Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

68% użytkowników smartphone z Android nie potrafi połączyć się z siecią Wi-Fi?

pseven 24 Cze 2012 13:39 13182 48
  • 68% użytkowników smartphone z Android nie potrafi połączyć się z siecią Wi-Fi?Z opublikowanej na łamach portalu intomobile analizy danych dostarczonych przez comScore wynika, że pomimo dużej dostępności darmowych punktów dostępowych i powszechności sieci Wi-Fi w domach aż 68% użytkowników telefonów z systemem Android w Stanach Zjednoczonych korzysta wyłącznie z pakietowej transmisji danych. Ta sama liczba w Wielkiej Brytanii wynosi 43%.

Spośród użytkowników urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS jedynie 29% osób w Stanach Zjednoczonych używa wyłącznie pakietowej transmisji danych, podczas gdy w Wielkiej Brytanii już tylko 13%.

Jako przyczynę tego stanu rzeczy analitycy podają, oprócz dostępności w ofertach amerykańskich operatorów telefonii komórkowej planów z nieograniczonym transferem danych, niechęć do często skomplikowanej konfiguracji sieci bezprzewodowej w telefonie. W jaki sposób można ulepszyć te procedury i skłonić użytkowników telefonów smartphone do korzystania z Wi-Fi zamiast pakietowej transmisji danych gdy są w zasięgu punktu dostępowego sieci bezprzewodowej?

Źródło:
    http://www.phonearena.com/news/The-Street-says-Android-users-know-nothing-about-their-phones_id31543

• Servizza
  • #2 24 Cze 2012 16:21
    michal-michalik
    Poziom 23  

Bo jest to nie wygodne. Każdy chce, żeby po włożeniu karty wszystko działało. Nikomu nie chce się grzebać w ustawieniach urządzeń i kombinować. Nie mówiąc już o publicznych hot-spotach.
    Za to u nas w PL koszty transmisji danych są nadal spore i dlatego te punkty dostępowe są tak popularne. Po spadku ceny za megabajt danych sytuacja będzie podobna. W domu z opcji „internetowych” korzysta się dużo mniej więc nawet 3g bez problemu wystarcza.

• Servizza
  • #3 24 Cze 2012 17:16
    biomedyczny
    Poziom 26  

Nieprawda.

Tutaj raczej rolę odgrywa soft. I brak automatycznego szukania Wi-Fi, gdy jesteś w zasięgu.

A o pakiety jest bardzo prosto. Od chyba 3 lat mam tel. w m-banku. 50MB gratis. Może obecnie są lepsze oferty, ale wątpię. Jest to ilość starczająca na 2 razy dzienne sprawdzanie e-maila. Odświeżanie 2 razy dziennie pogody i co 2-3 dni surfowanie na necie, jak się nudzi w autobusie.

Za dodatkowe 5 zł masz 100MB i to już ci na pewno na miesiąc siedzenia na tel. starczy.

Pomijam fakt, że są dostępne miasta z darmową siecią Wi-Fi czy darmowy internet mobilny.

TYLKO PO PROSTU NIE CHCE SIĘ PRZEŁĄCZAĆ.

Ja np. będąc w hotelu i chcąc na szybko zaktualizować pogodę dla danego miejsca, nigdy nie przełączam tel. na Wi-Fi, tylko z pakietu, bo takie przełączenie to 30 s minimum.

Dodatkowo Wi-Fi je mocno baterię.

I to są jedyne 2 powody niekorzystania z Wi-Fi w tel.

• #4 24 Cze 2012 17:24
    michal-michalik
    Poziom 23  

Korzystam z tej oferty i faktycznie do większości zastosowań wystarcza.

A to, że akurat ty nie potrzebujesz większego pakietu to nie znaczy, że inni nie korzystają więcej...

• #5 24 Cze 2012 17:41
    biomedyczny
    Poziom 26  

Ja akurat jestem maniakiem internetu :P
    I wszędzie i zawsze muszę mieć dostęp.

I jeśli mi starcza to większości ludziom tym bardziej.

