Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powolny internet na 2-gim PC (laptop na tym samy laczu OK)

23 Cze 2012 21:18 1146 8
  • Poziom 14  
    Panowie

Kuzyn ma problem z internetem w Orange - Livebox (telewizja, internet, pakiet All in 1).
    Pomijajac poczatek historii, juz pisze o co chodzi.
    Jego komputer byl totalny trup jesli chodzi o dzialanie.
    Zainstalowalem na nim od zera XP SP3, zaktualizowalem ostatnie poprawki.
    Antywirus ESET + ostatnie update'y.
    Kilka programow (filmy, nagrywanie plyt, Office), i tyle.
    U mnie w domu internet dziala idealnie (Multimedia, polaczenie przez LAN).
    U niego w domu internet dziala tragicznie, wrecz nie dziala, na otwarcie strony czeka sie wieki!
    Jest podlaczony do routera Liveboxa przez kabel.
    Do tego samego kabla podlaczam laptopa, internet dziala idealnie.
    Podlaczam tego samego laptopa przez wifi, dziala idealnie.
    Wracam z kablem do pierwotnego kompa - lipa.
    Sprawdzam pingi na wp i google ~50-60ms.
    Sprobowalem ustawic statyczny IP, bez zmian.
    Wylaczylem nawet zapore Windows i ESETa, bez zmian.
    Internet dziala, ale predkosc jest tak tragiczna, ze plakac sie chce.
    Zmienialem w karcie sieciowej tryb pracy na wymuszony 100MBps Full Duplex, zwykle 100MBps, bez zmian.
    Co jest grane?
    Internet na tym kompie u mnie dziala idealnie, pod Liveboxem predkosc 2kB/s.
    Podpowiedzcie, co sprawdzic, jak zweryfikowac gdzie jest problem.

Podsumowujac:
    Komp u mnie (internet Multimedia po LAN) dziala idealnie.
    Kump u niego w domu (internet Livebox po LAN) chodzi jakby nie chodzil, predkosci bliskie 0kB/s.
    Laptop u niego na tym samy kablu co stacjonarny dziala idealnie, jesli chodzi o internet.

Pomozcie prosze.

Pozdrawiam
    Tical
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Tical napisał:
    Zmienialem w karcie sieciowej tryb pracy na wymuszony 100MBps Full Duplex, zwykle 100MBps, bez zmian.

Mogłeś spróbować na 10Mbps.
  • Poziom 14  
    No moglem, ale juz nie mialem czasu sprawdzac kazdej mozliwosci, poza tym jakie to moze miec znaczenie jak u mnie wszystko dzialalo idealnie po LANie po tej samej karcie sieciowej?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Tical napisał:
    LANie po tej samej karcie sieciowej?

Przede wszystkim przewód (patchcord) którym łączysz komputer z routerem.
  • Poziom 14  
    PC jest starszy, Sempron 1.6GHz, cos takiego, nie pamietam dokladnie, RAM 512MB.
    Ale to nie predkosc PC jest problemem, jak napisalem wczesniej komp chodzi idealnie i tu i u niego, tylko jest problem z internetem, z predkoscia.
    U mnie bylo OK, u niego jest tragedia.
    Jak odpale przegladarke, otwieeeeeeeeera google.pl, wejscie na kazda inna strone to naprawde grube minuty liczone nawet w kilkunastu, zanim sie odpali, wiec nie mialem szans na wbicie sie na jakiekolwiek speedtest/numion itp.

Dodano po 2 [minuty]:

jimasek napisał:
    Tical napisał:
    LANie po tej samej karcie sieciowej?

Przede wszystkim przewód (patchcord) którym łączysz komputer z routerem.

Chodzi Ci o to, ze zlacza LAN w laptopie i PC moga sie roznic?
    Ten PC na laczu na jakim byl wczeniej TPSA chodzil ok.

Przypominam, na tym samym kablu LAN podlaczylem laptopa (wylaczylem wifi przyciskiem, zeby nei bylo) i internet chodzi ok, jednak testu predkosci nie robilem.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    S-DEK napisał:
    Skoro przepinałeś nawet kartę sieciową to można by spróbować przepiąć kartę do innego portu PCI, może sam port jest uszkodzony. Jeśli to nie da efektów to proponuje reset biosu, może jakieś ustawienia blokują prędkość. Ewentualnie można jeszcze włożyć inną kartę sieciową.

Tak, zgadza sie, mialem 2 obok siebie, PC i laptop, przepinalem kabel i sprawdzalem, ale osobiscie nie wierze w to, ze podczas przewozenia kompa uszkodzil sie port PCI.
    Po prostu nie wierze w takie rzeczy :( ale nie zaprzeczam, poki nie zweryfikuje.
    Sieciowki zapasowej nie mam poki co, skombinuje i sprawdze.
    Bios....dla swietego spokoju mozna.
    Nie daje mi jeszcze jedna rzecz spokoju, kuzyn jak kupowal tego kompa to wogole sie nie znal i kupil komp typowo budzetowy, oparty na chipsecie Uli, raczej nie jest to mozliwe, zeby sieciowka byla wybredna co do polaczenia? I tu LAN i tu LAN wkoncu.

Jeszcze jedno:
    Moze jest jakis sposob na zweryfikowanie polaczenia interentowego?
    Jaki pisalem, sprawdzalem tylko pongi i wygladaly ok, google.pl i wp.pl i tez po IP do tych serwisow i bylo ~60ms, jak na linie telefoniczna w tych okolichach to uwazam, ze ok.
    Mozna cos jeszcze sprawdzic?
  • Poziom 14  
    Problem rozwiazalem dokladajac sieciowke Realteka, zapomnialem, ze tej przelozyc nie moge, bo jest zintegr.

Dzieki za pomoc kazdemu.