Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston LBE 129 - nie działa

23 Cze 2012 10:47 6857 12
  • Poziom 2  
    Witam Serdecznie
    Mam duży problem z moją pralką Ariston LBE 129 - pralka nie chce wystartować. Kiedy wyciągam wtyczkę na kilka minut i ponownie ją wsadzam zaczyna migać kluczyk, miga mniej wiecej co sekunde czerwony kluczyk i żadnej reakcji ze strony pralki. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak zrobić RESET w tej pralce. Mamy małe dzieci więc wiadomo pralka jest nam niezbędna. Będę bardzo wdzięczny za pomoc
  • Poziom 29  
    Witam.
    Uszkodzony elektrozamek drzwi, przesunięty zaczep ...
  • Poziom 2  
    dzieki za podpowiedź ale problem polega na tym że po kilku próbach odłączania z prądu i ponownego włączania pralka wystartowała natomiast mam wrażenie że wszystko jej się poprzestawiało np. potrafi prać 3 godziny zamiast 2, lub kilka razy wirować to samo pranie. Co to może być?
  • Poziom 8  
    Witam mam pralke ariston129 AVTF i na wyswieltaczu wszystko pojawia się, kluczyk swieci ,sprawdzałem blokade drzwi działa. pralka nie działą czy ktos wie jak to usunac.
  • Poziom 29  
    Witam.
    Skoro świeci zamek to jest w tym obwodzie problem.
    Zaczep chwyci ale nie koniecznie podaje sygnał dalej.
  • Poziom 8  
    Witam . Ale kolego sygnał przechodzi sprawdzałem przejscie jest z zamka, na programie wirowanie, po 8 minutach pojawia sie bład i pompa załacza sie. Na innych programach tez po paru minutach wyskakuje bład na wyswietlaczu ,czy ktos wie co to moze byc
  • Poziom 29  
    Witam.
    Dla próby omiń blokadę. Odpowiednie konektory połącz razem.
  • Poziom 19  
    Po pierwsze primo sprawdź grzałkę (na przebicie do masy).
  • Poziom 2  
    Pralka Ariston LBE 129 - nie działa
    Witam problem u mnie wciąż występuje, oprócz migającego kluczyka w tej chwili zaczęła świecić dodatkowa kontrolka, jak na zdjęciu. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie. Kolejne pytanie czy może ktoś opisać jak zrobić reset w Ariston LBE129?
  • Specjalista AGD
    Do sprawdzenia silnik i jego okolice.
  • Poziom 2  
    Witam
    Problem rozwiązany - okazało się że górny moduł był do wymiany. Ale mam jeszcze jedną prośbę. Mam do wymiany łożysko i simering w w tej samej pralce Ariston 129LBE ALL NR. 610038221/80325690905
    Czy muszę demontować cały bęben? Czy wystarczy tylko ściągnąć sam krzyżak?
    Będę wdzięczy za informacje.
  • Poziom 14  
    Witam,

Ja również poszukuję numeru łożyska i simeringu do tej praliku ariston 129 lbe:)

Trzeba demontować cały bęben?:)

Pozdrawiam

thuug
  • Poziom 25  
    Jeśli jest krzyżak to wystarczy tylko go zdemontować ( nie pamiętam jak jest w tym modelu)