Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

SE xperia X10i, przegrzany (?)

junioro 23 Cze 2012 18:57 1380 4
  • SE xperia X10i, przegrzany (?)

Poziom 7  

Jednego dnia telefon był kompletnie nieużywany. Wieczorem, gdy wychodziłem, włożyłem go do kieszeni, po kilku minutach jednak strasznie mi było niewygodnie, wyciągam - nagrzał się tak bardzo, że ciężko go było utrzymać. Od razu go wyłączyłem, wyciągnąłem baterię (telefon z tyłu, gdzie wkłada się baterię było czuć charakterystyczny zapach spalenia (?)). Parę godzin później, gdy całkowicie wystygł włączyłem go znowu - działał. Ok. 14 następnego dnia padł - wyłączył się. Z rozładowania raczej nie powinien się wyłączyć. Gdy próbowałem go włączyć - tylko raz mignęła czerwona dioda. Przy próbie ładowania porzuciłem pomysł po kilkudziesięciu sekundach ponieważ zaczął się mocno grzać.
    Co się mogło stać?
    Jakie mogą być koszty naprawy?
    Mam gwarancję na niego do września, jednak: był kupiony na allegro, więc muszę wysłać do SE (prawda?); jest pęknięta szybka - pęknięcie 'idzie' przez pół ekranu.
    Proszę o pomoc.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Przed wysłaniem wiadomości użyj przycisku "Pisownia" i popraw błędy. Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość. jever 23

0 4
  • MagBoss
    Poziom 40  

Jak masz gwarancję to wyślij.
    Najwyżej jak zobaczą jakieś ślady zalania to Ci anulują.
    Nie rozbieraj go.

0
    Poziom 34  

Jak jest zbity dotyk to i tak w najlepszym przypadku wystawią kosztorys na jego wymiane a to pare ładnych złotych... O ile dobrze pamiętam to około 400. Dopiero po zgodzie mogą ewentualnie wymienić płytę na gwarancji. Czy się opłaca trzeba samemu zadecydować.

0
    Poziom 7  

A co właśnie może być przyczyną tego problemu? Nasi zdolni eksperci w serwisach zajmą się tym? Bo nie ukrywam, że mam trochę daleko do najbliższego ogarniętego, a do tego trochę drogo sobie liczą, nawet za zwykły przegląd.

0
    Poziom 34  

Bez obejrzenia płyty ciężko powiedzieć. Może uszkodzony układ zasilania lub procesor, może tylko puściła kulka pod którymś z układów. Jeśli masz daleko do serwisu to możliwości są dwie. Albo poszukasz jakiegoś serwisu do którego możesz wysłać telefon albo wyślesz do gwarancyjnego. W pierwszym przypadku nie ma jednak gwarancji że da rade coś zrobić. W drugim naprawa może wynieść rynkową wartość telefonu ale będzie on praktycznie nowy - chyba tylko lcd i baterie będziesz miał starą ;) . Co się bardziej kalkuluje sam musisz ocenić.

0