Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

68% użytkowników smartphone z Android nie potrafi połączyć się z siecią Wi-Fi?

pseven 27 Cze 2012 09:24 13320 48
  • #31 27 Cze 2012 09:24
    229071
    Użytkownik usunął konto  
  • Servizza
  • #32 27 Cze 2012 18:58
    Gizmoń
    Poziom 28  

Nie przesadzajcie, że włączone WiFi w telefonie rozładuje akumulator w kilka godzin. Ja mam Samsunga Galaxy S, WiFi włączone prawie 24 godziny na dobę, i muszę go ładować co dwa, trzy dni (bez WiFi co trzy dni). Najwięcej energii zużywa wyświetlacz, to właśnie on mógłby rozładować akumulator w jakieś 8...9 godzin pracując non-stop.

Android sam wyszukuje sieci, a jak ma jakąś zapisaną w pamięci, z którą już był kiedyś połączony, to łączy się automatycznie. Jeżeli sieć jest nowa, to trzeba potwierdzić, że chce się z nią połączyć.

Nie jestem maniakiem internetowym, który bez niego czuje się jak bez ręki, więc poza domem prawie go nie używam. Ale jeśli już muszę (np. by ściągnąć mapę cy cuś) to właśnie wtedy prawie zawsze włączam dane pakietowe, bo prawie nigdy nie ma alternatywy.

• #33 27 Cze 2012 21:50
    Vieslav889
    Poziom 24  

Zależy kto jaki ma internet w domu. Mam pakiet 2GB w abonamencie a mimo to używam wifi gdzie się da bo jest po prostu szybsze i bardziej stabilne. W godzinach szczytu często transmisja przez sieć komórkową jest wątpliwa a wifi raczej nie zawiedzie. No i jest nieporównywalnie lepsze jeśli dodamy korzystanie z voip.

• #34 27 Cze 2012 22:44
    Montrres
    Poziom 21  

Oszczędzałbyś akumulator na Wi-Fi. 3G w obsłudze jest bardziej łakome na akumulator. Sprawdzone na SE Xperia Neo V oraz X10 mini pro.

• #35 27 Cze 2012 22:50
    biomedyczny
    Poziom 26  

Wątpię

GSM masz zawsze włączony. Więc nie włączasz dodatkowego modemu.
    Siła nadawania gsm to ok 25mW na wi fi ok 50 lub 100mW.

Więc naaaaaaaaaaaaaaprawdę wątpie w mniejszą ilość energii na wi fi.

W laptopie jest podobnie. Bo tu akurat testowałem. Z tym że wi fi się wyłącza i w trybie standbay bierze mniej energii. I to niezbity fakt. 3g stara się mieć non stop połączenie, lokalizację. I dodatkowe dane przy poruszaniu się.

• Servizza
  • #36 27 Cze 2012 23:54
    Vieslav889
    Poziom 24  

Montrres napisał:
    Oszczędzałbyś akumulator na Wi-Fi. 3G w obsłudze jest bardziej łakome na akumulator. Sprawdzone na SE Xperia Neo V oraz X10 mini pro.

Potwierdzam. Tu nie chodzi o samo 3G ale o aktywną transmisję danych. Na Galaxy Ace również zauważyłem, że przy przeglądaniu stron przez transmisję pakietową żre baterię jak wściekły. Po wifi wytrzymuje znacznie dłużej.

• #37 28 Cze 2012 06:01
    jarewa
    Poziom 31  

Montrres napisał:
    X10 mini pro

Na moim x10 mini pro nie ma żadnej różnicy czy czy 3G transmisja włączona czy nie.

• #38 28 Cze 2012 18:05
    Montrres
    Poziom 21  

Vieslav889 napisał:
    Montrres napisał:

Potwierdzam. Tu nie chodzi o samo 3G ale o aktywną transmisję danych. Na Galaxy Ace również zauważyłem, że przy przeglądaniu stron przez transmisję pakietową żre baterię jak wściekły. Po wifi wytrzymuje znacznie dłużej.

