Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 2330c-2 Czarny ekran

23 Cze 2012 10:40 2260 13
  • Poziom 8  
    Witam. Dostałem nokie 2330c-2 po zalaniu. Telefon włączał się normalnie, jednak po kilku sekundach restartował się. Odłączyłem wyświetlacz i wymyłem go. Teraz telefon włącza się, ale nie świeci. Jak zauważyłem brakuje diody od podświetlenia klawiatury. Który element odpowiada za podświetlanie? Jeśli Można, to proszę o jakieś foto. Czy to może być powodem nie świecenia wyświetlacza i czy muszę wlutować oryginalną diodę, czy może być jakaś inna, np. wyjęta z innego telefonu? Nie znam się zbytnio na tym.
  • Poziom 21  
    Jeżeli brakuje Ci diody (są dwie) od podświetlenia V2410 lub V2411 to automatycznie masz przerwany obwód Vled- (diody są tam włączone szeregowo).
    Wlutuj brakujący element (-ty) i powinno być ok. Uważaj na polaryzację LED.
  • Poziom 8  
    No tak, ale czy to pomoże na to, że LCD nie świeci? Jeśli w tej chwili nie mam Oryginału to czym go zastąpić. Czy mogę jakoś zamknąć obwód bez diody? Chcę sprawdzić, czy Tel będzie normalnie działać, bo wcześniej się restartował
  • Poziom 21  
    jest to wspólny obwód podświetlenia. Wlutuj na czas testu zworę w miejsce brakującej diody i sprawdź coś się dziej.
  • Poziom 8  
    Zrobilem tak jak radziłeś. Wlutowałem zworę. Podświetlanie już działa :) Teraz jest Nastepny problem. telefon się wlacza i przez około minuty jest ok. Później robi się biały ekran i tel się restartuje kilka razy, aż w końcu się wylacza. Co na to bys doradził?
  • Poziom 38  
    Jeśli wlutowałeś zworę zamiast diody to automatycznie większe napięcie odkłada się na pozostałych diodach i nie zdziw się jeśli się szybko spalą.
  • Poziom 8  
    sm233 napisał:
    Jeśli wlutowałeś zworę zamiast diody to automatycznie większe napięcie odkłada się na pozostałych diodach i nie zdziw się jeśli się szybko spalą.

Już wymieniłem zworę na diode. nawet mniejsza, więc jeśli ma się coś spalić, to ona się spali... Problem tkwi w tym, że się restartuje. pod ladowarką działa, czyli pewnie jakieś zwarcie. w którym miejscu go szukac?
  • Poziom 38  
    Restartuje się czy wyłącza? Może to wina oprogramowania albo został jeszcze jakiś syf po zalaniu.
  • Poziom 8  
    zenobeusz napisał:
    Restartuje się czy wyłącza? Może to wina oprogramowania albo został jeszcze jakiś syf po zalaniu.

Po wlaczeniu jest ok, po kilku sekundach pojawia się biały ekran, gaśnie i znow pojawia się normalny ekran menu. tak kilka razy, aż w końcu się Wylaczy.
    Chyba będzie koniec tematu, bo po kolejnej kąpieli tel nie wstaje :/
  • Poziom 38  
    W takim wypadku rozważyłbym jednak wgranie softu. W tych telefonach właśnie uszkodzony soft dawał takie objawy.
  • Poziom 8  
    zenobeusz napisał:
    W takim wypadku rozważyłbym jednak wgranie softu. W tych telefonach właśnie uszkodzony soft dawał takie objawy.

przed zalaniem działał normalnie. Da się zmienić soft przez zwykły kabel usb i jakieś programy tak jak w niektórych samsungach, czy też trzeba do serwisu z nią isc? Ile ewentualnie to by kosztowało, bo nie wiem czy się opłaci to robić?
  • Poziom 38  
    Niestety w tym telefonie tylko przez FBUS. Telefon jest raczej mało wart. Spróbuj jeszcze raz go wyczyścić. Czym w ogóle go czyściłeś?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Czyściłem go spirytusem. Wyprzedzając twoją odpowiedź, to wiem, że są specjalne płyny, ale jeśli mam kupować płyn za około 50zł specjalnie do telefonu który jest wart z 70zł to raczej bez sensu. Przy okazji Chciałem się dowiedzieć ile by kosztował box. chodzi mi o cos w miarę żeby było i za rozsądna cenę. Lubię sobie pogrzebać w telefonach. Nie potrzebuje jakiegoś super profesjonalnego sprzętu.

Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

Tak przy okazji chciałbym się dowiedzieć, czy te płyny do czyszczenia są głównie oparte na izopropylenie? Jutro załatwię czysty izopropylen i w nim będę myć.