Jw problem jest z baterią. I przełączaniem.

A Anglicy i inne nacje są jeszcze bardziej wygodne. My akurat jesteśmy chyba najbardziej skąpi i oszczędni.

• #6 24 Cze 2012 18:39
    anonim206
    Poziom 13  

Podejrzewam że ułatwienie procedury łączenia się z sieciami wifi może nie wpłynąć znacząco na wyniki analizy. Należy bowiem wsiąść pod uwagę także bezpieczeństwo wielu nieszyfrowanych publicznych hotspotów co w przypadku gdy jakaś strona nie korzysta z ssl-a, jest właściwie dawaniem swoich danych gratis.

• #7 24 Cze 2012 21:27
    romulus73
    Poziom 18  

Cyba trochę kłamliwe te badania "niechęć do często skomplikowanej konfiguracji sieci bezprzewodowej w telefonie"
    Od dawien dawna android obsługuje VPS to gdzie tu konfigurowanie w zabezpieczonej sieci, dalej w niezabezpieczonych Adroid wyszukuje i konfiguruje sieć jak każdy komputer, więc nie wiem skąd się wziął taki raport- jak wiele innych mija się z prawą bo osoba pisząca to nawet nie używała androida

Dodano po 2 [minuty]:

Jeżeli dla Angola lub amerykańca naciśniecie przycisku VPS w routerze jest skomplikowane to nie bez powodu idzie fama że nie potrafią i nie czytają instrukcji dostarczanej z routerem
    @biomedyczny Android automatycznie wyszukuje sieci.
    Twój pakiet to przeżytek, teraz w standardowym abo dają 1GB a po wykorzystaniu zmniejszają tylko prędkość do EDGE
    @anonim206 "wziąć"

• #8 24 Cze 2012 21:52
    biomedyczny
    Poziom 26  

Gdzie masz 1gb za free ??

Android wyszukuje sieć jak włączysz wi fi. A zazwyczaj masz wyłączone. Więc musisz wejść w menu itd.
    Ja obecnie mam taki pasek w którym mam wszystko gps wi fi net itd. Nie pamiętam nazwy a nie chce mi się sięgać po telefon.

• #9 24 Cze 2012 22:22
    kubatek94
    Poziom 17  

Android tez ma taki pasek sciagany z gory - wysuwasz i kliknieciem wlaczasz wifi.. ale po co, jesli tutaj w Anglii czesto internet jest albo nielimitowany, albo za grosze, a jak juz masz taki internet i nie musisz martwic sie o ilosc pakietow, to po co bawic sie w przelaczanie na wifi :P

Pozatym, wazny jest tez wiek "badanych" osob - czesto ludzie starsi nie korzystaja z takich funkcji swoich smartfonow, a skoro dziala im internet 3G to po co szukac dalej :)

• #10 24 Cze 2012 22:38
    jarewa
    Poziom 31  

biomedyczny napisał:

W mixplusie mam 0,5gb za free co miesiąc.

Korzystam tylko sporadycznie przy androidzie po prostu zbędny, do internetu to tylko komputer nie wyobrażam sobie siedzenia na stronach "www" w takim małym wyświetlaczu.

romulus73 napisał:
    Adroid wyszukuje i konfiguruje sieć jak każdy komputer

Z trym się zgodzę robię to często dla zabawy tylko, prawie jak w komputerze.

• #11 24 Cze 2012 22:39
    marik_te
    Poziom 22  

A jakoś ja w mojej 5 letniej nokii przy każdym połączeniu mam pytanie czy ma korzystać z wifi czy pakietu a łączę się tylko kiedy potrzeba a nie non stop utrzymuje połączenie.

• #12 24 Cze 2012 22:54
    biomedyczny
    Poziom 26  

I właśnie tak powinno być. Pytanie skąd net.

A np w samsungu jakimś ostatnio dziewczyna sie żaliła że jak włączy wi fi to i tak nie weźmie z wi fi dopóki nie wyłączysz 3g.

A na desire z surfuje się bardzo wygodnie.

• #13 24 Cze 2012 23:22
    zygfryd.W
    Poziom 20  

Że w Androidzie menu łączenia z WI-FI jest trudne? przecież tam trzeba 3 razy kliknąć żeby się połączyć z otwartą siecią!Za czasów jak miałem GT540 często tego używałem, a automatyczne łączenie na co ci kolego? żeby baterie żarło? i widgety się aktualizowały? jak dla mnie zbędny bajer.

• #14 24 Cze 2012 23:25
    leonow32

Poziom 29  

biomedyczny napisał:
    Tutaj raczej rolę odgrywa soft. I brak automatycznego szukania wi fi gdy jesteś w zasięgu.

To jest bajerek, który trzeba w pierwszej kolejności wyłączyć, bo bateria padnie po kilku godzinach :)

Wydaje mi się, że większość ludzi kupuje smartfony, żeby mieć np. GPS (np. ja) albo żeby mieć duży ekran do zdjęci i do gier.

• #15 24 Cze 2012 23:30
    Flaman11
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:

A o pakiety jest bardzo prosto. Od chyba 3 lat mam tel w mbanku. 50MB gratis. Może obecnie są lepsze oferty ale wątpię. Jest to ilość starczająca na 2 razy dziennie sprawdzanie emeila. Odświeżanie 2 razy dziennie pogody i co 2, 3 dni pochodzenie na necie jak się nudzi w autobusie.

Za dodatkowe 5pln masz 100MB i to już ci na pewno na miesiąc siedzenia na tel starczy.

Ja np będąc w hotelu i chcąc na szybko zaktualizować pogodę dla danego miejsca nigdy nie przełączam tel na WiFi tylko z pakietu. Bo takie przełączenie to 30 sek minimum.

Dodatkowo WiFi je mocno baterię.

I to są jedyne 2 powody nie korzystania z WiFi w tel.

150MB na korzystanie w telefonie wystarcza, ale nie wszyscy wykorzystują 3G do używania na telefonie.

biomedyczny napisał:
    Ja akurat jestem maniakiem internetu
    I wszędzie i zawsze muszę mieć dostęp.

I jeśli mi starcza to większości ludziom tym bardziej.

Jw problem jest z baterią. I przełączaniem.

A Anglicy i inne nacje są jeszcze bardziej wygodne. My akurat jesteśmy chyba najbardziej skąpi i oszczędni.

Często jestem na wyjazdach i mam tylko wieczory wolne, by posiedzieć na necie. 1,3GB starcza mi na pół miesiąca. Telefon łączę z komputerem przez bluetootha i mam internet w laptopie. Hot-spoty nie zawsze są fajne, bo większość ma jakieś ograniczenia, które się różnią w różnych krajach, np. w GB w MC'u net za darmo, jeśli ma się kartę jakiejś sieci. W Niemczech w MC'u dostęp do netu przez tylko godzinę. W Polsce tylko raz połączyłem się z hot-spotem, ale zaraz rozłączyłem, bo miałem tylko godzinę do korzystania, a dodatkowo co 5 minut jakaś reklama wyskakiwała. W USA nie wiem, jak jest, ale WiFi opłaca się używać chociażby z prędkości. Na telefonie nie ma problemu, ale na komputerze już potrzebny szybszy internet.

biomedyczny napisał:

Korzystam z Orange Free na kartę. Tankuję za 25zł, które mam na rozmowy i SMS, a gratisowo dostaję 1,3GB.

Koleżanka ma Xperię (chyba tak to się pisze ;P) i jak jest u mnie w domu, to do połączeń z internetem automatycznie korzysta z mojego WiFi, a jak nie ma routera w zasięgu, to korzysta z 3G.

• #16 25 Cze 2012 00:11
    biomedyczny
    Poziom 26  

xperia ma właśnie taki soft

Przy włączeniu internetu sprawdza automatycznie czy nie jesteś w zasięgu wi fi.
    I o tym właśnie pisze. Lub choćby o zapytanie czy chciałbyś zobaczyć czy masz zasięg wi fi.

