Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka polar nie chłodzi wystarczająco

25 Cze 2012 17:21 4473 6
  • Poziom 8  
    Witam. W mojej lodówce polar jest temperatura ok. 15 stopni na maksymalnej mocy. Kiedy ustawiłem moc na minimum temp. się nie zmieniła. Czy tak może się dziać przez uszkodzony termostat? Jest możliwość jego sprawdzenia?
  • Poziom 33  
    A w jaki sposób mierzysz temperaturę? Żeby dokonać poprawnie pomiaru to włóż termometr do szklanki z wodą i po kilku godzinach sprawdź temperaturę.
  • Poziom 8  
    A jakiego termometru najlepiej użyć? Wcześniej wsadziłem do środka termometr pokojowy, a np. lekarski byłby lepszy?
  • Poziom 33  
    Zwykły termometr pokojowy wystarczy, ważne żeby był zanurzony w wodzie bo inaczej nie odzwierciedla temperatury w lodówce.
  • Poziom 8  
    Zrobiłem tak jak napisałeś i wyniki były podobne, ale nawet bez tego widać, że lodówka prawie nie chłodzi. Poza tym wydaje mi się, że działa normalnie, tzn. włącza się co jakiś czas na kilka do kilkunastu minut. Czy to może być wina termostatu, czy np. czynnik wyciekł, można to jakoś sprawdzić?
  • Poziom 33  
    Jeśli z termostatu wyciekłby czynnik to raczej wcale by nie pracował. W termostacie jest kilka sprężynek i być może któraś z nich uległa uszkodzeniu/zużyciu. Możliwe też że z całej instalacji ubyło czynnika i należałoby uzupełnić. Ile lat ma ta lodówka? czy warto w nią jeszcze inwestować? Bo oczywiście można pokusić się o kupno nowego termostatu i sprawdzenia bo jego cena to ok 30-40zł.
  • Poziom 8  
    Lodówka ma około 9 lat. Myślę, że jeśli to coś poważnego, to kupimy nową, bo w sumie ta jest już troche stara i raczej nie opłaca się wzywać specjalisty. Rok temu lodówka była przenoszona w czasie remontu, więc może wtedy coś się stało z instalacją. Na razie spróbuje wymienić termostat, a jak to nie pomoże, to nie będę się z tym dalej bawił. Dzięki za pomoc.