Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY

25 Jun 2012 21:09 13959 42
  • Level 9  
    Witam serdecznie wszystkich
    Mam problem z podziałem mobilnego internetu Play przy użyciu modemu Huawei 173 i rutera tplink TL-MR3220.
    Konfiguracja przebiega bez problemu, ale już późniejsze działanie to jeden wielki problem.
    W oknie "połączenie sieci bezprzewodowej" pojawia się bądź "Brak dostępu do sieci internet" bądź "Dostęp do internetu" niestety ani w jednym ani w drugim przypadku nie da się połączyć z internetem.
    Jedyna różnica jest taka, że w przypadku informacji "Dostęp do Internetu" na modemie dioda świeci się na jaskrawy niebieski kolor - czyli modem łączy się z internetem 3G. niestety wejść nawet na google.pl sie nie da.
    Jakieś sugestie?
  • Level 9  
    limit nie jest przekroczony, gdyż po podłączeniu modemu bezpośrednio do laptopa net śmiga jak ta lala
    status rutera jest jak najbardziej ok
    siła sygnału sieci komórkowej na poziomie 65%
  • Level 9  
    jak będę w domciu to zrobię screena i wrzucę na forum
  • Level 9  
    Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY
    oto status rutera
  • Level 9  
    czy te parametry jak w screenach to oznaczają ze status rutera jest ok?
  • Level 9  
    no tak ale cos jest mimo wszystko nie tak
    w "Centrum sieci i udostępniania" pisze "Dostęp do Internetu" a nie łączy mi wewnętrznej sieci z internetem :/
  • Level 9  
    oto screeny z ipconfig i screen ze statusu sieci3G na ruterze Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY
  • Level 10  
    Mam podobny problem! ;/ ten sam router + modem huawei e367 z cyfrowego polsatu. Podłączam kabel do wejscia lan 1 w routerze i do wejscia w kompie stacjonarnym i pokazuje ograniczenie łącznoci... Otwieram przeglądarkę, wpisuję 192.168.1.1 i nie można wyświetlić strony... Ratunku.
  • Level 43  
    Modemy macie na liście obsługiwanych przez OFW? Wgrane najnowsze FW? Próbowaliście podpiąć modem przez aktywny HUB? Próbowaliście alternatywnego FW (Gargoyle)?
  • Level 10  
    Modem jest na liście obsługiwanych.Nie wiem jak wgrac firmware niestety... Szczerze mówiąc jestem delikatnie zielona w tej sprawie. A modem probowałam podłączać juz na każdy sposób
  • Level 43  
    Wchodzisz na tą stronę:Link
    Sprawdzasz wersję sprzętową routera według tej instrukcji - Jak określić wersję sprzętową urządzenia?
    Pobierasz najnowszy FW - Link

Pobierasz instrukcje obsługi routera i wchodzisz na panel konfiguracyjny i robisz upgrade Firmware w odpowiedniej sekcji tego panelu.

O w pobranym archiwum jest FW i PDF: How to upgrade TP How to upgrade TP Wireless N device
  • Level 10  
    Okej dziękuję. Tylko teraz rodzi się pytanie. Jak wejść w panel konfiguracyjny? ;>
  • Level 43  
    Instrukcja w PDF-ie z FW jak i w podręczniku użytkownika
  • Level 10  
    No ja rozumiem. Trzeba wpisać w polu adresowym 192.168.1.1 ale właśnie w tym jest problem, że po wpisaniu tego wyskakuje komunikat 'nie można wyświetlić strony...'
  • Level 43  
    Opisz schemat swojej sieci (narysuj). Przytrzymaj przycisk reset z tyłu przez 30s - powinien się do wartości fabrycznych zrestartować bez podpiętego modemu.
  • Level 10  
    Przepraszam, za zupełną ciemnotę w tym temacie... Aż mi głupio. Reset juz zrobiony. Jak opisać schemat sieci?
  • Level 43  
    Najlepiej w paincie ;) - czy teraz jesteś w stanie się zalogować na router??
  • Level 10  
    Nadal nie mogę się zalogować ;/ to co w tym Paincie? Narysować komputer i podpięty do niego modem za pomocą USB? Bo serio nie rozumiem jak to narysować ;p
  • Level 43  
    Opisz mi połączenie z twoim routerem, sprzęt.
    Po połączeniu na PC
    start/uruchom
    cmd
    w czarnym okienku:
    ipconfig /all
    pokaż screena.

