Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastech MY-68. Miernik niczego nie wyświetla.

15 Sty 2005 16:45 2019 3
  • Poziom 18  
    Witam
    Mam problem z miernikiem jak w temacie otóż nie wyświetla kompletnie nic,prawdopodobnie przez przypadek dotknąłem nóżki z wysokim napięciem w TV,(w trakcie tego zdarzenia pokrętło było ustawione na mierzenie prądu stałego),miernik się uruchamia,przy pomiarze zwarcia sygnalizuje buzerem ale wyświetlacz jest martwy.Bezpieczniki są ok ,nie wiem co mogło się stać ,czy on ma jakies zabezpieczenia przed zbyt wysokim napięciem?Czy można go jeszcze jakoś uratować?Może ktoś dysponuje schematem do niego ?Pomóżcie to moje jedyne narzędzie pracy!
    Pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    Szanowny Panie Andrzeju
    W Pana problemie nie jestem w stanie Panu pomóc. Ale piszę do Pana, ponieważ mój problem również dotyczy multimetra MY-68.
    Mój problem opisałem w innym poście, ale opiszę go jeszcze raz:
    "Niedawno kupiłem multimetr MY-68 i pojawiają się problemy z dokładnością pomiarów. Otóż wskazania napięcia, prądu i częstotliwości dla zwartych zacisków, bez względu na zakres pomiarowy wynoszą np.:
    0,03 ; 00,2 ; 001 ; 003
    tzn. w prawie każdym przypadku wartość ta jest różna od zera. Oczywiście wszystkie te wartości (za wyjątkiem częstotliwości) mieszczą się w granicy niepewności pomiarowych, ale są na skraju tej niepewności.
    Natomiast dla częstotliwości wartość niepewności pomiaru przekracza niepewność pomiaru podaną przez producenta."
    Czy Pan miał podobny problem?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 18  
    Witam
    Dokładnie tak samo było w moim przypadku,miernik przy zwartych przewodach zawsze coś wskazywał i były to wartości takie same jak Pańskie.Poza tym w pracy mam do czynienia jeszcze dwoma innymi MY-68 i tam równiez pojawiała się jakas wartośc.Nie mogę nic powiedzieć o pomiarze częstotliwości poniewaz nie używałem tej funkcji ,przy pomiarze napięć było to jeszcze do zniesienia ponieważ nie mierzyłem tak niskich napięc więc nie był mi potrzebny dokładny pomiar,natomiast najgorzej rzecz się miała przy pomiarze rezystancji i zwarcia gdyż mimo zwarcia końcówek zawsze miałem jakąś wartość na wyświetlaczu.Nigdy nie było 0.00
    Gdy pojawił się mój problem użyłem SZUKAJ i znalazłem kilka postów na temat tych mierników, gdzieś natknąłem się na wyjaśnienie którym potencjometrem wewnątrz miernika można podrególować jego dokładność.Nie było to rozwiązanie mojego tematu więc nie przywiązałem do tego zbyt dużej uwagi ale polecam prześledzenie archiwum elektrody.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    U mnie też nie pokazuje zera przy zwarciu zacisków.

Poza tym mam taki problem: nie mierzy rezystancji tzn. podaje przypadkowe, zmieniające się co chwilę wyniki i zauważyłem że testowanie obwodów tym miernikiem jest niestabilne tzn. czasami bzyczy przy rozwartych zaciskach.
    Sciągnąłem schemat i nie wiem co oznacza zapis np. 9-11/4, wiem ze chodzi tu o numery w przełączniku funkcji pomiarowej?