Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd piszczy w skuterze. Która część do sprawdzenia/wymiany?

24 Cze 2012 23:16 4328 3
 • Poziom 21  
  Co może być przyczyną piszczenia w napędzie skutera? Zapalę - piszczy, podczas jazdy piszczy, to jest ten odgłos bez względu czy jadę szybko czy wolno. To jest piszczenie, nie tarcie, nie ocieranie, nie stukanie. Poprze ale dni właściciel twierdzi że był w serwisie i powiedzieli mu że to pasek który założyli ale mi się nie chce wierzyć.

  Pacjentem jest chiński skuter Baotian BT49QT-6. 4T. cyl. 50cm3. 2009. 10200 km. Silnik 139QMA. Blokada ściągnięta przez odcięcie kabelka, jedzie max. 65 km/h, poprzedni właściciel wymienił niedawno wariator i pasek, poza tym nic nie robił oprócz serwisu wg. książki. Tylnie koło jest lekko scentrowane ale mocno zamontowane, swożnie prawy i lewy od silnika są wytarte (tak jest chyba w każdym skuterze). Co jest przyczyną że skuter się tak zachowuje? Co sprawdzić, gdzie zaglądnąć?
 • Poziom 43  
  8850 napisał:
  Poprze ale dni właściciel twierdzi że był w serwisie i powiedzieli mu że to pasek który założyli ale mi się nie chce wierzyć.

  A dlaczego w to nie wierzysz? Najczęściej to właśnie paski piszczą.
 • Poziom 21  
  założył pasek i już jest do wymiany? Zły pasek?
 • Poziom 14  
  Witam
  Stawiam że to piszczy sprzęgło odśrodkowe,często te sprzęgła są zanieczyszczone i pomaga wymycie go w benzynie ekstrakcyjnej.