Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzny adapter bluetooth nie działa.

Pawelpt 23 Cze 2012 11:50 5750 20
  • #1 23 Cze 2012 11:50
    Pawelpt
    Poziom 11  

Mam problem z zewnętrznym adapterem bluetooth. Otóż gdy wsadzam go do portu USB i gdy kliknę jego ikonę, a następnie „Odbierz pliki” to pojawia się komunikat „System Windows nie może wykonać transferu niektórych plików. Został dostarczony nieprawidłowy argument.” Gdy próbuje wejść w „Panel Sterowania”, a następnie „Urządzenia i drukarki”, to zielona kreska na polu adresu dochodzi do pewnego momentu i się zatrzymuje. Program Blue Soleil zainstalował się, ale ikona bluetootha jest szara (tak jakby był wyłączony). Program Widcomm podczas instalacji nie może odnaleźć bluetootha. Z kolei system Linux Ubuntu uruchomiony z płyty na moim komputerze też nie jest w stanie włączyć bluetootha. Na innym komputerze adapter jest sprawny i działa poprawnie. Dodam też, że reinstalowanie sterownika systemowego nic nie pomogło, tak samo jak i włożenie bluetootha do innego portu. Czy jest jakiś sposób, aby adapter działał też na moim komputerze?

PS: Jeśli umieszczyłem post w złym dziale to z góry przepraszam, jestem tu nowy :D

0 20
  • #2 23 Cze 2012 11:53
    kosiarzxx
    Poziom 14  

Modyfikowałeś jakoś system? wyłączałeś usługi?
    podaj specyfikacje komputerka jak możesz :) z zasilaczem ofc.

0
  • #3 23 Cze 2012 11:59
    Pawelpt
    Poziom 11  

Przypominam sobie, że chciałem odinstalować kiedyś sterowniki tego bluetootha z komputera i nie wiem czy przypadkiem nie odinstalowałem sterowników jakiegos portu, a pozatym to:

System operacyjny: Windows 7
    3 GB RAM
    dysk SEAGATE 160 GB
    Procesor Intel Pentium Dual Core 1,8 GHz
    Grafika Radeon HD 6670
    Płyta główna ASUS P5PL2-E (nie mam wgranych sterowników, bo nie ma ich do Windowsa 7)
    Zasilacz nistety nie wiem jaki, ale ma 500 Wat

0
  • #4 23 Cze 2012 12:00
    kosiarzxx
    Poziom 14  

Ale są do Windows Vista, będą pasować w W7 ;)

Ogólnie nie spotkałem się jeszcze ze sterownikiem ,który jest pod viste i nie działał by pod 7.

Więc śmiało wgraj od Visty :)

0
  • #5 23 Cze 2012 12:04
    Pawelpt
    Poziom 11  

Próbowałem wgrywać, ale wyświetla się komunikat, że system jest nieobsługiwany

0
  • #6 23 Cze 2012 12:05
    kosiarzxx
    Poziom 14  

Ustaw zgodność na Windows Vista

PPM_>wlasciwości_>zgodność

Też tak robiłem bo sam miałem Płytę Asusa M2N i nie było do W7, odpalałem przez zgodność sterowniki z Visty i śmigało.

Zwróć uwagę na rodzaj systemu między 32bit a 64bit

@edit
    Szczerze mówiąc na stronie Asusa do visty są tylko sterowniki do Intel 945G jeżeli chodzi o chipset a o ile się nie mylę to kontroler grafiki.

Może zaktualizuj bios?

0
  • #7 23 Cze 2012 12:12
    Pawelpt
    Poziom 11  

BIOS mam aktualny. Ponowna instalacja sterowników i restart komputera nic nie pomogły

0
  • #8 23 Cze 2012 12:16
    kosiarzxx
    Poziom 14  

możesz sprawdzić jaki to zasilacz? Może nie daje odpowiednich napięć, zazwyczaj jest to problem tzw. chińszczyzny.