W androidzie tego nie ma.

A nie bycie cały czas z włączonym wi fi. Bo to wiadomo że zje baterię w moment.

I gdyby mnie desire z pytało będąc w hotelu i mając darmowy net czy chce zobaczyć czy jest wi fi... to pewnie też bym nie próbował się łączyć jeśli chce tylko zaktualizować telefon.

Ale do przeglądania stron jak najbardziej wi fi miało by wówczas większy udział.

Może teraz zrozumiecie o co mi chodziło.

• #17 25 Cze 2012 00:28
    logos2000
    Poziom 21  

No tak trudno sie połączyć z siecią wifi sąsiada nieznając hasła...
    a amerykanie i anglicy to wiadomo, ciemna masa i jak nie ma pod nosem czegoś (w tym wypadku otwartej sieci w calym kraju) to jest niewykonalne...

• #18 25 Cze 2012 02:26
    gbd.reg
    Poziom 20  

@biomedyczny, xperia jest na androidzie, tyle że z dodatkową nakładką ;)

Co do automatycznego łączenia i wyszukiwania otwartych sieci, gdy mamy wi-fi włączone i zdefiniowane sieci z których już korzystaliśmy i nie odznaczyliśmy łączenia automatycznego, telefon się do nich połączy gdy tylko je znajdzie. A w przypadku otwartych sieci poinformuje ikonką na pasku powiadomień, że takowa jest w zasięgu. Gdy tylko jesteśmy połączeni z wi-fi i ma ono połączenie z internetem (ping do serwerów google wypadł pomyślnie) to wyłączana jest transmisja danych przez sieć. Można również skonfigurować, aby telefon wyszukiwał sieci tylko wtedy, gdy odpalamy aplikację, która chce dostępu do internetu, trzeba tylko troszkę poszukać ;)

Co do zżerania baterii, mi wystarcza jak telefon wytrzyma 24 godziny, bo przecież jak śpię to telefon może się ładować :) I tak mój Desire Z trzyma 3 dni z włączonym Wi-fi i 3G.

• #19 25 Cze 2012 03:11
    biomedyczny
    Poziom 26  

Desire z 3 dni?? nie ma szans.

12h :)

Jakieś 17h przy synchronizacji rano i wieczorem. Stałe połączenie internetu 3g i 20- 30 min rozmów.

Chodzi własnie o zapytanie w wypadku włączenia internetu czy włączyć wi fi i wyszukać sieci. A o łaczenie autom z zapamiętanymi sieciami to wiadomo.

• #20 25 Cze 2012 03:17
    gbd.reg
    Poziom 20  

12h? to chyba z non stop włączonym wyświetlaczem :D nie wiem co Ty robisz z tym telefonem... u mnie ok 3ch dni to norma. Przy intensywnym używaniu, np non stop rozmowy na gg potrafi paść w niecałą dobę, ale do 12h jeszcze chyba nigdy nie zszedłem :P

• #21 25 Cze 2012 03:36
    biomedyczny
    Poziom 26  

Ok 7 odłączenie od ładowarki.
    Średnio na dzień dobry poczta + pogoda.
    Potem ok 2 telefony
    Potem szybkie przeglądnięcie neta 20min.
    Potem jeszcze z 2 telefony.
    Jakieś policzenie na kalkulatorze czy coś.
    Potem przed obiadem 20 min netu. I mam ok 30% baterii.
    I mamy ok godz 17 jak znowu podłączam do ładowarki w samochodzie.
    Jeśli nie podłącze i skończę pracę koło 21 to telefon na pewno siadzie albo będzie już pikał.

Dodano po 6 [minuty]:

A ostatnio w autobusie się bawiłem non stop netu 3g wytrzymuje zaledwie 4h.

Dlatego kabel usb > micro usb mam zawsze przy sobie choćby żeby pod laptopa podpiąć i podładować. W samochodzie usb zawsze jest. A ładowarka sieciowa > usb zawsze w plecaczku.

