Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizon ZO56 - chwytacz kamieni

23 Cze 2012 13:27 8425 11
  • Poziom 26  
    Witam

Bizon ZO56 chwytacz kamieni - jak się go wyciąga ewentualnie czy da się coś zrobić od spodu jakoś się otwiera czy coś.
    Jak podniosę heder do góry na max to da się go jakoś otworzyć?

Pozdrawiam [/i] Bizon ZO56 - chwytacz kamieni
  • Poziom 14  
    Da radę go wyciągnąć bo walczyłem w tamtym roku z tym.
    Musisz usunąć gumę z chwytacza aby było ci wygodniej(bynajmniej my tak robiliśmy bo i tak była do wymiany)
    Druga kwestia to dojście do zawiasów,mianowicie chwytacz jest zrobiony na takich ala zawiasach jeden jest z prawej drugi z lewej strony(są przyspawane do ramy).
    Pręt który jest w nich musisz przepchnąć na lewą stronę maksymalnie jak się da,prawy zawias wygiąć na zewnątrz aby pręt miał miejsce żeby wyjść bo jest ciasno,a później tylko dużo nerwów i siły żeby go wyszarpać.Nam ogólnie walka z tym zajęła około 3h.
    Sposób barbarzyński ale innego nie ma niestety.
  • Poziom 26  
    Barthezz3 napisał:
    Da radę go wyciągnąć bo walczyłem w tamtym roku z tym.
    Musisz usunąć gumę z chwytacza aby było ci wygodniej(bynajmniej my tak robiliśmy bo i tak była do wymiany)
    Druga kwestia to dojście do zawiasów,mianowicie chwytacz jest zrobiony na takich ala zawiasach jeden jest z prawej drugi z lewej strony(są przyspawane do ramy).
    Pręt który jest w nich musisz przepchnąć na lewą stronę maksymalnie jak się da,prawy zawias wygiąć na zewnątrz aby pręt miał miejsce żeby wyjść bo jest ciasno,a później tylko dużo nerwów i siły żeby go wyszarpać.Nam ogólnie walka z tym zajęła około 3h.
    Sposób barbarzyński ale innego nie ma niestety.

A po tych zabiegach będą duże problemy z zamontowaniem go z powrotem.
  • Poziom 14  
    No wiadomo że trzeba będzie się troszkę napocić tak samo przy wsadzaniu jak i przy wyciąganiu ale jest to do zrobienia tylko trzeba czasu i nerwów dużo mieć :)
  • Poziom 11  
    Kolego a w jakim celu musiałeś go wyciągać? :D
  • Poziom 14  
    Już nie pamiętam, ale wiem że jakąś tam gumę wymienialiśmy, teściowi coś tam jeszcze nie pasowało i dlatego musieliśmy wyciągać go na zewnątrz.
  • Poziom 11  
    Może chodziło o tą gumę co jest przykręcona do przenośnika pochyłego;) jeśli tak to jest o wiele wygodniejszy sposób. Po prostu odpiąć przenośnik pochyły razem z hederem i mamy wszystko na wierzchu;) a zejdzie z tym jakieś 30-40 minut i przy okazji można zajrzeć do młocarni;)
  • Poziom 14  
    Bardzo prawdopodobne ale jak już mówiłem nie pamiętam co tam grzebaliśmy :) bynajmniej wiem że pracy i szarpania było więcej niż to warte wszystko :/
  • Poziom 16  
    U góry na każdym siłowniku (na obudowie, nie tłoczysku) jest taki wystający drut, trzeba go wyciągnąć i wszystko wyjdzie. Do składania powinno wbijać się nowy drut ale jak ktoś da rade wyprostować stary i nie będzie zbyt uszkodzony to można założyć stary.
  • Poziom 26  
    Arek1984 napisał:
    U góry na każdym siłowniku

Nie na każdym ( musiałem skorzystać z pomocy znajomego )
    Siłownik hydrauliczny podnoszenia motowideł jednostronny - od góry trzeba wbić aby się wsuną do tłoka zgarniacz i wtedy można dopiero wyciągnąć sprężynę z drutu - nie bez trudu
    I potem można wyciągnąć tłok itd.