Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy I7500 - nie wykrywa sim po aktualizacji

SpringstilII 24 Cze 2012 11:24 4590 7
  • #1 24 Cze 2012 11:24
    SpringstilII
    Poziom 12  

Witam,

Zaktualizowałem Androida w tym telefonie do wersji 2.2.1 według tej instrukcji
    http://forum.android.com.pl/f124/tutorial-wgr...2-1-froyo-na-samsunga-galaxy-gt-i7500-47815/.. Aktualizacja przebiegła bez problemów, jednak po aktualizacji nie wykrywa karty sim. Nie można importować kontaktów i ciągle wyświetla 'Brak usługi', czyli tak jak tel bez karty. Karta w każdym inny telefonie (sprawdzałem w trzech) działa normalnie. Co mogę z ty zrobić? Może coś w ustawieniach trzeba zmienić?

0 7
  • #2 24 Cze 2012 23:20
    multimediaservice
    Poziom 16  

Sprawdź czy masz IMEI. Podczas aktualizacji mogło dojść do skasowania/uszkodzenia EFS gdzie przechowywany jest IMEI. Bez niego telefon nie zaloguje się w sieci.

Aby sprawdzić wybierz kolejno *#06#. Jeśli masz zera to jest problem.
    Nie robiłeś zapewne backup'a EFS?

0
  • #3 25 Cze 2012 08:25
    SpringstilII
    Poziom 12  

Po wybraniu *#06# wyświetla się napis IMEI i nie ma żadnych cyfr. Robiłem backup według tej instrukcji ale nie wiem czy dotyczy to także EFS. Jeśli nie to co mogę teraz z tym zrobić?

0
  • #4 25 Cze 2012 09:30
    multimediaservice
    Poziom 16  

Brak cyfr lub same zera wskazują na utratę IMEI. Należało by teraz przywrócić obraz z utworzonego backup'a. Niestety nie wypróbowywałem opisanej w linku metody aktualizacji i nie wiem czy w podczas tworzenia kopii zapasowej tworzony jest backup obszaru EFS. Trzeba spróbować. W menu Recovery Mode jest funkcja backup i recovery. należy wybrać tą drugą i przywrócić obraz z wcześniej utworzonej kopii.

0
  • #5 25 Cze 2012 10:17
    Sirbu
    Poziom 15  

A czy uszkodzenia wynikające z akutalizacji oprogramowania obejmowane są gwarancją? Jeśli tak i jeśli ją masz, to możesz oddać w ostateczności:)

0
  • Pomocny post
    #6 25 Cze 2012 10:30
    multimediaservice
    Poziom 16  

Gwarancją są objęte jedynie aktualizacje oryginalnego oprogramowania dostarczonego przez producenta. Instalacja modyfikowanego oprogramowania wiąże się z utratą gwarancji.

0
  • #7 25 Cze 2012 21:07
    SpringstilII
    Poziom 12  

Do tego telefonu nie miałem już i tak gwarancji,więc dlatego zaktualizowałem. Wieczorem spróbuję przywrócić backup z recoovery. A jeśli backup nie uwzględnia EFS to jaki jest dla telefonu ratunek?

Dodano po 26 [minuty]:

Przywróciłem system z backupa i już wykrywa kartę i jest zasięg oraz IMEI się pojawia. Wygląda na to,że wszystko działa.

@multimediaservice

Backup był Androida 1.6 więc co zrobić by przy aktualizacji do 2.2.1 nie usuwało IMEI?

Dodano po 5 [godziny] 6 [minuty]:

Zauważyłem jeszcze jeden problem. Mianowicie nie wykrywa mi karty pamięci. Nie widać jej ani w statystykach pamięci ani w menedżerze plików. Co tym razem na to pomóc?

0
  • #8 11 Kwi 2013 09:15
    kassija
    Poziom 1  

nie zabardzo sie znam na smartfonach. mam samsunga galaxy gt-i5510 (551) i podobny problem aktualizowalam przez Kies oprogramowanie ukladowe i nagle wyskoczyl blad. w okienku pisalo aby odzyskac awaryjnie to oprogramowanie wiec tak zrobilam (zgodnie z instrukcja jaka byla napisana) lecz gdy telefon znow byl sprawny znikl IMEI i nie widzi sieci oraz karty SIM. Co mam zrobic?

1
  Szukaj w 5mln produktów