Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana wyjscia jack w słuchawkach Sennheiser HD205.

Dawiddek55 24 Jun 2012 11:01 10696 3
Termopasty
    Dawiddek55
    Level 2  
    Witam. Z góry przepraszam jeśli zły dział. Szukałem już takiego tematu ale nie widziałem nic do moich słuchawek a wiadomo, każde są inne.
    Więc słuchawki mam już 4 lata, są po gwarancji.
    Po prostu pewnego dnia przetały działać. To znaczy, zaczęło się od tego, że dźwięki były rozlane, a później już kompletnie cisza. Jak mocniej gdzieś złapę za wtyk to działa. Więc to kwestia wtyczki.
    Jakie tam w środku mogą być kable? Bo boję sie, że będą takie pomalowane, bo już jedną tego typu usterkę miałem i sam nie naprawiłem. Jakie tam są kable/kolory/oznaczenia i jak to złączyć z wtyczką jacka 3,5mm?
  • Termopasty
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Dawiddek55 wrote:
    Jakie tam są kable/kolory/oznaczenia i jak to złączyć z wtyczką jacka 3,5mm?
    Nie jest to zunifikowane więc ciężko powiedzieć.
    Niezależnie od tego co to za słuchawki, wtyczka wygląda tak samo i tak samo się ją lutuje.
    Wymiana wyjscia jack w słuchawkach Sennheiser HD205. Tak wygląda układ styków we wtyku.
    Jak sprawdzić który przewód jest od słuchawki lewej, a który od prawej ? Na rozebranym wtyku lutujesz masę i przykładasz do prawego styku jeden z przewodów, jeśli odezwie się prawa słuchawka to go lutujesz, jeśli lewa, to lutujesz ten drugi.
    Dawiddek55 wrote:
    Bo boję sie, że będą takie pomalowane
    Na pewno będą emaliowane. Ale jaki w tym problem Kolega widzi ?
    Jeśli kolega sobie nie poradzi z tak "skomplikowaną" czynnością, to serwis zrobi to za 20zł.
  • Termopasty
    electro_Nick
    Level 33  
    Nawet jeśli są w emalii to wystarczy na końcu je delikatnie obskrobać żyletką i później pocynować-to są tylko 3 kable... W zależności od tego jaki masz tam typ kabla będą3 lub 4 żyły. Zawsze możesz sprawdzić miernikiem który jest który...
    User removed account
    User removed account