Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termometr cyfrowy (atmega8 i DS18B20) i dioda RGB - rozwiązany

24 Jun 2012 18:53 5345 6
IGE-XAO
    User removed account
    Level 1  
  • IGE-XAO
    szod
    Level 32  
    Według schematu z tego co widzę to diodę RGB masz ze wspólną anodą. Więc podając stan niski z µC dioda się zaświeca. W instrukcjach warunkowych sterujących poszczególne diody masz odwrotnie - próbujesz zapalać diodę stanem wysokim na końcówce µC. Reset (0) powinien zaświecać diodę, a set (1) gasić. W rezultacie zapalają się niewłaściwe kolory. Może jeszcze coś jest nie tak, ale ja w Bascomie nie piszę, to nie prześledziłem szczegółowo programu.
  • IGE-XAO
    User removed account
    Level 1  
    szod
    Level 32  
    Jak po kilkunastu godzinach to może masz błąd gdzieś w procedurach czasowych dotyczących 12 godzin? Musisz posprawdzać program krok po kroku. Możesz np. zmienić procedurę wyświetlania i wyświetlać niektóre zmienne na LCD, co pomoże Ci zlokalizować błędne miejsca. Na początek proponuję w ten sposób obejrzeć zmienną T którą porównujesz z poszczególnymi liczbami w celu zapalania odpowiednich diod. Zobaczysz czy jest prawidłowa. Oczywiście wyświetlanie należy wywoływać w odpowiednim miejscu kodu, najlepiej tuż przed użyciem danej zmiennej. Tak samo można sprawdzić inne elementy programu pisząc odpowiednie procedury wyświetlające dane. W ten sposób powoli krok po kroku dojdziesz co jest nie tak.
    User removed account
    Level 1  
    kvg
    Level 2  
    Witam,
    Czy któryś z Panów dysponuje powyższym kodem, skompilowanym tak, aby można było go wgrać do Atmegi 8, w formie pliku z rozszeżeniem .hex.
    Mam zamiar zaprogramować ATmegę avr calculatorem :)

Marek
    Moderated By trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.