Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fax Panasonic UF-580, szybkie włączanie sie odbioru faxu

Snookus 25 Cze 2012 10:22 1426 9
  • #1 25 Cze 2012 10:22
    Snookus
    Poziom 6  

Witam serdecznie na forum nie znalazłem postu z odpowiedzią na moje pytanie.
    Posiadamy fax Panasonic UF-580, jest to fax z Niemiec, co niestety jest dużą jego wadą. Pomimo odnalezienia w internecie manuala w języku angielskim do tego urządzenia nie mogę znaleźć tam funkcji odpowiadającej na włączenia się faxu. Mamy na tej samej linii podpięty telefon stacjonarny firmy, a niestety 1 sygnał na odbiór telefonu to bardzo mało.

Prosiłbym o wszelkie rady.

Pozdrawiam.

• #2 26 Cze 2012 12:33
    endriuf
    Spec od drukarek

Strona 37, pozycja 18. To chyba będzie to.
    Link

• #3 26 Cze 2012 14:44
    Snookus
    Poziom 6  

Właśnie ustawiłem tą pozycje na wiekszą ilość sekdund jednak pomimo to nadal po półtora sygnału fax przejmuje role dzwonienia, dzwoni normalnie jak telefon jednak nie ma opcji aby odebrać to poprzez słuchawkę telefonu. Nie mam pojęcia czy to ma jakieś znaczenie ale podpięty pod fax mamy niezależny telefon Gigaset Al110.

W momencie gdy fax przejmuje cały sygnał słuchawka staje się nieaktywna.

• #4 26 Cze 2012 15:02
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

najpierw w pozycji 17 sprawdz czy masz ustawiony tel/fax bo ta zmiana czasu w 18 doteczy własnie tego ustawienia. Jest to czas przeznaczony dla faxu na sprawdzenie czy to jest połaczenie telefoniczne czy fax. Albo całkiem przestaw w 17 na tel i bedziesz ręcznie odbierał faxy.

• #5 27 Cze 2012 12:18
    Snookus
    Poziom 6  

Ustawione mam na funkcje tel/fax jednak ten czas się nie zmienia. Po zmianie funkcji na tel, słyszę w słuchawce fax, który przychodzi jednak po naciśnięciu start na urządzeniu fax nic się nie dzieje.

• #6 09 Lip 2012 13:25
    Snookus
    Poziom 6  

Może ktoś coś jeszcze poradzi?

• #7 09 Lip 2012 14:11
    Janusz.P

czy ten dodatkowy telefon na lini faksu masz podłączony do gniazdka w faksie czy czy na ścianie. Prawidlłowo powinien być podłaczony do gniazdka z tylu taksu opisanego chyba jako tel/słuchawka

• #8 09 Lip 2012 14:15
    ABLublin

Faksy z Niemiec w wiekszości przypadków mają inne podłączenia i trzeba w ustawieniach serwisowych zmieniać tryby pracy.

• #9 10 Lip 2012 12:01
    Snookus
    Poziom 6  

A jest możliwość ustawienia tego samemu, czy potrzebna jest jakaś ingerencja w oprogramowanie?

• #10 10 Lip 2012 23:03
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

To ustawienie nie jest w prosty sposób dostępne dla użytkownika. Dlaczego - nie wiem.
    By zmienić ilość dzwonków po której faks ma przejąć połączenie musisz wejść do trybu ustawień serwisowych.

Function
    4 x Monitor
    *
    3 drukuje zestaw dostępnych funkcji
    1 pozwala na zmianę wartości parametru danej f-cji

Jeśli dobrze pamiętam to 045 oznacza ilość dzwonków (fabrycznie ustawiono na 1).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME