Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ptd 124 zatrzymuje sie zegar

kudlacz7 24 Cze 2012 12:28 2538 6
  • #1 24 Cze 2012 12:28
    kudlacz7
    Poziom 9  

mam pralkę matercook a ptd 124 ładowana od góry

uszkodzenie jest okresowe tzn pralka normalnie działa wiruje i pierze przez kilka tygodni
    a okresowo się wyłącza tzn
    po włączeniu dowolnego programu silnik się włącza a po ok po 2 minutach zatrzymuje się zegar i pralka staje wypompowuje wodę i zegar pokazuje 0
    czasem wyłącza się pod koniec prania

czy może to moduł czy uszkodzony wyłącznik drzwi ?

0 6
  • #2 24 Cze 2012 18:45
    peter falk
    Specjalista AGD

Sprawdź, czy przypadkiem nie kapie (nie kapała) woda po złączce na silniku.
    To , co opisałeś, jest właśnie początkiem takiej awarii.

0
  • #3 24 Cze 2012 20:37
    kudlacz7
    Poziom 9  

złączkę już sprawdzałem i czyściłem ale zrobię to jeszcze raz
    a może być jakaś inna przyczyna?

0
  • #4 24 Cze 2012 20:51
    peter falk
    Specjalista AGD

kudlacz7 napisał:
    a może być jakaś inna przyczyna?

Prądniczka tachometryczna na silniku - obluzowany magnes.

0
  • #5 29 Cze 2012 07:46
    kudlacz7
    Poziom 9  

wyjąłem przeczyściłem polutowałem styki na złączce do silnika były trochę zaśniedziałe na prądniczce sprawdziłem magnesy
    pralka ruszyła pochodziła dwa dni normalnie prała i wirowała i znów te same uszkodzenie tzn
    na dowolnym programie rusza bęben chodzi 2 minuty i zatrzymuje się zegar i wypompowuje wodę a zegar pokazuje 0
    na płytce jest układ lekko przegrzany MAC 16 MG (CQ641 ) czy to jest winowajca czy może wyłącznik drzwi czy może uszkodzone wiązki kabli albo coś innego ?

0
  • #6 12 Lip 2012 22:38
    kudlacz7
    Poziom 9  

to dziwne ale jak podgrzeje okolice silnika i tej prądniczki przez 2 minuty suszarka to pralka rusza to pierze
    jak sprawdzić ta prądniczkę? czy można ja wymienić czy tylko z silnikiem ?
    jeszcze jedno czasem wyświetlacz pokazuje krzaki czasem nic na nim nie widać czy jest uszkodzony czy tez cały nodul pada ?

0
  • #7 17 Kwi 2013 19:20
    krzysiekch
    Poziom 10  

Witam i z góry przepraszam za odkopywanie tematu. Mam tą pralkę i wczoraj podczas wirowania strzeliły korki. Dziś rozebrałem i niby wszystko wygląda dobrze lecz po podłączeniu do prądu wyświetlacz nie działa i słychać tylko buczenie pompy. Powiedzcie czy to padł moduł ? Może ma ktoś na zbyciu taki moduł ? Czy warto to naprawiać czy może lepiej sprzedać na części ? Pozdrawiam

0