Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy I7500 - nie wykrywa sim po aktualizacji

24 Cze 2012 11:24 4695 7
 • Poziom 12  
  Witam,

  Zaktualizowałem Androida w tym telefonie do wersji 2.2.1 według tej instrukcji
  http://forum.android.com.pl/f124/tutorial-wgr...-2-1-froyo-na-samsunga-galaxy-gt-i7500-47815/. Aktualizacja przebiegła bez problemów, jednak po aktualizacji nie wykrywa karty sim. Nie można importować kontaktów i ciągle wyświetla 'Brak usługi', czyli tak jak tel bez karty. Karta w każdym inny telefonie (sprawdzałem w trzech) działa normalnie. Co mogę z ty zrobić? Może coś w ustawieniach trzeba zmienić?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 16  
  Sprawdź czy masz IMEI. Podczas aktualizacji mogło dojść do skasowania/uszkodzenia EFS gdzie przechowywany jest IMEI. Bez niego telefon nie zaloguje się w sieci.

  Aby sprawdzić wybierz kolejno *#06#. Jeśli masz zera to jest problem.
  Nie robiłeś zapewne backup'a EFS?
 • Poziom 12  
  Po wybraniu *#06# wyświetla się napis IMEI i nie ma żadnych cyfr. Robiłem backup według tej instrukcji ale nie wiem czy dotyczy to także EFS. Jeśli nie to co mogę teraz z tym zrobić?
 • Poziom 16  
  Brak cyfr lub same zera wskazują na utratę IMEI. Należało by teraz przywrócić obraz z utworzonego backup'a. Niestety nie wypróbowywałem opisanej w linku metody aktualizacji i nie wiem czy w podczas tworzenia kopii zapasowej tworzony jest backup obszaru EFS. Trzeba spróbować. W menu Recovery Mode jest funkcja backup i recovery. należy wybrać tą drugą i przywrócić obraz z wcześniej utworzonej kopii.
 • Poziom 15  
  A czy uszkodzenia wynikające z akutalizacji oprogramowania obejmowane są gwarancją? Jeśli tak i jeśli ją masz, to możesz oddać w ostateczności:)
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Gwarancją są objęte jedynie aktualizacje oryginalnego oprogramowania dostarczonego przez producenta. Instalacja modyfikowanego oprogramowania wiąże się z utratą gwarancji.
 • Poziom 12  
  Do tego telefonu nie miałem już i tak gwarancji,więc dlatego zaktualizowałem. Wieczorem spróbuję przywrócić backup z recoovery. A jeśli backup nie uwzględnia EFS to jaki jest dla telefonu ratunek?

  Dodano po 26 [minuty]:

  Przywróciłem system z backupa i już wykrywa kartę i jest zasięg oraz IMEI się pojawia. Wygląda na to,że wszystko działa.

  @multimediaservice

  Backup był Androida 1.6 więc co zrobić by przy aktualizacji do 2.2.1 nie usuwało IMEI?

  Dodano po 5 [godziny] 6 [minuty]:

  Zauważyłem jeszcze jeden problem. Mianowicie nie wykrywa mi karty pamięci. Nie widać jej ani w statystykach pamięci ani w menedżerze plików. Co tym razem na to pomóc?
 • Poziom 1  
  nie zabardzo sie znam na smartfonach. mam samsunga galaxy gt-i5510 (551) i podobny problem aktualizowalam przez Kies oprogramowanie ukladowe i nagle wyskoczyl blad. w okienku pisalo aby odzyskac awaryjnie to oprogramowanie wiec tak zrobilam (zgodnie z instrukcja jaka byla napisana) lecz gdy telefon znow byl sprawny znikl IMEI i nie widzi sieci oraz karty SIM. Co mam zrobic?