Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błędy sygnału przy instalacji antenowej telewizji naziemnej

Tymicbr 24 Jun 2012 00:13 7909 3
    Tymicbr
    Level 2  
    Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu próbuję sobie poradzić z problemem w prostej instalacji z rozdzieleniem na dwa odbiorniki. Schemat podłączenia przedstawiam poniżej.
    Składa się z:
    - anteny siatkowej
    - rozdzielacza UM165.2 ALDA
    - zasilacza antenowego 12V 100mA Zolan

Błędy sygnału przy instalacji antenowej telewizji naziemnej

Problem wygląda następująco. Rozdzieliłem jakiś czas temu sygnał. Po zmianie telewizora z MPG4 i podłączeniu go przy zasilaczu z separatorem musiałem dokupić kabel przejściowy gdyż wtyczka nie mieściła się w gnieździe telewizora. Sygnał cyfrowy udało się uzyskać, ale występują zakłócenia w szczególności na kanałach HD. Sygnał jest w granicach 90% natomiast poziom błędów często nawet w okolicach 2000 (w zależności jak ułożyło się kabel przejściowy między TV, a zasilaczem) i oczywiście oglądanie wtedy jest niemożliwe.
    Przy sprawdzeniu podłączenia tego telewizora do drugiej części instalacji tej bez zasilacza odbiór jest prawidłowy, błędy nie występują a moc sygnału jest w okolicy 80%. Z racji tego, że zasilacz jest przy telewizorze, a na drugiej części instalacji wychodzącej z rozdzielacza nie ma separatora zaizolowałem ekran przewodu i nie podłączałem masy, ale jak już napisałem sygnał jest okej. Napięcie miedzy przewodem, a oplotem przy podłączeniu do telewizora skacze od wartości 0 do 0,7 V. Przy końcówce od zasilacza natomiast jest stale 0.

Wychodzi na to, że ta część instalacji, która jest teoretycznie podłączona prawidłowo (ta z zasilaczem) działa niepoprawnie, natomiast ta część gdzie zaizolowałem oplot przy rozdzielaczu działa prawidłowo. Nie mam w tej kwestii doświadczenia i pomysłu jak rozwiązać ten problem dlatego zwracam się do Was. Może ktoś ma pomysł co jest przyczyną błędów sygnału?
    User removed account
    User removed account  
    kizek
    Level 35  
    Zastosuj separator galwaniczny dla tego drugiego TV.
    Tymicbr
    Level 2  
    Przestudiuję materiał ze strony. Dzięki za rady :)