0
  • #9 23 Cze 2012 12:22
    Pawelpt
    Poziom 11  

Jest to LOGIC-500ATX

0
  • #11 23 Cze 2012 12:28
    Pawelpt
    Poziom 11  

Niestety, ale nie mam miernika. Zasilacz jest nowy, był kupiony około 4 miesięcy temu

0
  • #12 23 Cze 2012 12:30
    kosiarzxx
    Poziom 14  

Przeczytaj ten artykuł.

Wiesz co do zasilaczy sam mam czasami wątpliwości, sam mam Modecoma z niby czarnej listy i chodzi z dobre 3 lata napięcia ma ok.

Nowy nie oznacza dobry, chociaż fakt ,że raz zjarał mi się chieftec pociągając ze sobą ram..

Jak możesz to sprawdź jakiś inny, dla spokoju siebie nawet. Pożycz na godzinkę od kogoś po prostu. Wszystkie inne urządzenia pod USB działają?

0
  • #13 23 Cze 2012 12:34
    Pawelpt
    Poziom 11  

Tak, podłączałem wielokrotnie do tego samego portu pendriva i działał

0
  • #14 23 Cze 2012 12:36
    kosiarzxx
    Poziom 14  

Zasilacz być może nie jest winowajcą ale dla świętego spokoju lepiej go sprawdzić a wcześniej czy później wymienić byś czegoś nie stracił.

Szczerze mówiąc nie mam pomysłów już skoro nawet pod linuxem nie działa BT.
    Podłączasz z tyłu czy z panelu z przodu?

0
  • #15 23 Cze 2012 12:38
    Pawelpt
    Poziom 11  

Z przodu. Ale z tyłu też nie działa

0
  • #16 23 Cze 2012 12:41
    kosiarzxx
    Poziom 14  

nie mam pomysłów już, ja bym na twoim miejscu sprawdził zasilacz.

Może ktoś inny będzie potrafił trafić w problem.

0
  • #17 23 Cze 2012 13:17
    Pawelpt
    Poziom 11  

Sprawdziłem zasilacz. Włożyłem inny i problem nadal występuje na moim komputerze. Po włożeniu mojego zasilacza do komputera kolegi bluetooth mu działa. Więc to nie jest wina zasilacza. Wydaje mi się, że bluetooth został jakimś cudem programowo wyłączony. Może jest jakiś program, który włącza bluetootha?

0
  • Pomocny post
    #18 23 Cze 2012 13:20
    kosiarzxx
    Poziom 14  

skoro nie działa nawet pod linuxem to coś się musiało stać,chyba ,że odpalałes linuxa bez zainstalowanych sterowników.

Cytat:

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom(w windows 7 wpisz w okienko "wyszukaj programy i pliki") .
    Skopiuj następujące polecenie i wklej je (lub wpisz) w polu Otwórz, a następnie naciśnij klawisz ENTER:
    services.msc
    Kliknij dwukrotnie pozycję Usługa obsługi Bluetooth.
    Jeśli Usługa obsługi Bluetooth jest zatrzymana, kliknij pozycję Uruchom.
    Na liście Typ uruchomienia kliknij pozycję Automatyczny.

Może usługa jest wyłączona..

0
  • #19 23 Cze 2012 13:31
    Pawelpt
    Poziom 11  

Wielkie dzięki. Pomogło!

0
  • #20 23 Cze 2012 13:48
    kosiarzxx
    Poziom 14  

a pytałem na początku "Modyfikowałeś jakoś system? wyłączałeś usługi? "
    normalnie ta usługa jest włączona :) jakbym wiedział od razu bym zarzucił odpowiedz z usługą ;)

no cóż, ważne ,że udało się rozwiązać problem :) pozdrawiam

0
  • #21 08 Lip 2012 13:36
    Monika14100
    Poziom 1  

Mam podobny problem, jak chcę wysłać jakiś plik z komputera na telefon to wyskakuje mi "Został dostarczony nieprawidłowy argument." A jak z telefonu na komp. to nie pojawia mi się żaden komunikat, i nie wysyła...Nie wiem co robić? Nie znam się na tym, liczę na czyjąś pomoc.Z góry dziękuję;)

1