Jak nie rozumiesz jak to narysować to - kartka długopis, zdjęcie z aparatu i zamieszczasz schemat swojej sieci - bo nie mam szklanej kuli by zaglądnąć i zobaczyć twoją infrastrukturę.

Chodzi mi o sprzęt jaki masz podpięty w sieci.
  • Level 43  
    Nie masz żadnego połączenia z routerem - wpisz na sztywno w PC w TCP/IP w karcie sieciowej ETH
    IP:192.168.1.10
    M:255.255.255.0
    i wtedy próbuj się połączyć.
    Możliwe, że router padł jeśli na gwarancji to wymiana a jak nie to czeka cię rozebranie sprzętu i wpięcie się poprzez konwerter TTL w serial port routera - jeśli to za trudne to kicha.
    Inna sprawa to uszkodzony kabel sieciowy lub padnięty zasilacz routera.
  • Level 10  
    jak podłączam router np do laptopa to po wpisaniu tego 192.168.1.1 ładuje mi się ten panel. Tylko w tym kompie nie. Tu są dane komputera na ktorym NIE DZIAŁA:
    Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY

JAK WPISAŁAM TAK JAK MOWILES NA SZTYWNO IP I MASKĘ TO ZNIKNĄŁ KOMUNIKAT OGRANICZENIE DOSTĘPU I WYSKOCZYŁ, ŻE POŁĄCZENIE LOKALNE JEST TERAZ POŁĄCZONE ALE NADAL NIE MOŻNA SIĘ ZALOGOWAĆ DO ROUTERA... JA NIE WIEM JUZ CO Z TYM JEST
  • Level 43  
    Pisze już 3 raz abyś mi opisała swoja sieć bo ja już zaczynam się gubić co , jak i gdzie próbujesz zrobić.
    To powinno być w pierwszym poście - bo tak to wiem tylko, że masz router, modem 3G i jakiś PC - nie mam pojęcia jak ty chcesz się łączyć z tym routerem, ile masz kompów sieci i jakim medium przesyłasz sygnał sieciowy skrętka/wifi.
  • Level 10  
    Przepraszam... Stworzyłam takie coś,. Nie wiem czy o to chodziło.
    Ruter tplink TL-MR3220 i modem Huawei 173 sieć PLAY

Dodano po 2 [minuty]:

jeżeli juz bede mogła dostac sie do tego routera to bede chciała przesyłac internet przez wi- fi na laptopa i rownoczesnie miec internet w tym powyzej opisanym komputerze
  • Level 43  
    Czyli masz tylko 1 PC i router z którym łączysz się po kablu?? WIFi jest nieużywane??
    A czyli masz jeszcze laptop??
    Na laptopie podłącz się pod wifi routera albo weź kabel ze stacjonarnego i podepnij nim laptopa - wtedy dostaniesz się na panel konfiguracyjny routera, a update FW robi się tylko po kablu nie przez wifi.

Zaczynam już chaotycznie pisać:
    - pierwsze to trzeba sprawdzić czy kabel sieciowy nie jest uszkodzony
    - jeśli możesz się podpiąć po wifi przez laptop do routera i dostać do panelu konfiguracyjnego to znaczy, że jest problem z PC, a nie routerem.
  • Level 10  
    już to sprawdzam. Mogę połączyć się z routerem przez wifi na laptopie : )