• #22 25 Cze 2012 04:03
    elStudento
    Poziom 8  

Bidaki z tych użytkowników Androida, dostają full wypaśny telefon który większość czasu spędza na ładowarce [rotfl]

Nie rozumiem tego - po co te ekrany, procesory, karty graficzne, skoro nie możecie włączyć automatycznego wifi bo wam bateria padnie?

mam słaby telefon, z bada OS, ale synchronizacja maila co chyba 4h, wifi non-stop i trochę rozmów i smsów - baterii wystarcza na ponad tydzień...

• #23 25 Cze 2012 08:17
    Montrres
    Poziom 21  

Biadolicie... Wiadomo, że Amerykanie i Brytyjczycy (poszukajcie na wp.pl o Brytyjczykach) są wygodni (nie chcę użyć słowa głupi). Ja mam SE xperia X10 mini pro, a druga NEO V.

Gadanie, że Wi-Fi szybko zjada baterie to brednia. Jak korzystam z 3G to baterię zjada o wiele szybciej niż na Wi-Fi. Czasami nawet jak się zapomnę że mam włączone to biedy nie ma.
    A jeśli chodzi o "skomplikowanie", cóż... Amerykanie.

• #24 25 Cze 2012 10:13
    agrafek
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    Ok 7 odłączenie od ładowarki.
    Średnio na dzień dobry poczta + pogoda.
    Potem ok 2 telefony
    Potem szybkie przeglądnięcie neta 20min.
    Potem jeszcze z 2 telefony.
    Jakieś policzenie na kalkulatorze czy coś.
    Potem przed obiadem 20 min netu. I mam ok 30% baterii.
    I mamy ok godz 17 jak znowu podłączam do ładowarki w samochodzie.
    Jeśli nie podłącze i skończę pracę koło 21 to telefon na pewno siadzie albo będzie już pikał.

Ok ale na czym ? Bo z tego co widać na początku tematu nie posiadasz telefonu z systemem Android. Prosta sprawa gdybyś posiadał i wykorzystywał tylko i wyłącznie podstawowe funkcje to wiedział byś o tym że Andek ma możliwość automatycznego szukania sieci. Połączenia z siecią dopiero po odblokowaniu ekranu lub automatycznej zmiany z wifi na 3G (zależnie od dostępności).

Przyznam że Andek cudowny nie jest. To jak z Linuxami na PC, chcesz żeby dobrze działały to musisz trochę posiedzieć nad nimi. A na przykładowo LG GT540, Archos 101 czy Galaxy SII odpalasz wifi lub 3G jednym kliknięciem na pasku funkcji... wystarczy go ustawić na głównym ekranie.

Montrres napisał:
    A jeśli chodzi o "skomplikowanie", cóż... Amerykanie.

Dokładnie :-)

• #25 25 Cze 2012 14:37
    romulus73
    Poziom 18  

elStudento napisał:
    Bidaki z tych użytkowników Androida, dostają full wypaśny telefon który większość czasu spędza na ładowarce [rotfl]

Nie rozumiem tego - po co te ekrany, procesory, karty graficzne, skoro nie możecie włączyć automatycznego wifi bo wam bateria padnie?

mam słaby telefon, z bada OS, ale synchronizacja maila co chyba 4h, wifi non-stop i trochę rozmów i smsów - baterii wystarcza na ponad tydzień...
    No właśnie dlatego nie zrozumiesz:
    Po wi-fi lub 3g jestem zawsze połączony, priorytet to wi-fi bo używam do VLC, VPN, DLNA, dlaczego z telefonu, aby zerknąć w jeden z wielu systemów na Androidzie odpala się w 30 sekund a w laptopie na Atomie uruchomienie systemu to 3 min uty dodatkowo modem to 1 minuta w tym czasie na Andku już dawno zapomniałem że coś robiłem. Dawna zapomniałem co to kabel do przesyłania plików skoro mam smart share. Tych wypasionych telefonów używamy jako transmiterów mediów do TV w HD 1080p (DLNA) lub wzmacniacza. Skoro nagrywam filmiki to chcę je komuś pokazać, dla tych bardziej wypasionych transmituję na YT 3D gdzie dla zwykłych ekranów dostęp jest zabroniony.
    W Play abo za 45 zeta ma gratis 1GB transferu.
    A dla tych co nie wiedzą: moduły uruchamia się z belki, na wyłączonym ekranie wi-fi nie pracuje, chyba że zaznaczysz inaczej.

