Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem bezprzewodowy - multimedia

25 Cze 2012 19:35 2422 7
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie :D
  Posiadam komputer PC, laptop oraz tablet. Jestem użytkownikiem Multimedii, ale teraz potrzebuję internetu bezprzewodowego. Jednak kompletnie się na tym nie znam i proszę o wyrozumiałość Zaproponowano mi taki modem:
  http://http://www.mu...ia.pl/modemwifi. Co o nim sądzicie? Może ktoś go posiada? Podobno mogą z niego korzystać 2 osoby jednocześnie. Czy w takim przypadku Internet nie chodzi wolno? Prędkość nie dzieli się na 2 urządzenia? Mój tablet to GOCLEVER TAB I71. Czy ten modem do niego pasuje? A co z PC jeśli nie mam karty WIFI? Koniecznie muszę ją kupować? Słyszałem, że można "podłączyć" do niego Internet inaczej.
  Proszę o pomoc i odpowiedź na chociaż kilka pytań. Z góry dziękuję :D
 • Moderator - Sieci, Internet
  wojciechbach napisał:
  Jestem użytkownikiem Multimedii,

  Po czym masz dostarczony ten internet do mieszkania (kablówka czy linia telefoniczna)? Masz jakieś urządzenia od dostawcy?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Link nie działa, ale rozszyfrowałem, że chodzi o modem-router Cisco do kablówki. To całkiem niezłe urządzenie, jeśli opłata w postaci tych kilku złotych miesięcznie jest do zaakceptowania, to można śmiało brać. Do Cisco można podłączać urządzenia przez wifi albo przez kabel sieciowy jak w PC nie ma karty wireless.
 • Poziom 2  
  jimasek napisał:
  Po czym masz dostarczony ten internet do mieszkania (kablówka czy linia telefoniczna)? Masz jakieś urządzenia od dostawcy?


  Jest to kablówka, a jedyne urządzenie od dostawcy to zwykły modem z przewodami, którego teraz używam. I właśnie mogę go wymienić na Cisco. Będę musiał coś dokupić? Czy ten kabel sieciowy jest z Cisco czy muszę go nabyć?
 • Poziom 43  
  W pudełku z Cisco znajdziesz kabel sieciowy, ale dość krótki, ~1 m. Dłuższy kupisz w każdym sklepie RTV lub komputerowym za kilka lub kilkanaście złotych, w zależności od wymiaru.
 • Poziom 2  
  Dziękuję bardzo za pomoc. Chyba się zdecyduję :D Czyli PC podłączam do Cisco kablem sieciowym, a pozostałe urządzenia przez WIFI? A jeśli 2 osoby korzystają jednocześnie to nie ma większych problemów z Internetem?
 • Poziom 43  
  W takim układzie dwie osoby mogą spokojnie równocześnie korzystać z internetu. Weź tylko pod uwagę, że nie podłączysz więcej urządzeń niż masz w umowie.
 • Poziom 2  
  Dziękuję bardzo. Jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania to napiszę.