Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wysuwająca się tacka dvd bellwood 311-u

24 Cze 2012 12:18 3967 18
  • Poziom 19  
    Witam mam problem z moim dvd bellwood 311-u a mianowicie nie chce wysuwać mi się tacka od napędu dvd.Napęd w zasadzie nie był używany, raptem kilka razy.
    Otworzyłem go dziś pierwszy raz od ok3-4 lat, wnętrze jest czyściutkie, nic do środka nie wpadło i tu pytanie co może to powodować i jak ewentualnie naprawić.
    Po naciśnięciu przycisku open pojawia się komunikat i przesuwa się laser ale tacka stoi.Pod spodem zdjęcie wnętrza. Nie wysuwająca się tacka dvd bellwood 311-u
  • Poziom 34  
    Podłącz DVD do sieci (uwaga na występujące napięcie sieci na zasilaczu) naciśnij przycisk ,,Open" i pomóż tacy wysunąć się ręką jeżeli jednorazowe takie otwarcie nie pomoże na dłużej, to pozostaje wymiana paska do napędu tacy.
  • Serwisant
    Dostęp do paska po odkręceniu czarnej plastikowej "poprzeczki".Zobacz,czy silnik tacki kręci się przy "open".
  • Poziom 19  
    Witam ponownie, silniczek nie kręci chociaż na początku wydaje jakieś dźwięki jakby miał na to ochotę :) Coś go ewidentnie blokuje.Generalnie tacki ręcznie nie da się wysunąć, jest jakby zablokowana.Na jednym zdjęciu zaznaczyłem na czerwono prowadnice plastikową w której umieszczony jest plastikowy prowadnik.
    Prowadnik ten połączony jest z silniczkiem po lewej stronie i w momencie wysuwania powinien się on moim zdaniem przesuwać po korytarzu z boku tacki.
    Mogę się mylić dlatego proszę o wyprowadzenie mnie z błędu lub potwierdzenie.
    Gdy ten mały plastikowy prowadnik wyjdzie z szyny tacka wysuwa się ok 2 cm.Jeśli to nie problem mechaniczny to który pasek należy wymienić i jak czytać po oznaczeniach paska żebym kupił właściwy.
    Nie wysuwająca się tacka dvd bellwood 311-u Nie wysuwająca się tacka dvd bellwood 311-u Nie wysuwająca się tacka dvd bellwood 311-u Nie wysuwająca się tacka dvd bellwood 311-u
  • Serwisant
    Listwa sterująca mechaniką (z reguły czarna) napędzana poprzez silnik,pasek,zębatki zakończona jest małym kołeczkiem,który porusza się wewnątrz labiryntu w obszarze "czerwonym" .czasami wyskakuje ze swojego położenia.Lekko nagnij tackę z plexi i przemieść kołeczek w odpowiednie miejsce.Pasem ma rozmiar 24X1,2mm najczęściej.
  • Poziom 19  
    Tak właśnie wyskoczył ale pomogłem mu wskoczyć w swoje pierwotne położenie i nadal zero reakcji :/ Logicznie patrząc najpierw ów kołeczek powinien przesunąć się lekko w prawo i dopiero łukiem w górę, natomiast sama listwa powinna się przesunąć z kołeczkiem w prawo i następnie do góry.Wybaczcie jeśli pokręciłem :) Niestety po przesunięciu kołeczka w prawo do góry za Chiny nie chce się on już przesunąć.Wygląda to tak jakby doszedł do łuku labiryntu i blokował się o niego.

Ok metodę wysuwania ręcznego już opanowałem , tacka się już nie blokuje ale nadal po wciśnięciu open nie otwiera się więc chyba w grę wchodzi wymiana paska (silniczek nadal sam nie chodzi więc może to nie pasek a sam silniczek ?)
    Poradźcie mi który to pasek i czy warto go w zasadzie naprawiać.
  • Moderator
    Zdejmij pasek, sprawdź czy w momencie naciśnięcia "Open" silniczek się kręci. Jeśli się kreci do wymiany pasek, jeśli nie, sprawdź silniczek, driver silniczka.
  • Poziom 19  
    Problem polega na tym że nie wiem do końca który to pasek :/
  • Serwisant
    A ile pasków widzisz w tym sprzęcie???
  • Serwisant
    Myślisz,że silnik kręci mechanizmem takimi czterema wiązkami przewodów.Ciekawa teoria.Czy widziałeś jak silnik samochodowy napedza alternator.Jest tu pewna analogia,tylko dużo mniejsza.Tak jak napisałam (liczę,że to czytasz) pasek (gumowy) ma rozmiar ok.24X1,2 mm i w fazie swobodnej (zdjęty) ma formę okrągłą.
  • Poziom 19  
    A myślisz że każdy ma obowiązek znać się na sprzęcie rtv ?Po to pytam żeby uzyskać konstruktywną i logiczną odpowiedź a nie naładowana sarkazmem nic nie dająca wypowiedź.
    Sądzisz że gdybym zadał Ci pytanie z moich dziedzin życia/pracy to byś odpowiedział ? Wątpię szczerze mówiąc i nawet na to nie liczę ale wystarczyło na obrazku maznąć w paincie strzałkę i kłopotu by nie było.
  • Serwisant
    Parę postów poświeciliśmy na opis możliwej usterki mówiąc o tym pasku silnika.Zamieściłes swój temat w dziale początkujący,czyli takim,który zgodnie z regulaminem wymaga podstawowej wiedzy na tematy,o których się piszę.Odnoszę subiektywne wrażenie,ze nie czytasz szczegółowo naszych odpowiedzi.Co by nie powiedzieć jakieś merytoryczne treści są tam zawarte.
  • Poziom 19  
    No okej, zasugerowałem się taśmami i sądziłem że problem polega na braku połączenia między przyciskiem wysuwającym tackę a samym napędem.Czyli chodziło mi o wadliwą taśmę ale o pasku "napędowym" samego silniczka nie pomyślałem.
    Czyli generalnie wadę zobaczę gołym okiem bo jak mniemam uszkodzony pasek winien być nadszarpany pęknięty etc tak ?

Jeśli to nie kłopot to bardzo prosiłbym jednak o zaznaczenie na moim zdjęciu samego paska lub miejsca w którym powinien się on znajdować.
    Jeśli będzie potrzeba zrobię bardziej szczegółowe zdjęcia.
  • Serwisant
    Może się "ślizgać" raczej,albo masz niesprawny (słaby,zatarty) silnik tacki i nie jest w stanie pociągnąć szuflady.
  • Poziom 19  
    Może to być spowodowane rzadkim używaniem ?
  • Serwisant
    Guma się starzeje w naturalny sposób.Tacka jest półprzeźroczysta i powinno być widoczne co się dzieje z paskiem na kółkach pasowych silnika i zębatki odbiorczej.
  • Moderator
    Kolego - proponuję na początek zamieścić zdjęcie zgodnie z zasadami przyjętymi na forum. Jak znam Kol. Moderatora tego działu - pewnie będzie o tym sygnalizował.
    Masz o tyle dobrze że tacka jest przeźroczysta - więc bez trudu zobaczysz pasek pomiędzy silniczkiem a mechanizmem. Ale jeśli zdecydujesz się na wymianę - to musisz ręcznie wysunąć tackę, odblokować zaczepy krańcowe aby wysunąć ją na zewnątrz i wtedy dostaniesz się do samego paska. To chyba bardzo przejrzysty opis działania które powinieneś wykonać do usprawnienia mechaniki.