam na wypłatę i robię zakupy!:)

0