Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podpięci surround z TV do głośników 5.1 pod PC.

25 Cze 2012 21:16 3706 6
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam głośniki Logitech X-540 5.1 i chciałbym podłączyć je do TV (Samsung TA550) w taki sposób by wyciągnąć surround.

Mam już pewien plan jak to zrobić, ale potrzebuję pomocy speców z dziedziny audio bo nie wiem czy takie kombinacje są możliwe.
    No to tak:
    1) TV posiada złącza Cinch tylko dla dźwięku stereo więc to odpada, ale ma także
    złącze optyczne (wyjście) i tutaj planowałem się podpiąć.
    2) Do odbioru sygnału chciałem zaprząc kartę dźwiękową (SoundBlaster X-Fi Xtreme Gamer), w której ustawieniach, niedawno, zauważyłem opcję "Digital-In" więc teoretycznie karta powinna móc odebrać sygnał od TV.

Problem jest taki że karta posiada tylko złącza Jack z czego złącze dla mikrofonu i Digital-In jest wspólne.
    Pytanie jest takie, czy istnieje jakaś przejściówka ze złącza optycznego na Jack'a i czy w ogóle taka kombinacja ma szansę działać ?
    Może macie jakieś inne pomysły ?

Załączam zdjęcia sprzętów i opcji:

Podpięci surround z TV do głośników 5.1 pod PC. Podpięci surround z TV do głośników 5.1 pod PC. Podpięci surround z TV do głośników 5.1 pod PC. Podpięci surround z TV do głośników 5.1 pod PC.

Pozdrawiam
  • Relpol
  • Poziom 22  
    Jest takie urządzenie które konwertuje wyjście optyczne na SPDIF ale nie mam pojęcia jaka rolę według ciebie rolę będzie spełniać karta dźwiękowa?
  • Relpol
  • Poziom 12  
    Do karty dźwiękowej mam podpięte głośniki, pełniłaby ona funkcję tak jakby pośrednika pomiędzy TV a głośnikami.

Znalazłem jeszcze taki kabel:

TOSLINK ---> Optical Jack
    Nie wiem tylko na jakiej zasadzie działa ten optyczny Jack, jak sprawdzić czy karta potrafiłaby go obsłużyć ?

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    melenop napisał:

karta dźwiękowa musi posiadać wejście SPDIF, a to co jest na obrazkach powyżej to wyjście SPDIF elektryczne/koaksjalne.

Na screenach z ustawieniami do karty można zauważyć

"Digital-In Unknown or invalid signal"
    "S/PDIF-In Unknown or invalid signal"

W takim razie czy karta dźwiękowa nie ma może wejścia/wyjścia SPDIF albo coś w tym stylu, bo według tego powyżej to wejście niby istnieje ?

W takim razie rozumiem że musiałby kupić ten konwerter optical --> Coaxial i kabel Coaxial --> miniJack, ale czy miniJack potrafi przesłać sygnał cyfrowy ?

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Mhm, ściślej mówiąc karta dźwiękowa to X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series, ale to pewnie i tak nic nie zmieni w tej sytuacji bo przystawki do niej raczej nie ma sensu kupować.

Miałem już kilka kart ze stajni creative'a i przeważnie było tak że program do karty potrafił dostosować się do modelu, czyli jeśli czegoś karta nie potrafiła obsłużyć to tego w ogóle nie było w opcjach programu, więc myślę że jednak Digital-In gdzieś tam się kryje a na dodatek w linku który załączyłeś napisali:

"For SB046X and SB055X series: Supports Microphone-in, Line-in, Digital In and Digital Out connections to which the SPDIF setup applies."

Chyba że coś źle zrozumiałem i to działa tylko po podłączeniu przystawki. Ja mam SB0460.

Zauważyłem też że na obrazkach pokazane jest połączenie miniJack -- Coaxial

Tyle że tutaj pokazano jako Digital-Out, myślicie że mogłoby to działać w drugą stronę jeśli faktycznie byłaby opcja Digital-In w karcie ?

Pozdrawiam