• #26 25 Cze 2012 15:30
    biomedyczny
    Poziom 26  

Wy nie umiecie czytać ludzie...

Mam desire z o czym było pisane.
    I jedyne właśnie co możesz to pasek funkcji. A czasami się po prostu nie chce. I pasek musisz sobie dograć.
    I nie chodzi o automatyczne szukanie sieci jak włączysz sobie wi fi. A o automatyczne włączenie wi fi przy otwarciu przeglądarki.
    Taką funkcję masz dodaną we wszystkich xperiach.

Sprawdziłem sobie Desire Z. Przy nic nie robieniu zjada 10% na 5h. Czyli teoretycznie nic nie robiąc max czas pracy to 50h. Absolutnie nic nie robiąc. W tle działa tylko klawiatura polska, all call recorder. I stałe połączenie 3g.

• #27 25 Cze 2012 16:27
    Mariojas
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    A o automatyczne włączenie wi fi przy otwarciu przeglądarki.
    Taką funkcję masz dodaną we wszystkich xperiach.

Oj, a moja tego nie ma :)

Gdyby się tak wgłębić w Waszą dyskusję:
    biomedyczny napisał:
    I pasek musisz sobie dograć.

Ten w powiadomieniach? W X8 jest Andek Eclair (2.1) i tego nie ma. Po wgraniu CM7 już jest. Ale w obu wersjach można dodać widget "Zarządzanie energią". Jest od początku na komórce. W 2.1 nie da się go modyfikować, ale najważniejsze opcje są. Więc żeby wlaczyć Wifi w Andku to - Odblokuj ekran -> tapnij. Gotowe.

• #28 25 Cze 2012 16:41
    biomedyczny
    Poziom 26  

Nie chodzi o zarządzanie energią.
    Tylko właśnie xperie mają tak że włączasz opere czy firefoxa i pyta ci się z jakiego internetu chciałbyś skorzystać.

I taki dodatek we wszystkich androidach spowodował by że ludzie częściej korzystali by z wi fi.

I kolejnym takim widgetem by jako tako funkcjonować w androidzie jest Super Swiss Army Knife.

Przyznasz że bez dodatku zarządzanie energią się po prostu po ludzku nie da funkcjonować. Bo nie wyłączy ci się gps. I musisz grzebać po menu itd.

A wystarczyły by takie zapytania w jaki sposób się chcesz łączyć.
    Czy chcesz włączyć gps. Czy chcesz wyłączyć gps.
    I wtedy dostajemy funkcjonalny telefon od razu.

• #29 26 Cze 2012 16:05
    andreee
    Poziom 24  

Nie od dziś wiadomo, iż Amerykanie czy Brytyjczycy nazbyt bystrzy nie są. I tutaj nie doszukiwałbym się innych powodów z kosmosu. Poza tym na tych najmniej rozgraniętych robi się najlepszy biznes, i wątpie ażeby sieci komórkowe w stanach nie miały profitu z tytułu, że ich klient korzysta z internetu dostarczanego przez nich a nie innego rozsyłanego po wifi.

• #30 26 Cze 2012 23:35
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

Mam 1GB w play i nawet jak jestem w domu to nie chce mi się włączać WiFi (staram się mieć wyłączone, bo oszczędzam akumulator). Odbierając pocztę, przeglądając internet, mapy online itp, miesięcznie nie jestem w stanie zużyć więcej niż 200MB. Jedyne moment kiedy korzystałem mocno z WiFi to roaming, niestety tu ceny zwalają z nóg.