Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czytnik pastylek Dallas na PIC-u

severyn 15 Jan 2005 19:16 1791 3
IGE-XAO
    severyn
    Level 10  
    Witam!
    Mam do napisania program dla mikrokontrolera PIC 12F629. Dołączam schemat układu.

Czytnik pastylek Dallas na PIC-u

Jego zadanie, to zapis oraz odczyt pamięci ROM Dallasa, czyli popularne pastylki DS1990A, a więc obsługa 1-wire. Po wciśnięciu S2 układ ma przechodzić w tryb zapisu - wówczas switchami s1 ustawia się adres, pod który ma zapisać pastylkę, a przyłożenie pamięci do czytnika spowoduje zapis unikalnego kodu do pamięci mikrokontrolera. Powtórne wciśnięcie S2 ma spowodować przejście do pracy z odczytem - wówczas przyłożenie pastylki (pamięci) do czytnika, ma spowodować odczyt unikalnego kodu pastylki i porównanie go z tymi, które ma już zapisane w pamięci - jeśli jest w pamięci taki sam, wówczas ma wysyłac jedynkę na GP0, a więc załączać przekaźnik.

To cała idea działania układu.

Teraz do rzeczy: Nie potrafię tego zrobić, a czas mnie goni. Język programowania dowolny. Znam trochę C, zainstalowałem sobie nawet PiccLite - kompilator, ale szczerze powiedziawszy, nie wiem zupełnie jak się do tego zabrać.
    Proszę o pomoc - jak zacząć ? ..
    Czekam też na chętną osobę, która mi by taki programik napisała: oczywiście odpłatnie. e-mail: severyn(malpa)go2.pl
    Z góry dzięki za wszystkie sugestie i pomysły!
  • IGE-XAO
    Przemotv
    Level 11  
    a czy musi to byc na PIC u ?
    jakby na 90s2313 to bym Ci pomogl
  • IGE-XAO
    severyn
    Level 10  
    Właśnie niestety musi być na PIC-u i na tym PIC-u :(. Mam problem, bo wszelka literatura rusza głównie serię 16F8x albo 12C, a do mojego trudno coś znaleźć. Data Sheet ma 130 stron, a dla kogoś, kto pierwszy raz programuje uC jest to nielada wyzwanie, tym bardziej jak się nie ma czasu. W sumie to nie będę programował uC, a jedynie program potrzebuję.