Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer aktywny jaki dobrac do zestawu ROTH OLI 40

lemanek79 24 Cze 2012 13:19 1136 3
  • #1 24 Cze 2012 13:19
    lemanek79
    Poziom 2  

Witam posiadam amplituner pioneer vsx -519 + kolumny podłogowe roth oli 40 chce dobrać subwoofer aktywny do tego zestawu co byście zaproponowali. Salon ma 25 m2.

• #3 24 Cze 2012 14:16
    lemanek79
    Poziom 2  

chodzi mi o kino domowe ale większości będzie to odsłuch muzyki.
    Posiadam jeszcze do tego zestawu altusy 110. Czytałem na forum ze do salonu 25m2 sub aktywny powinien byc co najmniej 25cm głośnik w tych roth jest 20 cm czy wystarcza on na salon i jest na zawieszeniu piankowym. W altusach juz wymieniałem piankę dwa razy wiec wolałbym coś może na zawieszeniu gumowym.

Dodano po 26 [minuty]:

testowałem roth i klipsch 62 II wybrałem roth ponieważ cena roth ponad tysiąc tańsza i jakość dźwięku porównywalna bas taki sam. jeśli chodzi o sub to doradźcie. Myślałem nad klipsch rw 12 d ale cenna 1999 zl . Moze cos paradigm ?

• #4 24 Cze 2012 14:25
    Herethic
    Poziom 28  

Jeśli w większości będzie to odsłuch muzyki, to sprawdź Klipsch-a RW10D. Ma sporo dynamiki - kosztem "zejścia" oczywiście.

lemanek79 napisał:
    Czytałem na forum ze do salonu 25m2 sub aktywny powinien byc co najmniej 25cm (...)
    Wielkość membrany niezupełnie przekłada się na jakość brzmienia.
    Żeby uzyskać optymalny efekt trzeba również zwrócić uwagę na resztę parametrów.

RW 12D jest za "duży" do tego pomieszczenia.

Pozdro.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo