Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator jakie potrzebne łacze aby nim sprawnie zarządzać

norbikk 25 Cze 2012 19:47 1129 7
  • #1 25 Cze 2012 19:47
    norbikk
    Poziom 15  

Witam
    Planuje zrobić monitoring złożony z 12 kamer , jako rejestrator chciałbym użyć coś takiego Link
    Obiekt jest oddalony od mojego domu o około 10km i chciałbym na tą odległość puścić sieć 5gh. Warunki są bardzo dobre mogę zapewnić widoczność anten.
    Jakie muszę uzyskać parametry tego łącza radiowego aby sprawnie zarządzać , przeglądać itd zapis z rejestratora?

Moderowany przez sharp:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 7
  • Napad.pl
  • #2 25 Cze 2012 20:41
    adamjur1
    Poziom 39  

Do zarządzania nie potrzeba dużo, dopiero przegladanie w on-line czy z zapisu stawia wyższe wymagania. Dla płynnego działania przyjmuję 0.5Mb/s na kamerę, musi to być w kierunku do ogladajacego, ale z tym nie powinno być problemu przy połaczeniu dedykowanym typu most. Zapominają o tym właściciele adsl-i......
    Pozdr. J.

0
  • #3 25 Cze 2012 21:08
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Widząc bardzo słabe parametry tego rejestratora, myślę że mając linka na poziomie 20mbit - będziesz miał podgląd live z wszystkich kamer :).

Jak będzie 10mbit - to będziesz miał 5-6kl/s w każdej kamery - co tez wystarcza

0
  • Napad.pl
  • #4 25 Cze 2012 21:20
    norbikk
    Poziom 15  

Jeżeli tak słabe parametry ma ten rejestrator to może byś polecił coś lepszego bo jestem całkowicie zielony w sprawach monitoringu to moja pierwsza próba zrobienia czegoś i nie chciał bym popełnić głupich błędów.

0
  • #5 25 Cze 2012 21:30
    adamjur1
    Poziom 39  

Zależy co chcesz "podglądać" jeżeli szczegóły na poziomie treści gazety to jest za słaby , ale na podstawowy monitoring w zupełności wystarczy...
    Pozdr.J.
    ps
    trochę obawiałbym sięstabilności łącza na 10 km
    - mam takie na obiekcie bidge na 6 km , paraboliczne amteny na wysokich masztach i chodzi max 8/3 Mb/s w czasie mgły czy intensywnych opadów słabnie a nawet się zrywa.

0
  • #6 26 Cze 2012 08:24
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

norbikk napisał:
    Jeżeli tak słabe parametry ma ten rejestrator to może byś polecił coś lepszego bo jestem całkowicie zielony w sprawach monitoringu to moja pierwsza próba zrobienia czegoś i nie chciał bym popełnić głupich błędów.

Jeżeli minimum na dzisiejszym rynku jest nagrywanie w rozdzielczości 720x576 5-6kl/s na każdą kamerę, a rejestrator który podałeś nagrywa max w rozdzielczości 640x272 - czyli o około 40% gorzej...... Więc coś tutaj jest nie tak.

Wg mnie rejestrator każdy będzie lepszy który nagrywa w rozdzielczości 720x576, lub 704x576. Więc takie BCS'y nawet będą lepsze.

0
  • #7 26 Cze 2012 08:34
    mikan4
    Poziom 26  

Rejestrator z linku ma trochę słabe parametry i ta kompresja do mpeg4 mnie trochę zdziwiła. :)
    Do sterowania rejestratorem i przeglądania materiału nie musisz mieć jakieś wypasionej sieci, zazwyczaj dualny strumień po sieci zrobi swoje, ale jeśli chodzi o backup materiału przez sieć, to niestety chwilkę Ci to zajmie, żeby fajnie taki systemik działał, trzeba by założyć że kamera potrzebuje od 256-512KB przy średnich parametrach obrazu.

Tutaj masz inne rejestratory Link Link2, ceny są zróżnicowane, więc może coś CI wpadnie w oko.

0
  • #8 26 Cze 2012 12:53
    maly_smok
    Poziom 21  

mikan4 napisał:
    Rejestrator z linku ma trochę słabe parametry i ta kompresja do mpeg4 mnie trochę zdziwiła. :)
    Do sterowania rejestratorem i przeglądania materiału nie musisz mieć jakieś wypasionej sieci, zazwyczaj dualny strumień po sieci zrobi swoje, ale jeśli chodzi o backup materiału przez sieć, to niestety chwilkę Ci to zajmie, żeby fajnie taki systemik działał, trzeba by założyć że kamera potrzebuje od 256-512KB przy średnich parametrach obrazu.

Tutaj masz inne rejestratory Link Link2, ceny są zróżnicowane, więc może coś CI wpadnie w oko.

Strumienie będzie mógł ustawić dopiero jak będzie wiedział na jaką prędkość zestawił linka...Co do ściągania nagrań (link1,5km) obciążenie linka mam na poziomie 25,4Mbps przy jednoczesnym odtwarzaniu 10kamer(podgląd obciąza 1,3 Mbps - CIF strumienie do 130kbit/s), pozatym jeszcze są 2kompy, na jednym odtwarzają sobie filmy z sieci , jeszcze nie było sytuacji aby zatkali linka, w szczycie dobijają do 40Mbps.
    Także backup przez sieć zajmuje mi mniej czasu niż na usb przy rejestratorze...Linka mam na Nanostation

0