Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć sub aktywny do karty 5.1

cyberdane 24 Cze 2012 11:07 1336 4
  • #1 24 Cze 2012 11:07
    cyberdane
    Poziom 7  

Witam!
    Mam kolumny stereofoniczne podłączone pod wzmacniacz i subwoofer aktywny.
    Całość mam podłączoną pod laptopa pod kartę 5.1 sb audigy II zs.
    Na karcie mam ustawiony dźwięk kwadrofoniczny pod front mam podpięte stereo a pod satelity subwoofer.Chcę żeby głośniki niskotonowe w kolumnach też pracowały, jak podłącze pod 2.1 to pracuje tylko subwoofer.Mam pytanie czy takie podłączenie może uszkodzić mój sprzęt? czy może istnieje jakieś inne rozwiązanie?
    Dziękuję z góry za pomoc!
    Pozdrawiam Piotrek.

Moderowany przez adambyw:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    (adambyw)

0 4
  • #2 24 Cze 2012 17:49
    AWllen
    Poziom 15  

W kartach 5.1 do podłączenia subwoofera służy gniazdko pomarańczowe (a do końca mi się wydawało że czarne - dobrze że sprawdziłem). Jeden sygnał jest na suba, drugi na głośnik centralny. Nie pamiętam tylko czy idzie to na czubku (tip) czy na pierścieniu (ring) gniazdka mini-jack w karcie. Należy też pamiętać, że może to być wejście cyfrowe (S-PDIF), więc trzeba zajrzeć do instrukcji.

Co systemu włączanego w sterownikach. zwykle są 3.
    - stereofonia (2.0)
    - kwadrofonia (4.0 - bez centrala i subwoofera)
    - 5.1

0
  • #3 24 Cze 2012 19:38
    cyberdane
    Poziom 7  

Tak zgadzam się z tym.
    Chodzi Mi o to że, mam podłączony dźwięk kwadrofoniczy bo chce żeby kolumny też pracowały na niskich częstotliwościach. Jak ustawie 2.1 to pracuje sam subwoofer a jak mam podłączony 4.0 to pracują wszystkie. Pytanie moje jest następujące: Czy takie ustawienie 4.0 sub podłączony jako tylne głośniki a fronty normalnie, może spowodować awarie suba?

0
  • #4 02 Lip 2012 16:49
    Arek460
    Poziom 17  

Awarii nie spowoduje no bo jakim cudem ? A ustaw na karcie dźwięk 5.1 i podłącz wszystko jak należy tzn. wzmacniacz który napędza kolumny pod wyjście w karcie dźwiękowej odpowiadające za kolumny przednie i sub pod wyjście odpowiadające za subwoofer, powinno śmigać.

0
  • #5 02 Lip 2012 23:46
    czesioj
    Poziom 11  

Arek460 napisał:
    A ustaw na karcie dźwięk 5.1 i podłącz wszystko jak należy tzn. wzmacniacz który napędza kolumny pod wyjście w karcie dźwiękowej odpowiadające za kolumny przednie i sub pod wyjście odpowiadające za subwoofer, powinno śmigać.

Dokładnie tak zrób. U siebie mam wieżę i oddzielnie sub aktywny i kartę ustawioną na 5.1 i wszystko śmiga. Jeżeli chcesz aby "fronty" przenosiły też niższe częstotliwości to ustaw w opcjach głośniki przednie jako pełno-zakresowe (o ile masz takie ustawienie). Ewentualnie można też wszystko podregulować według upodobania korektorem graficznym czy to w ustawieniach karty czy w programie do odtwarzania muzyki lub filmów.

0