Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zespołu bębna konica-minolta 1690 mf

serwis.copyart 23 Cze 2012 11:05 3626 5
  • #1 23 Cze 2012 11:05
    serwis.copyart
    Poziom 13  

Witam, mam drukarkę konica-minolta 1690mf w której świeci potrzeba wymiany bębna. Na liczniku bębna pokazuje również 0%. Mam taką drugą nową drukarkę z której wcześniej wyjąłem już grzałkę i pobieranie papieru i jest w niej nowy zespół bębna- ten co był w momencie zakupu, nie używany. Chciałbym go wykorzystać ale jak skasować komunikat o wymianie bębna w maszynie? Chyba że nie trzeba kasować i po prostu będzie działało na tym 0%. Obawiam się jednak że jednak maszyna się zablokuje całkiem. Może ktoś już miał okazję zmierzyć się z tym tematem, szukałem w necie jakiś czipów ale nic takiego nie ma a przecież jakoś musi się ten komunikat kasować. Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

0 5
  • #2 23 Cze 2012 19:02
    cichy999
    Poziom 20  

Nie wiem czy w tym modelu jest tak samo ale w 1390 kasowało się z poziomu menu, ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam

0
  • #3 29 Cze 2012 16:59
    serwis.copyart
    Poziom 13  

jeszcze raz mam pytanie odnośnie skasowania tego komunikatu o bębnie. Zamówiłem dla klienta cały nowy moduł i po włożeniu go do maszyny oczywiście komunikat sam się skasował ale nie zauważyłem na nim żadnego czipa czy też innego mechanicznego resetera i nadal nie wiem jak ten komunikat się kasuje. Może jednak jest ktoś co podzieli się wiedzą na jakiej zasadzie kasuje się ten komunikat nowym bębnem. Ale mam jeszcze jedną uwagę a mianowicie piszą że ten bęben miał być na 45 tyś stron lub na 11 tyś stron w kolorze a w tym urządzeniu napis o wymianie świecił się przy 10 tysiącach czarnych stron. Jak to wytłumaczyć , czyżby ten pierwszy bęben był ograniczony do 10 tysięcy- taki startowy bęben? Proszę o wszelkie informacje, dzięki. Pozdrawiam.

0
  • #4 30 Cze 2012 12:59
    -dudus-
    Poziom 21  

Witam
    Takie zużycie jest normalne, bo maszyna zlicza jako pracę uruchomienie maszyny, kalibracje itp. tryb pracy też jest istotny wykonanie jednej strony w cyklu liczone jako trzy, natomiast trzy strony w jednym cyklu będą zaliczone też jako trzy. Reasumując teoretycznie jego żywot może się skończyć bez wykonania jakiejkolwiek kopi czy wydruku przykre, ale prawdziwe.
    Pozdrawiam

0
  • #5 04 Lip 2012 21:26
    Mareckiwroc
    Poziom 13  

z tego co pamiętam w zespole bębna ukryty jest mały bezpiecznik - nic tylko poszukać.

0
  • #6 07 Lut 2013 20:57
    ignacd
    Poziom 9  

Ja zrobilem tak. Na bebnie pozostalo mi jeszcze 30% ale wydruki byly kiepskie wiec kupilem nowy. Wlozylem go i okazalo sie, ze jest tyle samo zuzycia czyli 30% do konca zywotnosci. Drukowalem az do dzis, kiedy drukarka zazyczyla sobie nowy beben. A moj drukuje ok i ma 70% do konca.
    Zadzwonilem do serwisu (autoryzowany). Rozmowa na wysokim poziomie i facet chcial mi naprawde pomoc -chyle czola.
    Wyjasnil mi ze system zliczajacy w urzadzeniu zyje sobie swoim prawem.
    I w momencie wlozenia nowego bebna jest w nim wykasowany tzw bezpiecznik.
    Uzywac go mozna tylko do momentu az urzadzenie nie poprosi o nowy beben. Wtedy aby zadzialalo nalezy wlozyc beben z niewykasowanym tzw bezpiecznikiem.
    Zapytalem jak zresetowac ten wykasowany bezpiecznik. Facet nie ponoc nie wie.
    Poradzil mi, ze na przyszlosc jak beben bedzie brudzil wydruki to nalezy go wyczyscic. Tzn usunac proszek do niego zebrany poprzez otwarcie go.
    Robi tak wiele firm zajmujacych sie konserwacja drukarek i on sie spotkal z tym wielokrotnie.
    Podejrzewam, ze jest jakis sposob na zresetowanie tego.
    A moze ktos wie jak rozebrac ten beben i go wyczyscic i zlozyc?

0