Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zgrywanie SMS'ów na komputer z Samsunga Avili

D_H0 23 Jun 2012 21:47 7634 5
 • #1
  D_H0
  Level 8  
  Witam. Mam problem ze zgraniem SMSów na komputer. Wiele z nich jest dla mnie naprawdę bardzo ważnych, a nie mam kabla USB. Telefon już został sprzedany, więc chciałbym to zrobić jak najszybciej. Dopiero po sprzedaży zorientowałem się, że kabel USB nie chce działać. Czy jest jakaś możliwość skopiowania SMSów (najlepiej jeszcze kontaktów i notatek) na komputer? Dysponuję Bluetoothem (na komputerze i na telefonie) i kartą pamięci.
 • #3
  D_H0
  Level 8  
  Dlaczego miałoby mi pomóc? Przecież pisałem, że nie mam kabla USB, a tam jest opisany oczywisty sposób zgrywania SMS'ów właśnie za pomocą kabla USB...
 • Helpful post
  #4
  Barthezz3
  Level 14  
  To co miałeś na myśli pisząc że po sprzedaży kabel usb nie chciał działać?
  Jest trochę toporny sposób i mozolny ale sprawdzony i działający(sam tak robiłem z telefonem szwagierki bo nie było innego sposobu).
  Musisz smsy z telefonu przenieść na kartę sim(nie wiem jak u ciebie ale ja miałem możliwość przenoszenia tylko 40 smsów) później wyciągnąć kartę,włożyć do innego telefonu i tam je zapisywać.Cały proces powtarzać póki wszystkiego nie zrzucisz.
  Łatwiejszy sposób to posiadać czytnik kart sim pod usb do komputera i zrzucać je bezpośrednio na kompa ale przypuszczam że zależy ci na czasie także chyba przerzucanie na kartę i z karty na tel będzie bardziej efektowne i szybsze.
 • #5
  D_H0
  Level 8  
  Miałem na myśli to, że korzystałem cały czas z telefonu, podczas gdy był on wystawiony na Allegro. Gdy ktoś go kupił, oczywiście chciałem od razu zgrać cenne dane. Wtedy się zorientowałem, że mój kabel USB nie działa i w ten sposób SMSów nie przerzucę.
  No nic, sposoby są dobre, ale zależało mi na tym, żeby to zrobić w zeszły weekend. Dziś właśnie dotarł kabelek, więc zrzucę je bezproblemowo.
  Mimo to dzięki za pomoc.
 • #6
  jayu0
  Level 37  
  Pobierz blueSoleil i ustaw polaczenie modemowe miedzy telefonem a komputerem np na porcie com1. (to taki typ polaczenia jak przez kabel tylko bezprzewodowe)
  Nastepnie znajdz program myphoneexplorer (dedykowany jest dla se ale z innymi markami tez dziala) ustaw w nim port com taki na jakim ustanowiles polaczenie w programie blueSoleil miedzy telefonem a komputerem i masz juz wszystko jak na dloni.