Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

satel CA -5 dziwna reakcja centrali

NN16 23 Jun 2012 17:55 1611 2
Optex
    NN16
    Level 8  
    Witam
    Zainstalowałem system CA-5 z 3 czujkami ruchu (wszystkie 2EOL/NC 1-wejscie, 2-biuro, 3-biuro) w małym budynku biurowym. Prace robiłem na 2 etapy: najpierw rozłożenie przewodów, następnie na gotowo montaż systemu.
    Dziś chciałem uruchomić system, ale okazało się, że budowlańcy uszkodzili kabel w 2 miejscach od szyfratora. Nie miałem możliwości już położenia nowego kabla wiec ten musiałem polutować. Po podłączeniu centrali i odpowiednim skonfigurowaniu niby wszystko działa tak jak powinno -- ale gdy ruszam sie w polu czujki 1 i 3 na szyfratorze nie pojawia sie dioda, która to by sygnalizowała. Uzbrajam system czujka 1 i 3 nie reagują, a po 1min zaczyna wyć alarm z wejścia 2. Zrobiłem reset centrali, sprawdziłem podłączenie czujek, sprawdziłem konfigurację i niby wszystko ok ale problem istnieje.
    Dlaczego tak sie dzieje, też dziwi mnie reakcja centrali --- może właśnie centala jest uszkodzona--- co myślicie.
    pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    telbod
    Level 31  
    Zasilanie do czujek dochodzi (bo świeca) ale linii brak. Podłącz czujki i klawiaturę na "krótko" na kawałkach przewodów przy centrali.
    humek
    Level 32  
    Raczej masz kolego uszkodzone lub pomylone przewody od czujników.Zapnij w centrali rezystory parametryczne na wejściach i zobacz czy możesz uzbroić system i czy nie wchodzi w stan alarmu.Potem posprawdzaj dokładnie przewody centrala-czujnik pod względem zwarcia pomiędzy żyłami jak i przerwy i dołącz czujnik jak kable będą ok i tak postąp w przypadku tych 3 czujników.Skoro centralka "gada" z klawiatura na tym polutowanym przewodzie to ta magistrala powinna być dobra.