Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć czujnik masy do oświetlenia wewnętrznego?

15 Sty 2005 15:56 1725 7
  • Poziom 12  
    Witam. Mój problem polega na podłączeniu czarno-białego kabelka(krańcówka) sterownika zamka centralnego"centurion" do oświetlenia wewnetrznego. Na wszystkich kablach aż do wyłącznika w słupku są same plusy, masa zaczyna sie dopiero za tym wyłącznikiem. Gdzie je mam to podłączyc?(wydaje mi się że jeśli podepne się przed tym wyłącznikiem to coś spalę)
  • Poziom 40  
    wlasnie to na tym polega ze wylacznik oswietlenia zwiera plus ktory przechodzi przez jakis odbiornik (albo zarowke albo jakis przekaznik )
    do masy ale dla swej pewnosci sprawdz podlaczajac do masy przez jakis probnik zarowkowy( miernik majac duza rezystancje) i powinny sie swiecic oczywiscie slabo i probnik i zarowka podswietlenia
  • Poziom 12  
    Wszystko się zgadza. Ale jak i gdzie mam podłączyć tą krańcówkę?

Dodano po 50 [minuty]:

Dodam jeszcze że z lampki wychodzi tylko jeden czarny(masowy) przewód i nie jest podłączony do wyłączników drzwiowych, drugi jest pomarańczowy, a na zakończeniu od strony żarówki ma diodę prostowniczą. ???
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Przy podłączaniu układów, jeżeli chcesz sterować masą, to podłączasz dodatkową diodę na przewodzie, oczywiście w odpowiednim kierunku (tak, aby nie przechodził +)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Renault 19. Czy taka dioda wystarczy żeby zabezpieczyć układ?? Mam zamiar podpiąć się w brzęczyk od świateł.
  • Poziom 12  
    W większości przypadków na forum spotkałem sie z uzyciem diody 1N4007. Czy taka będzie dobra??? Czytałem że wytrzymuje max 1A, a przecież w zasilaniu samochodowym występują prądy o dużo większym natężeniu??? Wybaczcie jeśli pytania są trywialne, ale neleże do grona zielonych:( Myślę że to bardzo prosta sprawa tylko nie wiem jak to zrobić:(
  • Poziom 12  
    Dowiedziałem się od kolegi że mogę podpiąc ten kabel od krańcówki w pomarańczowy przewód za lamką oświetlenia(bez stosowania diody) i nie powinienem niczego spalić! Czy to prawda??? Może ktoś już instalował alarm do renault 19 i wie jak to zrobić?