Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EWF 8040W nie rozpoczyna programu

gener 23 Cze 2012 15:36 3752 2
  • #1 23 Cze 2012 15:36
    gener
    Poziom 9  

Witam forumowiczów.

Mam problem z pralką jak w temacie. Może opiszę co dziś się stało. Żona nastawiła pranie i przeszła do normalnych czynności sprzątania. Po upływie około 2 godzin zeszła do piwnicy bo myślała, że już się wyprało i nie mogła otworzyć drzwiczek. Co zrobiłem: włączyłem przycisk Start/pauza i po chwili zgasła dioda blokady drzwiczek. Wyjęliśmy pranie, które było suche. Wziąłem instrukcję do ręki i wykonałem opisane prace konserwacyjne, takie jak: czyszczenie szufladki na proszek, odkręcenie i wyczyszczenie filtra odpływu wody, odkręcenie i wyczyszczenie siateczki i węża dopływu wody. Po ponownym skręceniu całości postanowiliśmy spróbować uruchomić jeszcze raz pralkę z całym załadunkiem. Okazało się, że pralka przez jakiś czas lekko buczała (jakby z transformatora, to chyba normalny objaw) po czym po ustaniu buczenia zaczęła pobierać wodę. Pomyślałem, że to może jakieś chwilowe zawieszenie pralki i poszedłem do swoich obowiązków. Za chwile żona krzyczy że pralka znowu nie pierze. Wkurzyłem się tym bardziej, że postanowiła samodzielnie wyzerować program i ustawić ponownie by włączyć jeszcze raz. Po tym fakcie w bębnie stoi woda i drzwiczek nie można otworzyć. Myślę, że w jakiś sposób uda mi się otworzyć drzwiczki i opróżnić pralkę. Mam pytanie czy mogę i w jaki sposób samodzielnie próbować naprawiać pralkę. Przy czym odpowiedzi typu: "musisz wezwać serwis i wymienią ci programator" są mi dobrze znane. Czy ktoś potrafi podać test na sprawdzenie we własnym zakresie poprawności działania programatora? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi. Ewentualnie jak wgrać do pralki firmware czy coś w tym stylu.

0 2
  • #2 23 Cze 2012 18:33
    nares
    Specjalista AGD

gener napisał:
    pralka znowu nie pierze

Czyli co? Nie obraca?

2
  • #3 23 Cze 2012 22:05
    gener
    Poziom 9  

W ogóle nic. Ani nie obraca ani nie pobiera wody.

3