Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyszukiwanie kanałów - Samsung LE32D550

messinho 24 Jun 2012 13:30 10035 5
 • #1
  messinho
  Level 9  
  Witam. Mój problem dotyczy poprawnego zaprogramowania kanałów na telewizorze Samsung LE32D550. Moim dostawcą telewizji jest lokalna telewizja kablowa, dawniej była to normalna zwyczajna telewizja(57 kanałów) po upływie kilku lat dołączyłem do niej ofertę cyfrowej telewizji z dekodera(około 80 kanałów - kilkanaście powielających się ze starą, ale duża część nowych. Dotychczas funkcjonowało to tak, że dotychczasową analogową telewizję miałem zaprogramowaną zwyczajnie, natomiast kanały cyfrowe odbierałem przez włączenie dekodera( na innym złączu), jednakże z tego co dowiedziałem się to dekoder który posiadam jest stary i nie mam możliwości odbierania w nim kanałów HD. Stąd stwierdziłem, że dobrym wyjściem będzie zaprogramowanie wszystkich kanałów w pamięci telewizora i oglądanie ich bez koniecznosci włączania telewizora. Niestety po zaprogramowaniu opcją wyszukiwania: kablowe(cyfrowe i analogowe) kanały zostały wyszukane, jednakże po przełączeniu na dany program pojawia się czarny ekran( brak też dźwięku) i po upływie paru sekund pojawia się napis brak sygnału. Dodam, że inne możliwe opcje wyszukiwania to: a) naziemne(cyfrowe i analogowe) ; naziemne(cyfrowe) ; naziemne(analogowe) ; Kablowe(cyfrowe) i kablowe(analogowe).  Mam nadzieję, że za bardzo nie zagmatwałem. Gdyby trzeba było coś wyjaśnić lub dodać więcej informacji to piszcie.

  Opiszę może jeszcze sposób w jaki to wszystko jest podłączone, bo może tu tkwi błąd. Do dekodera podłączone są dwa kable antenowe, jeden z nich(od wejścia IN) idzie do gniazda antenowego, a drugi od wejścia OUT) idzie to telewizora.
 • #2
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  Kanały zapewne są kodowane, stąd dekoder od kablówki, więc nie zobaczysz obrazu ani nie usłyszysz dźwięku.
  Zapytaj u operatora kablowego (podaj jaka to kablówka) czy udostępnia karty wraz z modułem do zamontowania w telewizorze.
 • #3
  messinho
  Level 9  
  Ta kablówka

  Nie ma możliwości o której pisałeś. Czyli na 100% mogę je odbierać tylko z dekodera? Bo np. gdy użyje opcji wyszukiwania kablowo(tylko cyfrowych kanałów) to programy takie jak TVP 1, TVP 2 działają.

  Nie bawiłbym się w to, ale pani z kablówki powiedziała, że z dekodera który posiadam nie odbiorę kanałów HD. Może się przyda nazwa tego dekodera - Technisat Digit MF4-k


  Nawet gdybym teraz chciał powrócić do starej opcji, czyli z dekodera kanały cyfrowe a z TV zaprogramowane TV analogowe to nie wiem czy mam wybrać opcje naziemnej czy kablowej. Mógłby ktoś mi to wyjaśnić ? Wybrać opcje naziemne(analogowe) czy kablowe(analogowe) ?
 • #4
  mikan4
  Level 26  
  Jak sama nazwa wskazuje, masz kablówkę i wybierasz źródło KABLOWE, NAZIEMNE służy do kanałów z anteny zewnętrznej TV naziemnej.
 • #5
  messinho
  Level 9  
  Udało mi się zdobyć od kablówki moduł który zastępuje dekoder. Jest to moduł firmy Conax, jednakże wyszukiwanie kanałów cyfrowych za pomocą telewizora powoduje, że owszem są one znalezione, lecz na większości z nich wyskakuje komunikat "Sygnał zakodowany". Czym może być to spowodowane ? Działają jedynie kanały typu TVP1,TVP2,Polsat.
 • #6
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  Sprawdź, czy telewizor "widzi" ten moduł.
  Masz kartę w tym module?