Dokładnie to mam na myśli. Nie będę się z nikim wykłócał co jest leprze. To są moje doświadczenia.

• #39 29 Cze 2012 17:27
    Vieslav889
    Poziom 24  

Jarewa nie rozumie podstawowej różnicy - jak nie przeglądasz stron czy nie robisz czegoś, co wymaga połączenia z internetem to transmisja jest w IDLE i wtedy nie ma rzeczywiście różnicy, czy to wifi czy 3G. Ale jak tylko zaczniesz coś przesyłać to przy transmisji pakietowej (bez różnicy, czy to 2G czy 3G) telefon żre baterię jak wściekły.

• #40 29 Cze 2012 17:33
    Mariojas
    Poziom 17  

Vieslav889 napisał:
    Ale jak tylko zaczniesz coś przesyłać to przy transmisji pakietowej (bez różnicy, czy to 2G czy 3G) telefon żre baterię jak wściekły.

U mnie w Xperii X8 jest różnica znaczna.
    Zrobiłem test, zaciekawiony tą dyskusją. uruchomiłem Wi-fi i używałem telefon jak zwykle przez jeden okres ładowania. Bateria padła po 1 dniu i 12 godzinach. Zwykle bateria trzyma mi 2 - 3 dni będąc ciągle on-line (używam Gmaila i nie blokuje żadnej transmisji) przy użyciu 2G.
    Dziękuję za uwagę :)

• #41 29 Cze 2012 17:44
    Montrres
    Poziom 21  

Tylko jak masz skonfigurowane połaczenie Wi-Fi. Ja jak mam zablokowany telefon to połączenie jest wyłączane.

• #42 29 Cze 2012 17:48
    Mariojas
    Poziom 17  

Montrres napisał:
    Tylko jak masz skonfigurowane połaczenie Wi-Fi. Ja jak mam zablokowany telefon to połączenie jest wyłączane.

Tak, mam tak samo. Przy każdy odblokowaniu się aktywuje i łączy z siecią (jeśli jest w zasiegu).

Wykres zużycia baterii był dość mocno poszarpany, kiedy zwykle to są małe "schodki".

• #43 01 Lip 2012 20:11
    Kartoflaczan
    Poziom 9  

panowie bredzicie bez sensu smartfon trzymający na baterii dłużej z 3G niż na wi fi ?

panowie nie powiem że się nie znacie bo to nawet nie jest to wy po prostu wypaczacie prawa fizyki moduł 3g po prostu włączony zżera ponad 2 razy więcej energii niż wi fi jak nie wierzycie to sprawdźcie sobie w specyfikacji standardu i tyle

samo włączenie 3g jak nie jet wam akurat potrzebne na prawdę drastycznie skraca czas pracy smartfona między ładowaniami i nie próbujcie nikomu wmówić że na 3g non stop dłużej wam telefony trzymają niż na wi fi

• #44 01 Lip 2012 20:45
    jarewa
    Poziom 31  

To wszystko zleży od wielu czynników. Nie twierdze że dłużej ale weź pod uwagę gdy nie korzystasz z transmisji danych telefon przechodzi w tryb oszczędny na GSM i automatycznie sam włącza gdy potrzebny na tryb 3g. Trzeba jeszcze brać pod uwagę zasięg bo im słabszy tym gorzej dla baterii. Z drugiej strony z WiFi ten numer nie działa.

Dwa telefony x10mini pro mimo że na drugiej wyłączona transmisja i tylko GSM. Oby dwa tak samo prawie długo działają różnica 1-2godz.

• #45 01 Lip 2012 21:54
    biomedyczny
    Poziom 26  

Jeju jaka tu dyskusja.

JW napisałem
    Moc transmisji na wi fi jest znacznie większa. I zużywa znacznie więcej energii.

