Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

satel CA -5 dziwna reakcja centrali

23 Cze 2012 17:55 1494 2
  • Poziom 7  
    Witam
    Zainstalowałem system CA-5 z 3 czujkami ruchu (wszystkie 2EOL/NC 1-wejscie, 2-biuro, 3-biuro) w małym budynku biurowym. Prace robiłem na 2 etapy: najpierw rozłożenie przewodów, następnie na gotowo montaż systemu.
    Dziś chciałem uruchomić system, ale okazało się, że budowlańcy uszkodzili kabel w 2 miejscach od szyfratora. Nie miałem możliwości już położenia nowego kabla wiec ten musiałem polutować. Po podłączeniu centrali i odpowiednim skonfigurowaniu niby wszystko działa tak jak powinno -- ale gdy ruszam sie w polu czujki 1 i 3 na szyfratorze nie pojawia sie dioda, która to by sygnalizowała. Uzbrajam system czujka 1 i 3 nie reagują, a po 1min zaczyna wyć alarm z wejścia 2. Zrobiłem reset centrali, sprawdziłem podłączenie czujek, sprawdziłem konfigurację i niby wszystko ok ale problem istnieje.
    Dlaczego tak sie dzieje, też dziwi mnie reakcja centrali --- może właśnie centala jest uszkodzona--- co myślicie.
    pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Zasilanie do czujek dochodzi (bo świeca) ale linii brak. Podłącz czujki i klawiaturę na "krótko" na kawałkach przewodów przy centrali.
  • Poziom 32  
    Raczej masz kolego uszkodzone lub pomylone przewody od czujników.Zapnij w centrali rezystory parametryczne na wejściach i zobacz czy możesz uzbroić system i czy nie wchodzi w stan alarmu.Potem posprawdzaj dokładnie przewody centrala-czujnik pod względem zwarcia pomiędzy żyłami jak i przerwy i dołącz czujnik jak kable będą ok i tak postąp w przypadku tych 3 czujników.Skoro centralka "gada" z klawiatura na tym polutowanym przewodzie to ta magistrala powinna być dobra.