Jednak jeśli jesteśmy blisko routera wi fi np w tym samym pokoju. Zużywane jest tylko 5 - 10mW w porównaniu do niemal stałych 25mW na 3g.
    Z kolei przy odległości piętra moc wi fi wzrasta co najmniej do 30 a często 50mW więc wi fi wówczas je baterię.

I OD TEGO TO ZALEŻY LUDZIE!
    I dodatkowo wi fi w większości telefonów się nie wyłącza! Można jedynie ustawić wyłączenie wi fi po wyłączeniu ekranu.
    Natomiast 3g przechodzi automatycznie w stan uśpienia. Więc jak np czytamy stronę. Mamy stałe połączenie wi fi. Ale po prostu czytamy wówczas także 3g je mniej energii.
    3g zużywa minimum energii tzn tyle co standardowo włączony telefon w trybie uśpienia. Tj na wymianę położenia między nadajnikami itd.

W dodatku w dużych miastach gdzie nadajnik jest na każdym osiedlu. Wówczas zmniejsza się moc 3g do ok 15mW.

Czyli wówczas 3g je tyle energii co wi fi i router za cienką ścianą.

WSZYSTKO ZALEŻY OD ODLEGŁOŚCI PANOWIE I TYM SAMYM MOCY ZUŻYWANEJ.
    I co się niektórym nie spodoba 3g wychodzi znacznie lepiej jeśli nie korzystamy u siebie w domu. A np w hotelu i router jest piętro niżej. A w domu gdzie w swoim pokoju mamy router wi fi wychodzi znacznie lepiej. :D

• #46 01 Lip 2012 23:37
    d-t-x
    Poziom 21  

25mW na 3G? Masz BTS w pokoju? Czym to mierzyłeś?

• #47 02 Lip 2012 00:01
    biomedyczny
    Poziom 26  

Większość telefonów w miastach tyle zużywa. A 50mW na wi fi.

Równie dobrze ktoś może mieć do anteny 2km.

Jw kwestia wieś / miasto.
    Router w pokoju / za ścianą.

A 99% telefonów ma moc podaną w dBm w tej chwili będąc w malutkim 8 tyś mieście mój telefon pokazuje -87dBm jedno okno grube ściany.

Każdy telefon z androidem ma możliwość sprawdzenia.
    Ustawienia >informacje o telefonie > sieć

Potem wystarczy przeliczyć *0,1

Wiec to 87mW w jw 8 tyś wieś. Nadajnik kilka km.

Dodano po 9 [minuty]:

Zapomniałem dodać.... Do obliczeń trzeba dowiedzieć się jaką masz moc nadawania.

Bo niekoniecznie musi to być 100mW.

I trzeba liczyć procentowo.
    Np jeśli zobaczymy 87dBm na 50mW telefonie.
    Wówczas nie oznacza to 87mW a :

100dBm - 50mW
    87dBm - x mW
    x = 87*50 / 100 = 43,5mW

Moc nadajnika w każdej instrukcji telefonu.

A i co do mocy... bo zdziwiłeś się że 3g bierze tak mało.
    3g bierze znacznie mniej mocy niż gsm. GSM 900 brało max 1 czy 2W. Więc 10 razy więcej.

• #48 05 Lip 2012 12:58
    Kartoflaczan
    Poziom 9  

nie chce nic mówić ale sie popisałeś wiedzą biomedyczny

jak sie tym tematem interesowałem kilka miesięcy temu to sie dogrzebałem do informacji technicznych mówiących o 50mW maksymalnego poboru mocy przy wi fi i 250-300mW przy 3g nawet w stanie uśpienia kumpel to sprawdzał ponieważ ja powróciłem wtedy do telefony tylko do dzwonienia i sms i okazało sie to prawdą a oczu mi nie zamydlisz bo widziałem rezultaty testu ...

• #49 05 Lip 2012 16:57
    d-t-x
    Poziom 21  

Mi też się nie wydaje, żeby sygnał 3G o mocy 50mW swobodnie dotarł do BTSa, przez ściany i zakłócenia, nie wspominając nawet o odległości.